Ralph Fiennes

Synonimy:
Fiennes Ralph,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ralph Fiennes (38)

 • Ralph Fiennes: Daniel Craig uczynił Bonda własnym

  Ralph Fiennes: Daniel Craig uczynił Bonda własnym

  W wywiadzie udzielonym brytyjskiemu magazynowi "Metro", Ralph Fiennes wyraził uznanie dla pracy Daniela Craiga w roli agenta James Bonda.
 • Ralph Fiennes "uwięziony" na włoskiej wyspie

  Ralph Fiennes "uwięziony" na włoskiej wyspie

  Pantelleria jest malutką włoską wyspą leżącą nieopodal kontynentu afrykańskiego. Tam rozgrywa się akcja filmu "Nienasyceni" z Tildą Swinton i Ralphem Fiennnesem w rolach głównych. Fiennes wspomina, że czuł się tam trochę klaustrofobicznie, jak w pułapce.
 • Ralph Fiennes - biografia

  Urodzony 22 grudnia 1962 roku w Ipswich angielski aktor i reżyser. Od początku zainteresowany sztuką, wpierw widział siebie jako malarza. W latach 1983-1985 uczęszczał do prestiżowego Royal Academy of Dramatic Art. Swą karierę rozpoczął od występów w teatrze. W filmie debiutował w 1992 roku rolą Heathcliffa w adaptacji „Wichrowych wzgórz”. Rok później zachwycił widzów i krytyków rolą nazistowskiego zbrodniarza Amona Goetha w „Liście Schindlera” Stevena Spielberga. Rola ta przyniosła mu pierwszą
 • Apel brytyjskich aktorów

  Apel brytyjskich aktorów

  Brytyjscy aktorzy, w tym Ralph Fiennes i Alan Rickman, nagrali apel do premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona o działanie w sprawie więźniów politycznych na Białorusi. Został on zamieszczony w środę na stronie internetowej dziennika "Guardian".
 • Nowe twarze w nowym Bondzie

  Nowe twarze w nowym Bondzie

  Pod koniec października w kinach pojawi nowy film o przygodach Jamesa Bonda "Skyfall", w którym zobaczmy nowe gwiazdy: Ralpha Fiennesa, Naomie Harris i Bena Wishawa. Z myślą o kolejnej części filmu, producenci rozważają kontynuację granych przez nich postaci.
 • Fiennes wyreżyserował sztukę Szekspira

  Fiennes wyreżyserował sztukę Szekspira

  Jeden z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów Ralph Fiennes zabrał się za reżyserię. Już w czerwcu do polskich kin wejdzie jego debiut fabularny "Koriolan" - na podstawie dramatu Williama Szekspira.
 • Miłość przeklęta, czyli "Lektor" w TVP

  Miłość przeklęta, czyli "Lektor" w TVP

  "Lektor" to opowieść o zaskakującej relacji dojrzałej kobiety, skrywającej mroczny sekret z przeszłości i młodego chłopaka. Za główną rolę w tym filmie Kate Winslet otrzymała w 2009 roku Oscara. Film będzie można obejrzeć w piątek, 9 marca, o godzinie 22:05, na antenie TVP1.
 • Fiennes i Scott Thomas znowu razem

  Fiennes i Scott Thomas znowu razem

  Kristin Scott Thomas sdołączyła do obsady najnowszego filmu Ralpha Fiennesa, "The Invisible Woman".
 • Co oprócz braci Coen?

  Co oprócz braci Coen?

  Do konkursu 61. MFF w Berlinie zostało zakwalifikowanych osiem pierwszych produkcji. Światowej premierze "Prawdziwego męstwa" Joela i Ethana Coenów (film otwarcia) będą towarzyszyć obrazy z Turcji, Holandii, Izraela, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i USA.

Zdjęcia - Ralph Fiennes (10)

Filmy - Ralph Fiennes (5)

 • "Grand Budapest Hotel"

  Dozorca słynnego hotelu zawiera znajomość z młodym pracownikiem, który zostaje jego zaufanym protegowanym.
 • Javier Bardem o obsadzie "Skyfall"

  Plejada aktorskich znakomitości i trudna, intymna scena z Judi Dench - tak Javier Bardem zapamięta pracę na planie "Skyfall", 23. filmu o przygodach Jamesa Bonda.
 • "Koriolan"

  Debiut reżyserski jednego z najznakomitszych aktorów brytyjskich, Ralpha Fiennesa. "Koriolan" to uwspółcześniona ekranizacja dramatu Szekspira, ukazującego krwawą zemstę generała Gnejusza Marcjusza na niewdzięcznych mieszkańcach Wiecznego Miasta.
 • "Skyfall"

  "Skyfall" to 23. film o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości i trzeci z Danielem Craigiem w roli tytułowej. Za kamerą po raz pierwszy stanął Sam Mendes. W roli "dziewczyny Bonda" zobaczymy Francuzkę Berenice Marlohe.