InteriaTV - Radosław Sikorski

Synonimy:
radek sikorski, Sikorski Sikorski Radosław Sikorskiego
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Radosław Sikorski (39)

 • Gdzie będzie Duda w 2025 roku? Zaskakująca odpowiedź Sikorskiego

  Radosław Sikorski pytany w "Graffiti", gdzie widziałby prezydenta Andrzeja Dudę po zakończeniu kadencji odpowiedział: "może gdzieś w klasztorze". - Wydaje mi się to właściwe dla prezydenta. Nie sądzę, że jego druga kadencja była sukcesem - mówił Sikorski. (Polsat)
 • Sikorski: "Mamy koalicję, z którą PiS może przegrać"

  Radosław Sikorski nie krył rozczarowania po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jego zdaniem zwycięzcy nie mają nic do zaoferowania w Europie.
 • Siemoniak (PO) o wezwaniu na przesłuchanie Sikorskiego w sprawie "zdrady dyplomatycznej"

  Siemoniak (PO) o wezwaniu na przesłuchanie Sikorskiego w sprawie "zdrady dyplomatycznej".
 • Radosław Sikorski zostanie wykładowcą na Harvardzie?

  Jak donoszą media, Radosław Sikorski po zniknięciu z polskiej sceny politycznej będzie wykładał w Centrum Studiów Europejskich na Uniwersytecie Harvarda. - Ta nominacja to jest dopiero zaproszenie do współpracy. O tym, jak będzie ona w praktyce wyglądała, będę jeszcze rozmawiał z władzami uczelni - przyznał polityk. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Pamiętajmy, co zapomnieć

  Radosław Sikorski chlapnął portalowi Politico, że prezydent Putin chciał w 2008 roku wciągnąć Polskę w rozbiór Ukrainy. Ostatecznie musiał wypowiedź odwołać i zasłonić się słabą pamięcią. O politycznych problemach z zapamiętywaniem opowiada Tomasz Olbratowski!
 • Sikorski o Ukrainie: To, co niewyobrażalne, może być realne

  W wywiadzie dla Deutsche Welle Radosław Sikorski, szef polskiej dyplomacji, przestrzega ukraińską opozycję przed wysuwaniem nierealistycznych żądań pod adresem władzy. - Wzywamy obie strony do umiaru. W 1981, roku po stronie ówczesnej opozycji, lekceważyliśmy władzę. Nie doceniliśmy tego, że ta władza może mieć w zanadrzu instrument w postaci represji. Niektórzy przywódcy "Solidarności" eskalowali więc nierealistyczne żądania.
 • Sikorski o pracy Macierewicza: Amatorszczyzna i nieudolność

  Nieudolność, amatorszczyzna, brak osłony kontrwywiadowczej - wiemy, jak Radosław Sikorski, niegdyś szef MON w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, uzasadniał skierowany do premiera wniosek o odwołanie Antoniego Macierewicza z funkcji wiceministra obrony. Do treści tego dokumentu dotarł dziennikarz RMF FM Konrad Piasecki.
 • Sikorski: Kerry potraktował nas specjalnie

  Nie ma żadnych dowodów potwierdzających doniesienia o amerykańskich podsłuchach w Polsce. Ani nasze służby tego nie mówią, ani w przestrzeni publicznej nie widziałem żadnych do tego przesłanek - mówi Radosław Sikorski w Kontrwywiadzie RMF FM. - Za wizytą amerykańskiego sekretarza stanu w Polsce nie kryje się żadna tajemnica. To było spotkanie sojuszników. Co 2-3 lata mamy taką wizytę i już się do tego przyzwyczailiśmy. To dowód, że ranga naszego kraju wzrosła. Wizyty prezydenta Francji czy kanclerz Niemiec nie robią już na nikim wrażenia. Jak na kondominium jest tych wizyt trochę - podkreśla szef MSZ.
 • Sikorski: Nie wystartuję w wyborach na szefa PO

  Ja nie wystartuję w wyborach na szefa PO. Grzegorz Schetyna się waha. Gdyby się zdecydował, byłby mocnym kontrkandydatem - mówi Radosław Sikorski. - Wybory powszechne są jakby wpisane w kod DNA Platformy Obywatelskiej. Tusk wygrał dla nas już kilka wyborów, wygra i kolejne. Nastąpiło pewne zapętlenie personalno-polityczne - mówi o sytuacji Jarosława Gowina w PO gość Kontrwywiadu RMF FM.
 • Kamiński: Polacy upokarzani przez Rosjan, krok Sikorskiego spóźniony

  Prośba Radosława Sikorskiego, by UE pomogła Polsce w odzyskaniu wraku Tu-154, to działanie jedynie na użytek polityki krajowej. Rząd śledzi badania opinii publicznej i widzi, że upokarzani zachowaniem strony rosyjskiej Polacy są coraz bardziej zniecierpliwieni - mówi wiceszef PiS Mariusz Kamiński w Kontrwywiadzie RMF FM. - Działanie Sikorskiego to krok w dobrym kierunku, ale bardzo spóźniony. Tak nie zachowuje się profesjonalny dyplomata. Zamiast prosić o pomoc Catherine Ashton Sikorski powinien zwrócić się o pomoc do ministrów spraw zagranicznych UE - dodaje.