rakotwórczy

Artykuły - Rakotwórczy (14)

 • Cztery lata ukrywali, że implanty piersi są rakotwórcze

  Cztery lata ukrywali, że implanty piersi są rakotwórcze

  Francuska Agencja Bezpieczeństwa Leków świadomie naraziła na niebezpieczeństwo blisko ćwierć miliona kobiet w różnych krajach, także w Polsce. Takie informacje ujawniły nadsekwańskie media. Według nich, eksperci agencji aż przez cztery lata ukrywali alarmistyczne informacje dotyczące groźnych implantów piersiowych francuskiej firmy PIP. Międzynarodowy skandal wybuchł, kiedy odkryto, że protezy te nie odpowiadały podstawowym normom medycznym.
 • Polscy badacze przekształcili złośliwy guz mózgu w łagodny

  Polscy badacze przekształcili złośliwy guz mózgu w łagodny

  Wyjątkowo złośliwe guzy mózgu można oszukać i zamienić w łagodne, dzięki czemu przestają być śmiertelne - wykazały badania polskich naukowców opublikowane przez "Journal of Pathology".
 • WHO: Używanie telefonów komórkowych "może być rakotwórcze"

  WHO: Używanie telefonów komórkowych "może być rakotwórcze"

  Agencja badań nad rakiem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oświadczyła, że używanie telefonów komórkowych należy uznać za "być może rakotwórcze dla człowieka".
 • USA: Woda zatruta rakotwórczym chromem

  Badania jakości wody wodociągowej w wielu miastach amerykańskich wykazały, że zawiera ona związki chromu, zaliczanego do metali ciężkich o prawdopodobnym działaniu rakotwórczym - poinformował w niedzielę dziennik "Washington Post".
 • Skazani na rakotwórczy azbest. Przez 500 lat

  Skazani na rakotwórczy azbest. Przez 500 lat

  Rakotwórczy azbest na Lubelszczyźnie będzie zagrażać mieszkańcom jeszcze przez ponad 500 lat - ostrzega Najwyższa Izba Kontroli. W swym najnowszym raporcie NIK twierdzi, że prace nad usuwaniem tej rakotwórczej substancji posuwają się zbyt wolno.
 • Komórki nie są rakotwórcze

  Komórki nie są rakotwórcze

  Z Europy Północnej docierają nowe głosy w dyskusji na temat tego, jak niebezpieczne jest promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe. Okazuje się, że w ciągu pierwszych pięciu, dziesięciu lat od upowszechnienia się telefonów komórkowych, liczba stwierdzonych przypadków nowotworów mózgu w krajach północnoeuropejskich nie zwiększyła się.
 • Solaria tak samo rakotwórcze jak papierosy

  Solaria tak samo rakotwórcze jak papierosy

  Światowi eksperci do spraw onkologii zakwalifikowali solaria i wszystkie inne źródła promieniowania ultrafioletowego jako rakotwórcze dla człowieka w tym samym stopniu co papierosy - informuje "The Daily Tegraph".
 • Zapach benzyny rakotwórczy

  Zapach benzyny rakotwórczy

  W trosce o czyste powietrze i zdrowie człowieka Parlament Europejski poparł we wtorek nową unijną dyrektywę, która wymusza wyposażenie stacji benzynowych w instalacje wychwytywania szkodliwych oparów paliw podczas tankowania samochodów.
 • Rakotwórcze budynki MSWiA do rozbiórki?

  Rakotwórcze budynki MSWiA do rozbiórki?

  Biurowce Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przy ul. Pawlińskiego w Warszawie powinny zostać rozebrane. Jak ustalili reporterzy RMF FM, urzędnicy resortu pracują w rakotwórczych, azbestowych i łatwopalnych budynkach.
 • Polskie ryby są trujące i rakotwórcze

  Polskie ryby są trujące i rakotwórcze

  Według "Życia Warszawy", polski rząd już dwa lata temu powinien poinformować konsumentów, że ryby z Bałtyku mogą zawierać rakotwórcze dioksyny. Taki obowiązek nałożyła na nas Unia Europejska.