Rafał Ziemkiewicz

Artykuły - Rafał Ziemkiewicz (66)

 • Fani BTS oburzeni materiałem TVP Info. Poszło o "enerdowskich lodziarzy"

  Fani BTS oburzeni materiałem TVP Info. Poszło o "enerdowskich lodziarzy"

  Furorę na Twitterze robią hasztagi #tvpisover i #tvpinfoisover po materiale "W tyle wizji" w TVP Info. Prowadzący porównali wokalistów koreańskiego zespołu BTS do lodziarzy.
 • ​Równia pochyła demokracji

  Demokracja w Polsce jest zagrożona! - powtarza od lat opozycja, która sama siebie nazwała "totalną" (skądinąd, wedle wszystkich reguł marketingu politycznego - samobójczo). Nie tylko usiłuje przekonać co do tego Polaków, ale też jeździ ze swym odkryciem nim za granicę i namawia, kogo tylko może, by możliwie głośno Polskę za łamanie demokracji potępił. Kiedy się jej to uda - a udaje się zwłaszcza tam, gdzie demokracja też ma się marnie - z radością oznajmia Polakom, że Zachód potępia Polskę jako niszczące demokrację "państwo zbójeckie" (niedawne określenie lewicowego tygodnika "The Guardian"), kiedy się nie udaje, sama pisze, piórami funkcjonariuszy swego agit-propu, w różnych "New York Timesach" to, co chce od Zachodu słyszeć, i też triumfalnie oznajmia to samo.
 • Wielki powrót pruderii

  No i znowu: kolejna rewolucja pożera własne dzieci, i to z głośnym, lubieżnym mlaskaniem. Ponieważ nigdy mi się nie podobali, ani ta rewolucja, ani jej potomstwo, a w dodatku nie dzieje się to w moim kraju (choć oczywiście mlaskanie rozlega się i tu) rozsiadam się wygodnie i obserwuję to z rosnącą "schadenfreude".
 • Duda, Schetyna, Ziemkiewicz, Thun. Politycy i dziennikarze żegnają Wojciecha Młynarskiego

  Duda, Schetyna, Ziemkiewicz, Thun. Politycy i dziennikarze żegnają Wojciecha Młynarskiego

  Prezydent Andrzej Duda, Rafał Ziemkiewicz, Grzegorz Schetyna i Tomasz Lis to tylko część dziennikarzy i polityków, którzy pożegnali Wojciecha Młynarskiego.
 • Pułapka 1944

  W roku 1944, po konferencji i układzie w Teheranie, sprawa Polska była już przegrana definitywnie, a utrata suwerenności na rzecz ZSSR – przesądzona. Polska została uznana za część ceny, jaką Zachód godzi się zapłacić Stalinowi za pomoc w pokonaniu Niemiec. Oficjalnie ustaleń konferencji polskiemu rządowi nie przekazano aż do listopada, ale istnieją relacje dowodzące, że kanałami prywatnymi i wywiadowczymi rząd londyński szybko zyskał wiedzę o sytuacji.
 • Życie z exitem, czyli druga szansa Bismarcka

  Problemy, jakie ściąga na Polskę brytyjskie referendum, nie są warte satysfakcji, jaką niesie ze sobą kopniak wymierzony przez wyspiarzy w tyłek różnych Junckerów, Timmermansów i Schulzów. Tym bardziej, że ci ostatni raczej nie nabiorą po nim rozumu, nie uderzą się w pierś, że wkurzenie brytyjskich, i przecież nie tylko brytyjskich wyborców na Unię (sondaże pokazują na przykład, że za wyjściem z UE zagłosowaliby też dziś, gdyby mogli, Francuzi) to owoc ich polityki.
 • Wyluzuj, Polsko!

  W całej tej drace wokół Trybunału Konstytucyjnego - i szerzej, w całej tej politycznej wojnie, w której Trybunał jest tylko akurat dogodnym pretekstem - obie strony posługują nie do wytrzymania przesadną, histeryczną, bombastyczną wręcz retoryką. Używa się słów zupełnie nieadekwatnych do faktów, od razu największych, jakie się tylko da znaleźć, jakby działo się nie wiadomo co. A nie dzieje się przecież nic specjalnego.
 • Rafał Ziemkiewicz i Paweł Kukiz łączą siły

  Rafał Ziemkiewicz i Paweł Kukiz łączą siły

  Krzewienie myśli Romana Dmowskiego, oparcie polskiej polityki na wspólnocie interesów, promocja narodowo-demokratycznych teorii - to niektóre cele Stowarzyszenia Endecja, które powstało m.in. z inicjatywy posłów Kukiz'15.
 • Mułłowie kartofelnlandu

  Zmarły niedawno sędzia Antonin Scalia był kiedyś w Polsce, by z rąk Rzecznika Praw Obywatelskich, śp. Janusza Kochanowskiego, odebrać nagrodę im. Pawła Włodkowica. Scalia wygłosił podczas tego pobytu niezwykle ciekawy wykład o filozofii prawa, odpowiedzialności sędziów oraz ich skłonności do wykraczania poza należny im zakres władzy. Wykład zatytułowany znacząco: „Mułłowie Zachodu”.
 • Ten straszny ONR

  Sławna transmisja TVN 24 z jednego z Marszów Niepodległości chyba jest jeszcze dostępna w internecie; ja jej tam szukać nie muszę, bo pamiętam. „Wykrzykują tu faszystowskie hasła!” – oznajmia widzom tej stacji, przejętym do granic śmieszności tonem, „lajfująca” z manifestacji reporterka. Na co prezenter ze studia dopytuje: „Jakie to hasła?” „Przede wszystkim: Bóg, Honor i Ojczyzna”! Tadaaam!

Zdjęcia - Rafał Ziemkiewicz (1)

 • film.interia.pl
  Charytatywny Bal Dziennikarzy: Tak się bawiły gwiazdy i politycy