InteriaTV - Rafał Trzaskowski

Filmy - Rafał Trzaskowski (42)

 • Dulkiewicz w "Gościu Wydarzeń": Trzaskowski nie uchyla się od odpowiedzialności

  Piotr Witwicki zapytał prezydent Gdańska, Aleksandrę Dulkiewicz, o to, kto jest liderem opozycji. - Myślę, że osobą, która dzisiaj budzi największe zaufanie społeczne, co pokazują kolejnej sondaże, jest bardzo dobry samorządowiec Rafał Trzaskowski – powiedziała w programie "Gość Wydarzeń". - Rafał Trzaskowski nie uchyla się od odpowiedzialności - dodała. - Najważniejsze jest to, żeby zbudować spójny, przekonujący Polki i Polaków program, dać im nadzieję na to, że możemy żyć w Polsce, w której nie będziemy pokazywać palcem jeden drugiego, że ten jest dobry, a ten jest zły - podkreśliła.
 • Kierwiński o ruchu obywatelskim Wspólna Polska : Ja mam zaufanie do Rafała Trzaskowskiego

  Sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński pytany o rolę Rafała Trzaskowskiego i budowanego przez niego ruchu obywatelskiego Wspólna Polska, przyznał, że ma zaufanie do prezydenta Warszawy.- Jest wiceprzewodniczącym PO, uczestniczy w każdym, ważnym wydarzeniu dla Platformy Obywatelskiej. Jestem spokojny, że razem robimy wszystko, by odsunąć PiS od władzy - mówił w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
 • Siemoniak w "Graffiti": Być liderem partii politycznej to jest najcięższy chleb w Polsce

  - Tak to jest w polskiej polityce, że liderzy partyjni ściągają na siebie brak zaufania, dotyczyło to Grzegorza Schetyny, Ewy Kopacz czy Donalda Tuska. To jest najcięższy chleb w polsce, być liderem partii politycznej - przekonywał na antenie Polsat News Tomasz Siemoniak pytany o ranking nieufności, w którym Borys Budka ustępuje tylko Jarosławowi Kaczyńskiemu.
 • Nowacka w "Gościu Wydarzeń": Rafał Trzaskowski liderem PO

  Piotr Witwicki zapytał Barbarę Nowacką o to, czy PO na czele z Borysem Budką jest w stanie wygrać wybory. - Jesteśmy w stanie, jako opozycja współpracująca, wygrać wybory - odpowiedziała w "Gościu Wydarzeń" Nowacka.
 • Rafał Trzaskowski w "Graffiti": Nieprawdopodobna hipokryzja

  Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, pytany przez Grzeogrza Kępkę o to, czy wstrzymanie się od głosu w sprawie Funduszu Odbudowy nie stoi w sprzeczności z tym, że te pieniądze są potrzebne, odparł: "Nie, my przez cały czas mówiliśmy, że powinny być inne warunki przydziału tych pieniędzy, mówiliśmy o tym, że powinny być negocjacje publiczne, potrzebna jest specjalna ustawa wdrożeniowa, w które zadbamy, żeby wszyscy mieli dostęp do tych pieniędzy". - To jest nieprawdopodobna hipokryzja, dlatego że to rząd PiS chciał blokować unijny budżet i dobrze to pamiętamy - dodał gość "Graffiti".
 • Trzaskowski w "Graffiti": To może posłużyć jako fundusz wyborczy PiS

  - Można było przygotować znacznie lepsze warunki. Obawiam się, że to, co zostało przyjęte, może posłużyć jako fundusz wyborczy PiS, zamiast, żeby służyło wszystkim Polkom i Polakom - mówił Rafał Trzaskowski pytany przez Grzegorza Kępkę o głosowanie za ustawą wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE.
 • Trzaskowski w "Gościu Wydarzeń": Hołownia szedł do polityki by ją zmieniać, a to polityka zmienia Hołownię

  Rafał Trzaskowski zaznaczył w "Gościu Wydarzeń", że miesiąc chorowania na Covid-19 dał "mu dystans do polityki". - Trzeba unieść się nad spory, żeby zastanowić się nad tym, co najważniejsze. Do tego nakłaniam moje koleżanki i kolegów. Oczywiście wzajemne przejmowanie posłów temu nie służy. Mam wrażenie, że Szymon Hołownia szedł do polityki, żeby ją zmieniać. A to niestety polityka zmienia Szymona Hołownię - mówił prezydent Warszawy.
 • Trzaskowski w "Gościu Wydarzeń": Można spodziewać się przyspieszonych wyborów

  - Konfliktów w Zjednoczonej Prawicy jest na tyle dużo, że można się spodziewać nawet przyspieszonych wyborów. Opozycja jest na to przygotowana - mówił w "Gościu Wydarzeń" prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
 • Trzaskowski o "koalicji 276": To porozumienie, przede wszystkim programowe, będzie konieczne

  - PSL zareagowało bardzo dojrzale, inne partie opozycyjne trochę mniej dojrzale - stwierdził Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, pytany o reakcje na propozycję szerokiej "koalicji 276".- To porozumienie, przede wszystkim programowe, będzie konieczne. Dzisiaj w pewnym sensie jest faza konkurencji, ale mam nadzieję, że ona szybko się skończy - przyznał, zaznaczając, że "trwają rozmowy z liderami partii opozycyjnych".- Nigdy nie powiedzieliśmy, że jesteśmy najwięksi i najważniejsi, tylko zrobiliśmy badania i chcieliśmy na ten temat porozmawiać - wyjaśniał w rozmowie z Dorotą Gawryluk.Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
 • Trzaskowski: Mamy jednego lidera - Borysa Budkę. Wszyscy go wspieramy

  - Katarzyna Lubnauer nie zdradziła żadnych politycznych planów, myślę, że chciała pochwalić jednego z liderów KO. Liderów jest wielu - przede wszystkim Borys Budka, ale również wszyscy, którzy z nami współpracują w koalicji - przyznał Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, pytany o wypowiedź Katarzyny Lubnauer, która w rozmowie z portalem polsatnews.pl stwierdziła, że Trzaskowski jest naturalnym kandydatem na premiera.Prezydent Warszawy w rozmowie z Dorotą Gawryluk odniósł się również do transferów do Polski 2050 Szymona Hołowni. - To rzeczywiście jest tak, że nowe ugrupowania powinny przyciągać nowe osoby, nowych wyborców, a nie zajmować się tylko i wyłącznie polowaniem na innych posłów, ale nie chce oceniać Szymona Hołowni. Raczej wolałbym patrzeć w przyszłość, mam nadzieję, że na końcu wszyscy będziemy mogli się porozumieć - ocenił.Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.