rajd samochodowy

Synonimy:
rajdy samochodowe,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rajd samochodowy (50)

 • Historia mistrzyni Polski Anny Gańczarek-Rał, która w wyścigach mierzy się z mężczyznami

  Historia mistrzyni Polski Anny Gańczarek-Rał, która w wyścigach mierzy się z mężczyznami

  Jej serce skradła dyscyplina, której daleko do miana uznawanej za damski sport. Jako jedna z nielicznych pań, pokochała prędkość i adrenalinę, którą gwarantują jej wyścigi w samochodzie z klatką, w kombinezonie i z kaskiem na głowie. - Jeżdżę razem z mężczyznami. Na Rajdzie Barbórki byłam jedyną dziewczyną za kierownicą – mówi Anna Gańczarek-Rał, mistrzyni Polski w klasie DN2.
 • O czasach, gdy do Morskiego Oka ścigano się samochodami

  O czasach, gdy do Morskiego Oka ścigano się samochodami

  Dokładnie 92 lata temu, 14 sierpnia 1927 roku na szosie z Łysej Polany do Morskiego Oka odbył się I Wyścig Tatrzański. Kurz i ryk silników przyciągnął tłumy kibiców i wywołał frustrację wśród obrońców przyrody. Był to pierwszy polski samochodowo-motocyklowy wyścig górski.
 • Rajdowe ME. Łukjaniuk liderem Rajdu Polski

  Rajdowe ME. Łukjaniuk liderem Rajdu Polski

  ​Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Citroen C3 R5) prowadzi w 76. Rajdzie Polski, czwartej rundzie mistrzostw Europy. Obrońca tytułu wygrał trzy przedpołudniowe odcinki specjalne.
 • Rajdowe MŚ. Na Sardynii Tanak wyszedł na prowadzenie

  Rajdowe MŚ. Na Sardynii Tanak wyszedł na prowadzenie

  Estończyk Ott Tanak (Toyota Yaris WRC) wygrał trzy poranne odcinki specjalne Rajdu Sardynii, ósmej rundy samochodowych mistrzostw świata i objął prowadzenie.
 • Dzień, który na zawsze zmienił życie Roberta Kubicy

  Dzień, który na zawsze zmienił życie Roberta Kubicy

  6 lutego mija dokładnie osiem lat od tragicznego wypadku Roberta Kubicy w rajdzie Ronde di Andora. Polak, wówczas etatowy kierowca temu Renault, ledwo uszedł z życiem i musiał na długie lata zapomnieć o swojej przygodzie w Formule 1. Wszystko działo się bardzo szybko, kolejne informacje napływały z Włoch i w każdą ciężko było uwierzyć. Dziś krakowianin, jak sam przyznaje, jest innym człowiekiem. I znów będzie ścigał się w Formule 1.
 • Rajd Barbórka: Na starcie krajowa czołówka i znani goście z zagranicy

  Rajd Barbórka: Na starcie krajowa czołówka i znani goście z zagranicy

  Ponad 90 załóg zgłosiło się do 56. Rajdu Barbórka, który w sobotę odbędzie się w Warszawie. Start awizuje m.in. czterokrotny wicemistrz świata Fin Mikko Hirvonen, mistrzowie Europy Krzysztof Hołowczyc i Kajetan Kajetanowicz oraz cała krajowa czołówka.
 • WRC: W sezonie 2019 zmiany w ekipach Toyoty i Citroena

  WRC: W sezonie 2019 zmiany w ekipach Toyoty i Citroena

  Od nowego sezonu rajdowych mistrzostw świata barwy fabrycznej ekipy Toyoty będzie reprezentował Brytyjczyk Kris Meeke - poinformował oficjalnie zespół. Zastąpi Fina Esapekkę Lappiego, który podpisał kontrakt z Citroenem.
 • Kajetan Kajetanowicz pojedzie w Hiszpanii

  Kajetan Kajetanowicz pojedzie w Hiszpanii

  W sporcie zbyt duża pewność siebie może być zgubna, trzeba realnie oceniać swoje możliwości – uważa trzykrotny rajdowy mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5), który w przyszłym tygodniu wystartuje w Rajdzie Hiszpanii.
 • WRC: Pięciokrotny triumfator Sebastien Ogier wróci do Citroena

  WRC: Pięciokrotny triumfator Sebastien Ogier wróci do Citroena

  Pięciokrotny rajdowy mistrz świata Sebastien Ogier po dwóch sezonach opuści team M-Sport Ford i wróci do Citroena - poinformował francuski zespół. W jego barwach Francuz wywalczył w 2008 roku tytuł w kategorii juniorów.
 • Grzegorz Grzyb został rajdowym mistrzem Polski

  Grzegorz Grzyb został rajdowym mistrzem Polski

  Grzegorz Grzyb wywalczył tytuł rajdowego mistrza Polski w sezonie 2018. Rajd Polski, będący jednocześnie siódmą rundą mistrzostw Europy, wygrał jeżdżący z łotewską licencją Rosjanin Nikołaj Griazin (Skoda Fabia R5).

Filmy - Rajd samochodowy (23)