Rafał Majka

Artykuły - Rafał Majka (1004)

• Kolarstwo. Kwiatkowski i Majka na starcie Walońskiej Strzały

Kolarstwo. Kwiatkowski i Majka na starcie Walońskiej Strzały

Michał Kwiatkowski i Rafał Majka wystartują w środę w drugim z klasyków ardeńskich - Strzale Walońskiej. Kwiatkowski przygotowywał formę właśnie na tryptyk ardeński, ale pierwszy wyścig z tej serii, niedzielny Amstel Gold Race, był dla niego nieudany.
  • Kolarstwo. Bora sponsorem grupy Sagana i Majki do 2021 roku

Kolarstwo. Bora sponsorem grupy Sagana i Majki do 2021 roku

Firma Bora, główny sponsor zawodowej grupy kolarskiej m.in. trzykrotnego mistrza świata Słowaka Petera Sagana i Rafała Majki, poinformowała w sobotę, że będzie ją finansować do 2021 roku. Poprzednia umowa obowiązywała do 2019.
  • Niewiadoma i Majka mają wystartować w wyścigach Dookoła Kalifornii

Niewiadoma i Majka mają wystartować w wyścigach Dookoła Kalifornii

Rafał Majka i Katarzyna Niewiadoma będą jednymi z gwiazd wyścigów kolarskich Dookoła Kalifornii - poinformowali organizatorzy. Obie imprezy mają rangę World Tour. Mężczyźni będą rywalizować w dniach 13-19 maja, a kobiety 17-19 maja.
  • Ranking UCI. Daryl Impey nadal liderem

Ranking UCI. Daryl Impey nadal liderem

Kolarz z RPA Daryl Impey (Mitchelton-Scott) pozostaje liderem rankingu UCI World Tour po sześciu rozegranych imprezach. Na drugie miejsce awansował Hiszpan Marc Soler (Movistar). Najlepszy z Polaków Łukasz Wiśniowski (Sky) zajmuje 17. miejsce.
  • Tirreno-Adriatico. Rafał Majka drugi na czwartym etapie

Tirreno-Adriatico. Rafał Majka drugi na czwartym etapie

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) znakomicie spisał się na czwartym, królewskim etapie wyścigu kolarskiego Tirreno-Adriatico, z metą na przełęczy Sassotetto.Po pasjonującym finiszu Polak zajął drugie miejsce. Wygrał Hiszpan Mikel Landa (Movistar). Michał Kwiatkowski (Sky) awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.
  • Tirreno-Adriatico. Rafał Majka: Nie ma się co przejmować

Tirreno-Adriatico. Rafał Majka: Nie ma się co przejmować

Rafał Majka, który zaliczył upadek na trzecim etapie wyścigu kolarskiego Tirreno-Adriatico, nie doznał poważniejszych urazów, mimo że do mety w Trevi przyjechał aż 13 minut za zwycięzcą, Słoweńcem Primożem Rogliciem.
  • Kwiatkowski i Majka wystartują w Tirreno-Adriatico

Kwiatkowski i Majka wystartują w Tirreno-Adriatico

Czterech polskich kolarzy, w tym Michał Kwiatkowski (Sky) i Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), wystartuje w rozpoczynającym się w środę w Lido di Camaiore siedmioetapowym wyścigu Tirreno-Adriatico (kat. World Tour). Relacje na żywo w kanałach Eurosportu.
  • Rafał Majka: Końcówka nie była dla mnie

Rafał Majka: Końcówka nie była dla mnie

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) na 20. miejscu ukończył jednodniowy wyścig GP Industria e Artigianato di Larciano. Na szczyt finałowego podjazdu Polak wjechał w towarzystwie czterech innych kolarzy, ale na zjeździe i wypłaszczeniu grupa powiększyła się do ponad 20 zawodników. To tam zaatakował Matej Mohoric (Bahrain-Merida), który samotnie dojechał do mety.
  • Abu Zabi Tour: Rohan Dennis wygrał czasówkę, Majka wciąż z szansami

Abu Zabi Tour: Rohan Dennis wygrał czasówkę, Majka wciąż z szansami

Rohan Dennis (BMC Racing) wygrał czwarty etap Abu Zaabi Tour, indywidualną jazdę na czas na dystansie 12,6 km i został nowym liderem wyścigu. Australijczyk pokonał trasę w czasie 14.21, o 14 sekund wyprzedzając drugiego Jonathana Castroviejo (Team Sky).
  • Rafał Majka liderem Bora-Hansgrohe w ZEA

Rafał Majka liderem Bora-Hansgrohe w ZEA

Rafał Majka będzie liderem grupy Bora-Hansgrohe w rozpoczynającym się w środę wyścigu kolarskim Abu Dhabi Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Są to jedyne zawody na Bliskim Wschodzie zaliczane do cyklu World Tour.

Filmy - Rafał Majka (19)

• Froome i Majka blisko niebezpiecznej kraksy. Wideo

Na 30 kilometrów przed metą 6. etapu Tirreno - Adriatico doszło do małej kraksy. Kilku kolarzy nie zmieściło się na drodze. W ostatniej chwili przed upadkiem uratowali się m.in. Chris Froome (Team Sky) czy Rafał Majka (BORA-hansgrohe). Tirreno - Adriatico na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
  • Majka drugi w walce górskich gigantów na Tirreno-Adriatico. Wideo

Rafał Majka mocno pracował na 4. etapie, ale w walce górskich gigantów musiał uznać wyższość Mikela Landy. Hiszpan z Movistaru wyprzedził na finiszu Polaka i jako pierwszy minął linię mety. Majka zajął drugie miejsce, a trzecie wywalczył George Bennett (LottoNL - Jumbo). Nowym liderem Tirreno - Adriatico został Damiano Caruso (BMC). Drugi jest Michał Kwiatkowski.