rakieta

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Rakieta (Film (2013)[The Rocket] Reż.Kim Mordaunt) ,

Artykuły - Rakieta (164)

Filmy - Rakieta (4)

 • Rakieta eksplodowała podczas lądowania

  Ocean Spokojny. Należąca do firmy SpaceX rakieta Falcon 9 wybuchła podczas lądowania na wodnej platformie zlokalizowanej na Oceanie Spokojnym. Jedna z "nóg" rakiety nie została zacumowana w prawidłowy sposób, co spowodowało upadek i eksplozję. Falcon 9 został wystrzelony na orbitę w niedzielę 17 stycznia i wyniósł na orbitę satelitę meteorologicznego Jason-3. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Test rakiety Grasshopper Space X

  Powyższy materiał wideo prezentuje kolejny udany start w pełni odzyskiwalnej rakiety nośnej o nazwie Grasshopper (z ang. konik polny). Urządzenie to może wynieść w kosmos ładunek i powrócić na miejsce startu dzięki swoim silnikom. Wykorzystywane obecnie rakiety są „jednorazowego” użytku, co oznacza, że po wykonanej misji spadają do oceanu, skąd odzyskiwane są ich elementy.
 • Rosyjska rakieta eksplodowała!

  Miała umieścić na orbicie 3 satelity dla rosyjskiego systemu nawigacyjnego Glonass, niestety... eksplodowała! Mowa o bezzałogowej rakiecie "Proton-M", która 2 lipca b.r. wystartowała z kosmodromu Bajkonur. Pech chciał, że krótko po starcie rakieta uległa perturbacji - chwilę później spadła na ziemię niedaleko stanowiska startowego.
 • Rakieta do stresu lepsza od smyczy

  TV Biznes: Firmowe kubki, smycze, czy długopisy odchodzą do lamusa. Przedsiębiorcy wydają ogromne sumy na oryginalne gadżety.