Rafał Grupiński

Synonimy:
Grupiński Rafał,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rafał Grupiński (112)

 • Czy PO będzie dążyć do przywrócenia gimnazjów?

  Czy PO będzie dążyć do przywrócenia gimnazjów?

  Czy Platforma Obywatelska - jeśli dojdzie do władzy - odwróci reformę edukacji? Szef sejmowej komisji edukacji Rafał Grupiński wyjaśnia.
 • ​Rafał Grupiński szefem sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży

  ​Rafał Grupiński szefem sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży

  Rafał Grupiński z Platformy Obywatelskiej został przewodniczącym sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży. Podczas wtorkowego, inauguracyjnego posiedzenia wybrano także pięcioro wiceprzewodniczących.
 • Rafał Grupiński: "To oczywiste, kto tu prowadzi kampanię"

  Rafał Grupiński: "To oczywiste, kto tu prowadzi kampanię"

  - Mam wciąż nadzieję, że pan prezydent Andrzej Duda zreflektuje się - Rafał Grupiński z PO zarzuca głowie państwa angażowanie się w kampanię wyborczą do parlamentu.
 • "PiS reaguje jak pijak na widok kieliszka"

  "PiS reaguje jak pijak na widok kieliszka"

  "Mamy coraz więcej tropów wskazujących na to, że za zorganizowaniem podsłuchów i za systematycznym wyciekaniem stoi pewna przemyślana strategia i że jest ona korzystna tylko dla jednej partii politycznej, dla jednego ugrupowania" – stwierdził w TVP Info szef klubu parlamentarnego PO Rafał Grupiński.
 • Grupiński: Jest niebezpieczeństwo, że posłowie ulegli producentom paneli

  Grupiński: Jest niebezpieczeństwo, że posłowie ulegli producentom paneli

  - W piątkowym głosowaniu przeciw poprawkom Senatu do ustawy o OZE, "kryje się niebezpieczeństwo", że posłowie ulegli lobby producentów paneli fotowoltaicznych - uważa szef klubu PO Rafał Grupiński. Zwraca też uwagę, że posłowie poparli droższy prąd, a PSL głosowało wbrew projektowi MG.
 • Grupiński: Tusk się zużył. Kopacz to mocne uderzenie

  Grupiński: Tusk się zużył. Kopacz to mocne uderzenie

  - Popełnialiśmy pewne błędy. Zaufanie oddaliło się od nas. Tusk wyprowadził nas z wieloletniej niewoli opozycyjnej. Wyprowadził do władzy. Jednak przy całym niezwykłym talencie Tuska, przy wszystkich jego ogromnych zaletach, byli ludzie, którzy oddalili się od PO. To było zmęczenie. Zużycie polityka - tłumaczy szef klubu PO Rafał Grupiński w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Grupiński: Przegrana PO byłaby przykrym doświadczeniem

  Grupiński: Przegrana PO byłaby przykrym doświadczeniem

  - Trzeba cały czas stymulować naszych ludzi do większej mobilizacji. Grzegorz Schetyna musi stymulować ludzi. Przegrana PO byłaby przykrym doświadczeniem. Po przegranej ciężko byłoby wrócić na prowadzenie - mówi o najbliższych wyborach, szef klubu PO Rafał Grupiński.
 • Grupiński: Macierewicz to szaleniec. Trzeba zareagować, bo przyjdą następni

  Grupiński: Macierewicz to szaleniec. Trzeba zareagować, bo przyjdą następni

  - Prokuratura w sprawie Macierewicza i WSI wypowiedziała się w sposób mało odpowiedzialny. Państwo musi zareagować, bo jeśli tego nie zrobi, kiedyś przyjdzie następny szaleniec i ponownie narazi Polskę na niebezpieczeństwo - powiedział szef klubu PO Rafał Grupiński w Kontrwywiadzie RMF FM. - Komisja śledcza powinna dać świadectwo, że państwo nie jest w takich sprawach bezbronne. Mamy przygotowaną własną wersję wniosku o komisję śledczą ds. Macierewicza. Schetyna byłby bardzo dobrym szefem komisji - dodał gość RMF FM.
 • Tusk: O losie Grupińskiego zdecyduje klub

  Tusk: O losie Grupińskiego zdecyduje klub

  Rafał Grupiński zostaje na stanowisku szefa klubu parlamentarnego PO co najmniej do końca stycznia. Wtedy o jego losie zdecydują posłowie i senatorowie PO - potwierdził premier Donald Tusk.
 • Grupiński: Pracowaliśmy zespołowo, dziś cała odpowiedzialność spoczywa na Tusku

  Grupiński: Pracowaliśmy zespołowo, dziś cała odpowiedzialność spoczywa na Tusku

  "Wolałbym, żeby w sobotę zapadły inne rozstrzygnięcia. Przywództwo w partii musi być mocne, ale do tej pory wypracowywanie strategii PO odbywało się w zespole. Właśnie taką zespołową koncepcję funkcjonowania partii, zaproponował w sobotę Grzegorz Schetyna". - Tusk w sobotę chciał dać sygnał, że w tej chwili cała odpowiedzialność za prowadzenie partii musi spocząć na nim - mówi o sobotnich wyborach władz PO przewodniczący klubu Rafał Grupiński, gość Kontrwywiadu RMF FM. - Dla Schetyny to, co wydarzyło się w sobotę, to tylko pewien etap. Małe szanse są początkiem wielkich przedsięwzięć - mówi o przyszłości byłego wiceszefa PO, gość RMF FM.

Filmy - Rafał Grupiński (21)