rak piersi

Artykuły - Rak piersi (99)

Filmy - Rak piersi (24)

 • Kobiety nie chcą się badać?

  Według ministra zdrowia, prof. Łukasza Szumowskiego, jednym z powodów słabej przeżywalności kobiet z nowotworem piersi jest fakt, że kobiety zwlekają z badaniami. Co jeszcze wymienia minister?
 • Farbowanie włosów zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi?

  Farbowanie włosów jest bardzo popularne. Często kobiety chcą zmienić nieco swój wygląd, a czasem po prostu ukryć siwe włosy, które uważają za niedoskonałe. W ostatnim czasie przeprowadzono badania dotyczące farbowania, a dokładnie, jaki ma to związek z występowaniem raka piersi. Wnioski o opublikowano w czasopiśmie naukowym „International Journal of Cancer”. Sprawdźcie co warto wiedzieć. (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Dlaczego rośnie zachorowalność na raka piersi u kobiet w ciąży?

  6 października jest Dzień Boskich Matek, czyli kobiet, u których w ciąży lub do roku po porodzie, został zdiagnozowany nowotwór. O tym zjawisku w „Dzień Dobry TVN” opowiedziały: Ordynator Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej z Centrum Onkologii w Warszawie dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld oraz Aleksandra Wiederek-Barańska, u której wykryto raka piersi, kiedy synek miał 8 miesięcy. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy lek na raka piersi będzie refundowany?

  Anna Puślecka od kilku miesięcy walczy z nowotworem piersi. Niedawno skierowała wzruszający list otwarty do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, poruszając w nim brak refundacji leków. Ministerstwo odpowiedziało, zapowiadając zmianę. O tym dziennikarka rozmawiała dziś w studiu „Dzień Dobry Wakacje”. (Dzień Dobry TVN/x-news)