rak

Artykuły - Rak (280)

Filmy - Rak (35)

 • Stefanie Powers: Urodziła się jako Stefania Federkiewicz

  Kiedy kilka lat temu u Stefanie Powers zdiagnozowano raka płuc, lekarze zapytali, czy nie zdarzyło jej się w dziwnych okolicznościach zetknąć z jakąś szkodliwą substancją. "W dziwnych okolicznościach?" – wykrzyknęła Powers. "Całe moje życie to dziwne okoliczności!".
 • Czy zostaniemy wyleczeni z raka? Najnowsze odkrycia w medycynie

  Tegoroczną Nagrodę Nobla w medycynie otrzymało dwóch naukowców pracujących nad sposobami walki z nowotworami. Co udało im się odkryć? Onkolog prof. Cezary Szczylik opowiedział o najnowszych odkryciach w medycynie i roli układu odpornościowego w leczeniu nowotworów. Czym są punkty przejścia w organizmie? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Dzięki ludziom spełniła największe marzenie. Wzruszające

  Dziewczynka chora na raka kości, dokładnie kostniakomięsaka, spełniła swoje marzenia dzięki pomocy innych ludzi. 12-letnia Ailani Banuelos udała się do Deerfield Beach na Florydzie, by móc zobaczyć na własne oczy ocean oraz popływać w nim. Marzenia zostały spełnione. Dziewczynka wiosłowała po wodzie oraz zanurzyła się w niej, dzięki czemu na jej twarzy zagościł uśmiech. (STORYFUL/x-news)
 • Centrum cyklotronowe mogłoby leczyć ponad 600 pacjentów rocznie. Dlaczego jest inaczej?

  Centrum Cyklotronowe Bronowice oferuje osobom chorującym na niektóre typy nowotworów nowoczesną terapię protonową. Jest jednym z nowocześniejszych w Europie. Rocznie mogłoby się w nim leczyć nawet 600 pacjentów, niestety z lecznicy korzysta tylko kilkudziesięciu. Dlaczego? Czym charakteryzuje się terapia protonowa? - Przy pomocy wiązki protonowej możemy zaoszczędzić narządy krytyczne - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" dr Elżbieta Pluta, Centrum Onkologii Instytutu Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie. (Dzień Dobry TVN/x-news)