wydarzenia - Rafał Trzaskowski

Artykuły - Rafał Trzaskowski (18)

 • Franciszek Sterczewski dla polsatnews.pl: Czas na młodsze pokolenie

  Franciszek Sterczewski dla polsatnews.pl: Czas na młodsze pokolenie

  Poseł klubu Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski w wywiadzie dla polsatnews.pl opowiedział o sytuacji w Platformie Obywatelskiej oraz odniósł się do powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. - Czas na młodsze pokolenie - powiedział w rozmowie z Jakubem Oworuszką.
 • Rafał Trzaskowski: Zmiana, która jest potrzebna, to nie nowe partie

  Rafał Trzaskowski: Zmiana, która jest potrzebna, to nie nowe partie

  Zmiana, która jest potrzebna to nie nowe partie, nowe twarze, nowe plakaty. Ta zmiana musi się zacząć od nas samych. Polska potrzebuje "Planu Odbudowy Rzeczypospolitej". Ja taki plan mam i będę go przedstawiał w ciągu najbliższych miesięcy - powiedział w sobotę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
 • Trzaskowski postuluje utworzenie związku zawodowego samozatrudnionych. "Ludzie powinni się zrzeszać"

  Trzaskowski postuluje utworzenie związku zawodowego samozatrudnionych. "Ludzie powinni się zrzeszać"

  - Jeżeli będziemy silniejsi, jeżeli będziemy się umieli porozumieć, to będziemy na tyle dojrzali, żeby wygrać kolejne wybory - ocenił w sobotę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jego zdaniem, po stronie opozycji jest "zdecydowanie za dużo animozji i złośliwości". Poinformował także, że postuluje utworzenie związku zawodowego samozatrudnionych.
 • Rafał Trzaskowski: Lech Kaczyński zasługuje na upamiętnienie

  Rafał Trzaskowski: Lech Kaczyński zasługuje na upamiętnienie

  "Prezydent Lech Kaczyński zasługuje na upamiętnienie, to jego wysiłkom zawdzięczamy wspaniałe Muzeum Powstania Warszawskiego" - powiedział w wywiadzie dla PAP kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski.
 • ​Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki ujawnili swój majątek

  ​Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki ujawnili swój majątek

  Rafał Trzaskowski dysponuje większym majątkiem niż Patryk Jaki, ale to Jaki więcej zarobił w 2017 roku - wynika z oświadczeń majątkowych dwóch najważniejszych kandydatów na prezydenta Warszawy.
 • Trzaskowski "wita" Jakiego i stawia 11 pytań

  Trzaskowski "wita" Jakiego i stawia 11 pytań

  Wsparcie dla Parady Równości, programu in vitro i edukacji seksualnej, delegalizacja ONR, obniżka tzw. janosikowego i ustawa reprywatyzacyjna - pytania m.in. o te kwestie stawia Rafał Trzaskowski na "powitanie" w Warszawie swemu kontrkandydatowi w wyborach na prezydenta stolicy, Patrykowi Jakiemu.
 • Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej

  Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej

  Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy - ustalili liderzy obu ugrupowań, Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru.
 • ​"Rzeczpospolita": To będzie brudna kampania

  ​"Rzeczpospolita": To będzie brudna kampania

  "Skleimy Rafała Trzaskowskiego z Hanną Gronkiewicz-Waltz nieodwołalnie" - mówią "Rzeczpospolitej" politycy Prawa i Sprawiedliwości.
 • Brudziński: Jedynym, kto może nas weryfikować jest naród, nie Schetyna, Petru czy Kosiniak-Kamysz

  Brudziński: Jedynym, kto może nas weryfikować jest naród, nie Schetyna, Petru czy Kosiniak-Kamysz

  Zdaniem Rafała Trzaskowskiego sobotni marsz KOD-u to "sukces całej opozycji". Według posła PO "PiS jest mocno zaniepokojone tą demonstracją". Z kolei Joachim Brudziński ocenił na antenie TVN 24, że demonstracja opozycji to "mega kompromitacja, mega porażka". - Nie jesteśmy rządem autorytarnym, rządzimy dzięki obywatelom. Jedynym, kto może nas weryfikować jest naród, a nie pan Schetyna, Petru czy Kosiniak-Kamysz. Naprawdę się nie cofniemy - podkreślił Brudziński w programie "Kawa na ławę".
 • Jak PO zachowa się podczas debaty o Polsce?

  Jak PO zachowa się podczas debaty o Polsce?

  Platforma Obywatelska zapowiada "wyważony" głos w debacie o Polsce z udziałem premier Beaty Szydło i jest do niej przygotowana. Debata ma się rozpocząć o godzinie 16.

Filmy - Rafał Trzaskowski (26)

 • Dulkiewicz w "Gościu Wydarzeń": Trzaskowski nie uchyla się od odpowiedzialności

  Piotr Witwicki zapytał prezydent Gdańska, Aleksandrę Dulkiewicz, o to, kto jest liderem opozycji. - Myślę, że osobą, która dzisiaj budzi największe zaufanie społeczne, co pokazują kolejnej sondaże, jest bardzo dobry samorządowiec Rafał Trzaskowski – powiedziała w programie "Gość Wydarzeń". - Rafał Trzaskowski nie uchyla się od odpowiedzialności - dodała. - Najważniejsze jest to, żeby zbudować spójny, przekonujący Polki i Polaków program, dać im nadzieję na to, że możemy żyć w Polsce, w której nie będziemy pokazywać palcem jeden drugiego, że ten jest dobry, a ten jest zły - podkreśliła.
 • Kierwiński o ruchu obywatelskim Wspólna Polska : Ja mam zaufanie do Rafała Trzaskowskiego

  Sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński pytany o rolę Rafała Trzaskowskiego i budowanego przez niego ruchu obywatelskiego Wspólna Polska, przyznał, że ma zaufanie do prezydenta Warszawy.- Jest wiceprzewodniczącym PO, uczestniczy w każdym, ważnym wydarzeniu dla Platformy Obywatelskiej. Jestem spokojny, że razem robimy wszystko, by odsunąć PiS od władzy - mówił w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
 • Nowacka w "Gościu Wydarzeń": Rafał Trzaskowski liderem PO

  Piotr Witwicki zapytał Barbarę Nowacką o to, czy PO na czele z Borysem Budką jest w stanie wygrać wybory. - Jesteśmy w stanie, jako opozycja współpracująca, wygrać wybory - odpowiedziała w "Gościu Wydarzeń" Nowacka.
 • Rafał Trzaskowski w "Graffiti": Nieprawdopodobna hipokryzja

  Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, pytany przez Grzeogrza Kępkę o to, czy wstrzymanie się od głosu w sprawie Funduszu Odbudowy nie stoi w sprzeczności z tym, że te pieniądze są potrzebne, odparł: "Nie, my przez cały czas mówiliśmy, że powinny być inne warunki przydziału tych pieniędzy, mówiliśmy o tym, że powinny być negocjacje publiczne, potrzebna jest specjalna ustawa wdrożeniowa, w które zadbamy, żeby wszyscy mieli dostęp do tych pieniędzy". - To jest nieprawdopodobna hipokryzja, dlatego że to rząd PiS chciał blokować unijny budżet i dobrze to pamiętamy - dodał gość "Graffiti".
 • Trzaskowski w "Graffiti": To może posłużyć jako fundusz wyborczy PiS

  - Można było przygotować znacznie lepsze warunki. Obawiam się, że to, co zostało przyjęte, może posłużyć jako fundusz wyborczy PiS, zamiast, żeby służyło wszystkim Polkom i Polakom - mówił Rafał Trzaskowski pytany przez Grzegorza Kępkę o głosowanie za ustawą wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE.
 • Trzaskowski w "Gościu Wydarzeń": Hołownia szedł do polityki by ją zmieniać, a to polityka zmienia Hołownię

  Rafał Trzaskowski zaznaczył w "Gościu Wydarzeń", że miesiąc chorowania na Covid-19 dał "mu dystans do polityki". - Trzeba unieść się nad spory, żeby zastanowić się nad tym, co najważniejsze. Do tego nakłaniam moje koleżanki i kolegów. Oczywiście wzajemne przejmowanie posłów temu nie służy. Mam wrażenie, że Szymon Hołownia szedł do polityki, żeby ją zmieniać. A to niestety polityka zmienia Szymona Hołownię - mówił prezydent Warszawy.
 • Trzaskowski w "Gościu Wydarzeń": Można spodziewać się przyspieszonych wyborów

  - Konfliktów w Zjednoczonej Prawicy jest na tyle dużo, że można się spodziewać nawet przyspieszonych wyborów. Opozycja jest na to przygotowana - mówił w "Gościu Wydarzeń" prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
 • Trzaskowski o "koalicji 276": To porozumienie, przede wszystkim programowe, będzie konieczne

  - PSL zareagowało bardzo dojrzale, inne partie opozycyjne trochę mniej dojrzale - stwierdził Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, pytany o reakcje na propozycję szerokiej "koalicji 276".- To porozumienie, przede wszystkim programowe, będzie konieczne. Dzisiaj w pewnym sensie jest faza konkurencji, ale mam nadzieję, że ona szybko się skończy - przyznał, zaznaczając, że "trwają rozmowy z liderami partii opozycyjnych".- Nigdy nie powiedzieliśmy, że jesteśmy najwięksi i najważniejsi, tylko zrobiliśmy badania i chcieliśmy na ten temat porozmawiać - wyjaśniał w rozmowie z Dorotą Gawryluk.Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
 • Trzaskowski: Mamy jednego lidera - Borysa Budkę. Wszyscy go wspieramy

  - Katarzyna Lubnauer nie zdradziła żadnych politycznych planów, myślę, że chciała pochwalić jednego z liderów KO. Liderów jest wielu - przede wszystkim Borys Budka, ale również wszyscy, którzy z nami współpracują w koalicji - przyznał Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, pytany o wypowiedź Katarzyny Lubnauer, która w rozmowie z portalem polsatnews.pl stwierdziła, że Trzaskowski jest naturalnym kandydatem na premiera.Prezydent Warszawy w rozmowie z Dorotą Gawryluk odniósł się również do transferów do Polski 2050 Szymona Hołowni. - To rzeczywiście jest tak, że nowe ugrupowania powinny przyciągać nowe osoby, nowych wyborców, a nie zajmować się tylko i wyłącznie polowaniem na innych posłów, ale nie chce oceniać Szymona Hołowni. Raczej wolałbym patrzeć w przyszłość, mam nadzieję, że na końcu wszyscy będziemy mogli się porozumieć - ocenił.Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News. 
 • Trzaskowski w „Graffiti” o Ruchu Wspólna Polska

  Marcin Fijołek zapytał gościa programu „Graffiti”, na czym ma polegać przygotowanie do wyborów według Ruchu Wspólna Polska. „Przede wszystkim konsolidacja samorządów. Są takie miejsca w Polsce, gdzie opozycja jest słaba i musimy wspierać samorządowców w tych regionach. Po drugie – kwestia przygotowania analizy potrzeb Polek i Polaków, i zrobienie tego projektu razem z wolontariuszami. To może się stać dopiero po końcu epidemii” – odpowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.