ranking

Artykuły - Ranking (599)

 • Nowy ranking Expat Insider. Do jakich krajów najlepiej emigrować?

  Nowy ranking Expat Insider. Do jakich krajów najlepiej emigrować?

  Ponad rok trwającej pandemii i wielomiesięcznego zamknięcia w domach sprawił, że coraz więcej osób szuka zmiany w życiu. Tryb pracy zdalny coraz bardziej się upowszechnia i wydaje się, że tak będzie wyglądać kiedyś praca przyszłości. Olbrzymią zaletą takiego trybu jest to, że można pracować niemal z każdego zakątka świata. Cyfrowych nomadów, bo tak niekiedy nazywa się osoby emigrujące za granicę, żeby pracować zdalnie, jest na świecie coraz więcej.
 • Najpopularniejsze nazwiska w Polsce

  Najpopularniejsze nazwiska w Polsce

  Istnieją duże szanse, że znajdziesz swoje nazwisko w tym rankingu. Według oficjalnych danych chodzi o dziesiątki, a nawet setki tysięcy rodaków. Kto od lat nie ma sobie równych? Sprawdź!
 • Raport o korupcji na świecie. Polska obok Gruzji

  Raport o korupcji na świecie. Polska obok Gruzji

  Polska znalazła się na 45. miejscu - tuż za Łotwą oraz ex aequo z Gruzją i Sant Lucią - w Indeksie Postrzegania Korupcji w 2020 r. przygotowanym przez Transparency International. Na czele rankingu niezmiennie od kilku lat królują Nowa Zelandia i państwa skandynawskie.
 • VPN - jak to działa i dlaczego warto zainwestować w wirtualną sieć prywatną?

  VPN - jak to działa i dlaczego warto zainwestować w wirtualną sieć prywatną?

  VPN to jedno z tych rozwiązań, o których obecnie mówi się dużo i jeszcze więcej. Powód jest bardzo prosty. Coraz więcej firm przenosi sporą część swojej działalność do sieci, coraz więcej plików udostępniamy w sieci, z coraz bardziej rozbudowanych rozwiązań chmurowych korzystamy. To wszystko zaś zmusza do zastanowienia się nad bezpieczeństwem danych, które we wszystkich naszych chmurach, mailach i innych formach komunikacji codziennie przepływają przez sieć. VPN jest jednym ze sposobów ich ochrony.
 • Netflix udostępnił listę najbardziej popularnych tytułów

  Netflix udostępnił listę najbardziej popularnych tytułów

  Nowa funkcja popularnej platformy sVOD umożliwia podgląd 10 najchętniej oglądanych seriali i filmów.
 • Raport: Główne ulice handlowe świata!

  Raport: Główne ulice handlowe świata!

  Z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield Main Streets Across the World (Główne ulice handlowe świata) wynika, że Causeway Bay w Hongkongu jest nadal najdroższą lokalizacją handlową świata, a w Europie najwyższe czynsze obowiązują przy New Bond Street w Londynie. W Polsce nadal prym wiodą, Nowy Świat w Warszawie i Floriańska w Krakowie.
 • Ranking największych gospodarek świata. Jesteśmy o mały krok za najlepszymi

  Ranking największych gospodarek świata. Jesteśmy o mały krok za najlepszymi

  Polska ma szansę awansować na 21. miejsce w rankingu największych gospodarek świata.
 • Polska druga po Czechach w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej państw europejskich

  Polska druga po Czechach w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej państw europejskich

  Polska zajęła drugie miejsce po Czechach w tegorocznym rankingu atrakcyjności inwestycyjnej państw europejskich - wynika z zaprezentowanej w środę Ankiety Koniunkturalnej Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, przeprowadzonej we współpracy z 13 izbami bilateralnymi w Polsce.
 • Gdzie kupisz litr benzyny za grosz? Oto światowy ranking cen paliw

  Gdzie kupisz litr benzyny za grosz? Oto światowy ranking cen paliw

  Ceny paliw na stacjach benzynowych nieustanie się zmieniają. Pomiędzy 2 i 3 kwartałem 2017 r. benzyna podrożała średnio o około 4,2 proc. Wzrost cen paliw jest różnie odczuwalny w różnych krajach na całym świecie. Bloomberg ocenił 61 krajów w trzech kategoriach ekonomicznych. Zobacz, gdzie uplasowała się Polska.

Filmy - Ranking (14)

 • Oni zarobili najwięcej w 2019 roku! Którzy sportowcy znaleźli się w pierwszej "10"? Wideo

  Koniec roku to czas podsumowań również w sporcie. Który sportowiec może poszczycić się największym dochodem w 2019 roku? Oto pierwsza dziesiątka rankingu.
 • Najlepsi gracze sezonu Premier League - jest Pogba, a nie ma Salaha? Wideo

  Jak co roku Stowarzyszenie Zawodowych Piłkarzy w Anglii wybiera jedenastu najlepszych zawodników sezonu. Największym zdziwieniem jest obecność Paula Pogby i brak Edena Hazarda, Mohameda Salaha oraz Harry'ego Kane'a. Powinni znaleźć się w zestawieniu?
 • Który klub Premier League ma najbardziej wartościowego piłkarza. CIES zaktualizował kwoty. Wideo

  Szwajcarskie Obserwatorium Futbolu CIES zaktualizowało listę z najbardziej wartościowymi piłkarzami poszczególnych klubów Premier League. Kto może się poszczycić najwyżej wycenionym graczem? Ranking może być nieco zaskakujący.
 • W zaciąganiu kredytów jesteśmy na czele Europy. Czy już każdy z nas jest zadłużony?

  52% Polaków zaciągnęło kredyt na zakup dóbr konsumpcyjnych, a 35% – finansuje w ten sposób wakacyjne wyjazdy. I chociaż nasza sytuacja finansowa z roku na rok się poprawia, nadal nie potrafimy dobrze zarządzać swoim budżetem. Co jeszcze wynika z „Europejskiego Raportu Płatności Konsumenckich 2016”? - 80% naszych rodaków twierdzi, że regularnie opłaca czynsz, gaz, prąd i spłaca raty kredytów. 90% z nas uważa, że jest to bardzo ważne. Najgorzej jest z mandatami. W terminie płaci je 66% Polaków – mówi Katarzyna Gosiewska z firmy Intrum Justitia. Chociaż swoją kondycję finansową oceniamy na ogół raczej pozytywnie, ponad 1/3 ankietowanych Polaków przynajmniej raz w życiu miała trudności z uregulowaniem swoich zobowiązań na czas. Sytuacja ta jest szczególnie groźna w przypadku przedsiębiorców. Niepłacenie faktur może bowiem prowadzić do trwałej utraty płynności finansowej firmy, problemów inwestycyjnych, opóźnień w wypłatach dla pracowników i zwolnień. Aby uniknąć kłopotów z płatnościami, trzeba nauczyć się umiejętnie zarządzać swoim budżetem. - Przede wszystkim liczy się planowanie. Zbierzmy wszystkie faktury, które mamy do opłacenia w danym miesiącu. Zobaczmy, jaką kwotę będziemy musieli na nie przeznaczyć. Zapłaćmy je od razu, nie czekajmy na terminy płatności. Wtedy będziemy wiedzieć, jaką sumą pieniędzy dysponujemy do końca miesiąca, na co możemy sobie pozwolić i jaką kwotę możemy odłożyć – radzi ekspertka.