Rafał

Artykuły - Rafał (117)

 • Rafał Chwedoruk: Rząd Szydło ma dokonać audytu i przygotować grunt pod właściwe rządy PiS

  Rafał Chwedoruk: Rząd Szydło ma dokonać audytu i przygotować grunt pod właściwe rządy PiS

  - Rząd Beaty Szydło ma przygotować grunt pod zasadniczą fazę rządów Prawa i Sprawiedliwości - ocenia politolog, profesor z Uniwersytetu Warszawskiego Rafał Chwedoruk. Według niego, ma to być rząd audytu, który sprawdzi, co zostało po poprzednikach.
 • Paczkomaty InPost mają konkurenta: Na polski rynek wchodzi Swipbox

  Paczkomaty InPost mają konkurenta: Na polski rynek wchodzi Swipbox

  Rafał Brzoska i jego Paczkomaty InPost będą miały pierwszego poważnego konkurenta - sieć automatów Swipbox.
 • Rafał Antczak: Bez głębokich reform sektora publicznego polska gospodarka nie przyspieszy

  Rafał Antczak: Bez głębokich reform sektora publicznego polska gospodarka nie przyspieszy

  Choć średnia dynamika PKB Polski wynosi w ostatnim czasie ponad 3 proc. rocznie, to ekonomiści ostrzegają, że model gospodarczy oparty na tradycyjnych rezerwach wzrostu wkrótce osiągnie swój kres. Po 25 latach niezbędne są głębokie reformy sektora publicznego. Na razie polską gospodarkę chroni napływ funduszy unijnych, jednak potrwa to tylko do 2022 roku. W przypadku braku zachęt dla inwestorów Polsce grozi znaczny spadek konkurencyjności.
 • Zmiany w Zarządzie, odwołanie Prokurenta

  Zarząd Concept Liberty Group S.A. z siedzibą w Warszawie („Emitent” „Spółka”) informuje, iż na posiedzeniu Zarządu Spółki w dniu wczorajszym Rafał Plewiński zrezygnował z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu, Łukasz Skalski zrezygnował z pełnienia funkcji Wiceprezesa Zarządu. Obaj Panowie pozostają w Zarządzie. Uchwałą Zarządu nr 3/07/2015 z dnia 7 lipca 2015 roku został odwołany także prokurent samoistny Spółki Dorota Huczyńska. Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 11) Z
 • R. Baniak (MSP): Wynik LOT-u powyżej planu

  R. Baniak (MSP): Wynik LOT-u powyżej planu

  Restrukturyzacja LOT-u przebiega bez zakłóceń i przynosi efekty. Jak podkreśla Rafał Baniak, wiceminister skarbu państwa, w zeszłym roku polski przewoźnik z podstawowej działalności osiągnął wyższy niż zakładany zysk - na poziomie kilkudziesięciu milionów złotych. Proces uzdrawiania spółki ma się zakończyć w tym roku. Resort podtrzymuje chęć prywatyzacji spółki, ale pod warunkiem, że marka LOT pozostanie na rynku, a siedziba spółki - w Warszawie.
 • Grupiński: Jest niebezpieczeństwo, że posłowie ulegli producentom paneli

  Grupiński: Jest niebezpieczeństwo, że posłowie ulegli producentom paneli

  - W piątkowym głosowaniu przeciw poprawkom Senatu do ustawy o OZE, "kryje się niebezpieczeństwo", że posłowie ulegli lobby producentów paneli fotowoltaicznych - uważa szef klubu PO Rafał Grupiński. Zwraca też uwagę, że posłowie poparli droższy prąd, a PSL głosowało wbrew projektowi MG.
 • W 2015 roku można spodziewać się odbicia w sprzedaży

  W 2015 roku można spodziewać się odbicia w sprzedaży

  W połowie przyszłego roku inwestycje przedsiębiorstw mogą nieco wyhamować. Spowoduje to wzrost sprzedaży detalicznej w segmencie żywności w kolejnym roku - ocenia Rafał Antczak z Deloitte. To może być dobry moment, żeby zrestrukturyzować handel detaliczny w kraju.
 • Rezygnacja Prezesa Zarządu

  Zarząd Doradcy24 S.A. (dalej: Emitent) informuje, iż dnia 30 października 2014 roku Pan Rafał Kwiatkowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa i Członka Zarządu Emitenta. Przyczyną rezygnacji są ważne powody osobiste. Rezygnacja została złożona ze skutkiem natychmiastowym. Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 11 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje Bieżące i Okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect"
 • Zmiana technologii budowy dróg uderzy w projektantów

  Zmiana technologii budowy dróg uderzy w projektantów

  - Sam fakt, iż administracja publiczna zadecydowała o szerszym wykorzystaniu technologii betonowych nawierzchni zasługuje na uznanie, jednak sposób w jaki postanowiono ten plan przekuć w czyn rodzi same obawy - uważa Rafał Bałdys, wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.
 • Nowy dyrektor programowy Kino Polska Muzyka

  Nowy dyrektor programowy Kino Polska Muzyka

  Od października funkcję dyrektora programowego kanału Kino Polska Muzyka pełnić będzie Rafał Freyer. Zapowiada wiele drobnych zmian, które widzowie nie tyle zauważą, co raczej odczują.