Rafał Grupiński

Synonimy:
Grupiński Rafał,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rafał Grupiński (57)

 • Czy PO będzie dążyć do przywrócenia gimnazjów?

  Czy PO będzie dążyć do przywrócenia gimnazjów?

  Czy Platforma Obywatelska - jeśli dojdzie do władzy - odwróci reformę edukacji? Szef sejmowej komisji edukacji Rafał Grupiński wyjaśnia.
 • ​Rafał Grupiński szefem sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży

  ​Rafał Grupiński szefem sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży

  Rafał Grupiński z Platformy Obywatelskiej został przewodniczącym sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży. Podczas wtorkowego, inauguracyjnego posiedzenia wybrano także pięcioro wiceprzewodniczących.
 • Rafał Grupiński: "To oczywiste, kto tu prowadzi kampanię"

  Rafał Grupiński: "To oczywiste, kto tu prowadzi kampanię"

  - Mam wciąż nadzieję, że pan prezydent Andrzej Duda zreflektuje się - Rafał Grupiński z PO zarzuca głowie państwa angażowanie się w kampanię wyborczą do parlamentu.
 • "PiS reaguje jak pijak na widok kieliszka"

  "PiS reaguje jak pijak na widok kieliszka"

  "Mamy coraz więcej tropów wskazujących na to, że za zorganizowaniem podsłuchów i za systematycznym wyciekaniem stoi pewna przemyślana strategia i że jest ona korzystna tylko dla jednej partii politycznej, dla jednego ugrupowania" – stwierdził w TVP Info szef klubu parlamentarnego PO Rafał Grupiński.
 • Grupiński: Jest niebezpieczeństwo, że posłowie ulegli producentom paneli

  Grupiński: Jest niebezpieczeństwo, że posłowie ulegli producentom paneli

  - W piątkowym głosowaniu przeciw poprawkom Senatu do ustawy o OZE, "kryje się niebezpieczeństwo", że posłowie ulegli lobby producentów paneli fotowoltaicznych - uważa szef klubu PO Rafał Grupiński. Zwraca też uwagę, że posłowie poparli droższy prąd, a PSL głosowało wbrew projektowi MG.
 • Grupiński: Tusk się zużył. Kopacz to mocne uderzenie

  Grupiński: Tusk się zużył. Kopacz to mocne uderzenie

  - Popełnialiśmy pewne błędy. Zaufanie oddaliło się od nas. Tusk wyprowadził nas z wieloletniej niewoli opozycyjnej. Wyprowadził do władzy. Jednak przy całym niezwykłym talencie Tuska, przy wszystkich jego ogromnych zaletach, byli ludzie, którzy oddalili się od PO. To było zmęczenie. Zużycie polityka - tłumaczy szef klubu PO Rafał Grupiński w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Grupiński: Przegrana PO byłaby przykrym doświadczeniem

  Grupiński: Przegrana PO byłaby przykrym doświadczeniem

  - Trzeba cały czas stymulować naszych ludzi do większej mobilizacji. Grzegorz Schetyna musi stymulować ludzi. Przegrana PO byłaby przykrym doświadczeniem. Po przegranej ciężko byłoby wrócić na prowadzenie - mówi o najbliższych wyborach, szef klubu PO Rafał Grupiński.
 • Grupiński: Macierewicz to szaleniec. Trzeba zareagować, bo przyjdą następni

  Grupiński: Macierewicz to szaleniec. Trzeba zareagować, bo przyjdą następni

  - Prokuratura w sprawie Macierewicza i WSI wypowiedziała się w sposób mało odpowiedzialny. Państwo musi zareagować, bo jeśli tego nie zrobi, kiedyś przyjdzie następny szaleniec i ponownie narazi Polskę na niebezpieczeństwo - powiedział szef klubu PO Rafał Grupiński w Kontrwywiadzie RMF FM. - Komisja śledcza powinna dać świadectwo, że państwo nie jest w takich sprawach bezbronne. Mamy przygotowaną własną wersję wniosku o komisję śledczą ds. Macierewicza. Schetyna byłby bardzo dobrym szefem komisji - dodał gość RMF FM.
 • Tusk: O losie Grupińskiego zdecyduje klub

  Tusk: O losie Grupińskiego zdecyduje klub

  Rafał Grupiński zostaje na stanowisku szefa klubu parlamentarnego PO co najmniej do końca stycznia. Wtedy o jego losie zdecydują posłowie i senatorowie PO - potwierdził premier Donald Tusk.
 • Grupiński: Pracowaliśmy zespołowo, dziś cała odpowiedzialność spoczywa na Tusku

  Grupiński: Pracowaliśmy zespołowo, dziś cała odpowiedzialność spoczywa na Tusku

  "Wolałbym, żeby w sobotę zapadły inne rozstrzygnięcia. Przywództwo w partii musi być mocne, ale do tej pory wypracowywanie strategii PO odbywało się w zespole. Właśnie taką zespołową koncepcję funkcjonowania partii, zaproponował w sobotę Grzegorz Schetyna". - Tusk w sobotę chciał dać sygnał, że w tej chwili cała odpowiedzialność za prowadzenie partii musi spocząć na nim - mówi o sobotnich wyborach władz PO przewodniczący klubu Rafał Grupiński, gość Kontrwywiadu RMF FM. - Dla Schetyny to, co wydarzyło się w sobotę, to tylko pewien etap. Małe szanse są początkiem wielkich przedsięwzięć - mówi o przyszłości byłego wiceszefa PO, gość RMF FM.

Filmy - Rafał Grupiński (28)

 • Rafał Grupiński: Jacek Jaśkowiak trochę mnie zaskoczył

  "Jacek Jaśkowiak trochę mnie zaskoczył" - tak Rafał Grupiński skomentował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM decyzję prezydenta Poznania o wystartowaniu w prawyborach na kandydata PO w wyborach prezydenckich. Grupiński przyznał, że o starcie Jaśkowiaka dowiedział się, gdy ten złożył publiczne oświadczenie. Gość Marcina Zaborskiego dodawał, że prezydent Poznania nie prosił go o poparcie. "Na pewno jest to silna osobowość, wyrazisty prezydent w Poznaniu, dobrze oceniany" - podkreślał równocześnie Grupiński. "To nieszczęśliwa wypowiedź" - tak poseł PO odpowiedział na pytanie o wypowiedź Radosława Sikorskiego, który mówił o "ustawionych prawyborach" w PO w 2010 roku. "Nie powinno się tego rodzaju rzeczy wypowiadać, bo nie mają uzasadnienia" - dodawał Grupiński. Podkreślał, że każdy może wygrać prawybory. Kaczyński do prokuratury za głosowania ws. członków KRS? Grupiński: Powinniśmy to rozważyć W internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Marcin Zaborski pytał swojego gościa o to, czy PO skierowała już do prokuratury wnioski o możliwości popełnienia przestępstwa w czasie czwartkowych nocnych głosowań w Sejmie. Jak zadeklarował Rafał Grupiński, prawnicy partii przygotowują takie wnioski. "Powinniśmy także rozważyć kwestię skierowania do prokuratury zachowania prezesa Kaczyńskiego, nie tylko pani marszałek Elżbiety Witek, ze względu na to słowo 'anuluj' skierowane do pani marszałek przez prezesa partii" - stwierdził. Co byłoby zarzutem wobec Jarosława Kaczyńskiego? "Ja bym powiedział, że sprawstwo kierownicze w popełnieniu przestępstwa przez złamanie regulaminu przez panią marszałek. Ale jak to prawnicy ujmą - tego dzisiaj nie powiem" - stwierdził gość RMF FM.
 • Rafał Grupiński o proteście nauczycieli

  "Nie może być tak, że jest spotkanie w centrum dialogu ze wszystkimi związkami nauczycielskimi, a premier Morawiecki nie przyjeżdża, ignoruje takie spotkanie i mówi, że minister Zalewska ma się wszystkim zająć. A on nie znajduje czasu dla wszystkich związków w tak napiętej sytuacji w polskich szkołach. Proszę pamiętać, że wiele rzeczy na to się składa, nie tylko kwestia niskich zarobków dzisiaj." - mówił Rafał Grupiński w popołudniowej rozmowie RMF FM z Marcinem Zaborskim.
 • Rafał Grupiński o proteście nauczycieli

  "Nie może być tak, że jest spotkanie w centrum dialogu ze wszystkimi związkami nauczycielskimi, a premier Morawiecki nie przyjeżdża, ignoruje takie spotkanie i mówi, że minister Zalewska ma się wszystkim zająć. A on nie znajduje czasu dla wszystkich związków w tak napiętej sytuacji w polskich szkołach. Proszę pamiętać, że wiele rzeczy na to się składa, nie tylko kwestia niskich zarobków dzisiaj." - mówił Rafał Grupiński w popołudniowej rozmowie RMF FM z Marcinem Zaborskim.
 • Grupiński o projekcie "Świecka Szkoła": Sejm wymaga innego składu osobowego

  "Ten projekt został skierowany do naszej komisji (Sejmowa Komisja Edukacji Dzieci i Młodzieży - przyp.red). To nie jest za mało czasu, tylko Sejm wymagałby nieco innego składu osobowego, żeby móc na ten temat dyskutować" - tak o projekcie "Świecka Szkoła" mówi poseł PO Rafał Grupiński, szef komisji edukacji, gdzie utknął projekt. "Moim zdaniem, w sytuacji w której zebrano ponad 100 tysięcy podpisów przeznaczenie tego projektu do debaty, kiedy marszałek Terlecki przyzna 30 sekund na wypowiedzi posłów i następnie wyrzuci to do niszczarki, nie ma sensu. Po co za rok zbierać kolejne podpisy, skoro ta ustawa dzięki zasadzie dyskontynuacji, w Sejmie, w którym PiS nie będzie miał dominacji, może być wreszcie spokojnie dyskutowana i rozważona" - uważa gość Marcina Zaborskiego. Grupiński: Nie wiem, dlaczego Lubnauer nie chce wejść do naszego wspólnego klubu PO-KO "Nie ma dziś lepszego dzisiaj w Polsce kandydata na premiera, jak były wicepremier, były minister spraw wewnętrznych i administracji, były minister spraw zagranicznych. Człowiek, który nie tylko był marszałkiem, ale przez krótki czas pełnił rolę prezydenta tego państwa" - opisywał w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Grzegorza Schetyną Rafał Grupiński. "Jest człowiekiem szanowanym przez wszystkich ważnych polityków w Europie, jest w stanie w Polsce przywrócić wagę państwa, taką rangę, na jaką Polska zasługuje" - wyliczał zalety szefa Platformy Obywatelskiej poseł tego ugrupowania. Marcin Zaborski pytał swojego gościa również o to, czy Koalicja Obywatelska wciąż istnieje. Grupiński zapewniał, że tak. Jako przykład podał kilkadziesiąt powiatów w województwie wielkopolskim, w którym współrządzi PO i Nowoczesna. Dlaczego część posłów tego ostatniego ugrupowania zdecydowało dołączyć do Platformy? "Po prostu przyszli do nas na zasadzie, że nie chcą dłużej działać osobno, jeśli działamy w całej Polsce razem. I to było logiczne i sensowne.