Ramones

Artykuły - Ramones (35)

 • Martin Skhreli po zwycięstwie Trumpa opublikuje nieznane nagrania kultowych zespołów?

  Martin Skhreli po zwycięstwie Trumpa opublikuje nieznane nagrania kultowych zespołów?

  Martin Skhreli w trakcie kampanii wyborczej w USA zapowiedział, że ujawni nieznane nagrania The Beatles, Ramones, Nirvany i Wu-Tang Clanu, gdy wygra je Donald Trump. Teraz twierdzi, że zaczął spełniać obietnicę.
 • 40 lat debiutu The Ramones. Specjalny koncert w Warszawie

  40 lat debiutu The Ramones. Specjalny koncert w Warszawie

  9 kwietnia w warszawskim klubie Fugazi odbędzie się specjalny koncert "Tribute to Ramones". Fani zespołu Ramones będą świętować 40-lecie wydania pierwszej płyty amerykańskiej legendy punk rocka.
 • Tommy Ramone nie żyje

  Tommy Ramone nie żyje

  W wieku 62 lat zmarł ostatni członek oryginalnego składu legendarnej punkrockowej grupy The Ramones.
 • "Od czasów pierwszej punkowej fali nic się nie zmieniło!"

  "Od czasów pierwszej punkowej fali nic się nie zmieniło!"

  Ramones to ikona. Jedna z kilku najważniejszych grup w dziejach. Zespół, który stworzył punk rocka i pokazał, że każdy może grać w kapeli (nawet, jeśli grać nie umie). Chociaż nie każdy może pisać przeboje. A tych - dwuminutowych trzyakordowców - Ramones mają na koncie dziesiątki. Trzydzieści z nich będziemy mogli usłyszeć na tegorocznym Jarocinie w wykonaniu Marky Ramone's Blitzkrieg.
 • W Jarocinie przypomną Ramonesów

  W Jarocinie przypomną Ramonesów

  Znane są kolejne zespoły, które wystąpią podczas Festiwalu w Jarocinie (19-21 lipca)! Będą to tacy wykonawcy, jak Marky Ramone's Blitzkrieg, Izrael (specjalny koncert z okazji XXX-lecia istnienia zespołu), Happysad, OCN, Chemia, Power Of Trinity, Curly Heads oraz Rust.
 • Obskurny klub, który był wylęgarnią gwiazd

  Obskurny klub, który był wylęgarnią gwiazd

  The Ramones, Patti Smith i Blondie - ci wykonawcy rozpoczynali swoje wielkie kariery na deskach nowojorskiego klubu CBGB. Klub stał się jednym z najważniejszych muzycznych miejsc w Nowego Jorku. Teraz reżyser Randall Miller nakręcił o nim film.
 • 10 lat temu zmarła najwyższa ikona punk rocka

  10 lat temu zmarła najwyższa ikona punk rocka

  Być może nie był najbardziej charyzmatycznym frontmanem w historii muzyki punkowej, ale na pewno najwyższym (blisko 2 metry wzrostu) i najbardziej charakterystycznym. 10 lat temu, 15 kwietnia 2001 roku, odszedł Joey Ramone, wokalista słynnych The Ramones.
 • Ramones: Powstanie film

  Ramones: Powstanie film

  Na podstawie książki "I Slept With Joey Ramone", jedynej autoryzowanej biografii nieżyjącego wokalisty punkowej legendy Ramones, powstanie film. Na razie wytwórnia Rosegarten Films zapewniła sobie prawa do ekranizacji biografii Joey'a Ramone'a.
 • Osaka Popstar: Punkowa supergrupa

  Osaka Popstar: Punkowa supergrupa

  Pod nazwą Osaka Popstar nie kryje się jakiś boysband czy dziewczęca grupa z Japonii, a zespół złożony z weteranów amerykańskiego punk rocka. Ich debiutancki album zatytułowany "Osaka Popstar And The American Legends Of Punk" ukaże się pod koniec maja.
 • Muzeum The Ramones

  Muzeum The Ramones

  W piątek, 16 września, w Berlinie zostanie otwarte muzeum poświęcone słynnej amerykańskiej grupie The Ramones. W jego zbiorach znajdzie się ponad 300 przedmiotów związanych z legendarnymi punkrockowcami z Nowego Jorku.