Film - Radosław Sikorski

Synonimy:
radek sikorski, Sikorski Sikorski Radosław Sikorskiego
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Radosław Sikorski (11)

 • Olivia Williams spędzi weekend z królem

  Olivia Williams spędzi weekend z królem

  1 marca na ekrany kin wejdzie "Weekend z królem", nowy obraz twórcy "Notting Hill". W filmie, obok nominowanego do Złotego Globu Billa Murraya, zobaczymy Olivię Williams, znaną z roli w "Szóstym zmyśle" i związków, jakie łączą aktorkę z parą sławnych Polaków. Przypomnijmy, że w 2010 roku wystąpiła w "Autorze widmo" Romana Polańskiego, a znacznie wcześniej była... dziewczyną ministra Sikorskiego.
 • Gwiazdy promują Polskę. Wiedzą o tym?

  Gwiazdy promują Polskę. Wiedzą o tym?

  Czy gwiazdy wypowiadające się o Polsce w najnowszym klipie MSZ są świadome, że promują polską prezydencję w Europie? Na tak postawione pytanie, zadane podczas konferencji prasowej w czwartek, 15 września, szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, unikał dopowiedzi.
 • Uroczysty pokaz "Katynia"

  Uroczysty pokaz "Katynia"

  Dzisiaj Katyń ma szanse stać się symbolem odnowienia stosunków polsko-rosyjskich - powiedział w środę, 23 czerwca, w Paryżu szef MSZ Radosław Sikorski podczas uroczystego pokazu "Katynia" Andrzeja Wajdy.
 • Od Sikorskiego do Polańskiego

  Od Sikorskiego do Polańskiego

  W piątek, 19 lutego, w kinach pojawi się "Autor widmo", nowy film Romana Polańskiego, adaptacja bestsellerowej powieści Roberta Harrisa "Ghostwriter". Żonę jednego z dwóch głównych bohaterów, byłego premiera Wielkiej Brytanii Adama Langa (Pierce Brosnan) zagrała Olivia Williams ("Piotruś Pan", "Była sobie dziewczyna", "Szósty zmysł"), dobra znajoma naszego ministra spraw zagranicznych, Radosława Sikorskiego.
 • Tusk: Bez patriotycznych tonów

  Tusk: Bez patriotycznych tonów

  Premier Donald Tusk powiedział we wtorek, że jakiekolwiek uniesienia o charakterze patriotycznym, czy politycznym w przypadku sprawy Romana Polańskiego są nie na miejscu.
 • Polański: Prawnicy i dyplomaci

  Polański: Prawnicy i dyplomaci

  W poniedziałek, trzeci dzień po zatrzymaniu w Zurychu Romana Polańskiego, adwokaci reżysera ogłaszają kolejne kroki prawne, a w jego obronie apeluje świat kultury. Trwa też, jak pisze Associated Press, "przeciąganie liny" między zainteresowanymi państwami: szefowie MSZ Polski i Francji wystąpią z listem do sekretarz stanu USA Hillary Clinton.
 • Popiełuszko, Sikorski, Fieldorf...

  Rosnące w Polsce zainteresowanie filmami historycznymi może wynikać z tęsknoty za wzorcami postępowania i autorytetami moralnymi w dobie kryzysu wartości - ocenili filmowcy i historyk na poniedziałkowej konferencji prasowej poświęconej obrazowi Ryszarda Bugajskiego "Generał Nil".
 • "Kontrowersyjny, rozpęta dyskusję"

  "Kontrowersyjny, rozpęta dyskusję"

  "To film kontrowersyjny, z pewnością rozpęta dyskusję" - tak thriller polityczny "Generał-Zamach na Gibraltarze", przedstawiający okoliczności śmierci gen. Władysława Sikorskiego, określiła dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) Agnieszka Odorowicz.
 • To nie jest prawda historyczna!

  To nie jest prawda historyczna!

  "To film fabularny, nie należy traktować go jak prawdy historycznej; pewne wydarzenia w nim ukazane mają odniesienie historyczne, lecz inne to fikcja" - zaznaczyła Anna Jadowska, reżyserka thrillera politycznego "Generał - Zamach na Gibraltarze".
 • Damy w mundurze w TVN Style

  Damy w mundurze w TVN Style

  Najnowszy odcinek poświecony jest kobietom żołnierkom oraz historii zamachu na generała Władysława Sikorskiego.