Radny PiS

Artykuły - Radny PiS (-4)

 • Strzelczyk o fuzji Lotosu i Orlenu: Najpierw strategia energetyczna państwa

  Strzelczyk o fuzji Lotosu i Orlenu: Najpierw strategia energetyczna państwa

  - Rząd ma przedstawić strategię energetyczną do końca roku i właśnie pod to trzeba będzie podejmować decyzje - mówił w Radiu Gdańsk prezes Lotos Petrobaltic, radny PiS Grzegorz Strzelczyk, pytany o ewentualną fuzję Lotosu i Orlenu. Do września 2019 r. trzeba będzie podjąć jakąś decyzję - dodał.
 • Prezes Kopalni Soli Wieliczka odwołany, szefowa PIP złożyła dymisję

  Prezes Kopalni Soli Wieliczka odwołany, szefowa PIP złożyła dymisję

  Rada nadzorcza Kopalni Soli Wieliczka zdecydowała w piątek o odwołaniu prezesa spółki Kajetana d'Obyrna. Przestanie on pełnić to stanowisko od 1 lutego. Wszczęto już postępowanie kwalifikacyjne mające na celu wyłonienie nowego prezesa kopalni. Tymczasem Iwona Hickiewicz, szefowa Państwowej Inspekcji Pracy, złożyła dymisję. Jej miejsce ma zająć Roman Giedrojć, radny PiS.
 • Kraków: Będą konsultacje ws. ograniczenia handlu m.in. w Wigilię

  Kraków: Będą konsultacje ws. ograniczenia handlu m.in. w Wigilię

  Sklepy czynne w Wigilię i Wielki Piątek tylko do godziny 12 - to propozycja krakowskich radnych, którzy postanowili w środę, że rozpoczną się konsultacje społeczne w tej sprawie. Po przyjęciu poprawki radnego PiS konsultacje będą dotyczyć także zakazu handlu w niedzielę po południu.
 • Radni zgodzili się na odbudowę Pomnika Wdzięczności

  Poznańscy radni podjęli uchwałę zezwalająca na odbudowę Pomnika Wdzięczności - poinformował we wtorek radny PiS Szymon Szynkowski vel Sęk. Uchwała zezwala na odbudowę pomnika bez określania jego lokalizacji i ostatecznego kształtu.
 • Siedziba IPN w Pałacu Kultury?

  Siedziba IPN w Pałacu Kultury?

  Nadal nie został rozwiązany problem siedziby Instytutu Pamięci Narodowej. Stołeczni radni PiS pytają prezydent Warszawy, czy zaproponuje jakieś lokalizacje dla tej instytucji - informuje "Rzeczpospolita". Mówi się o Pałacu Kultury i Nauki.
 • PiS chce referendum ws. sposobu wyboru opłat za śmieci

  Opozycyjni radni PiS chcą, by mieszkańcy Białegostoku w referendum lokalnym zdecydowali o wyborze metody, według której - na mocy nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości w gminach - będzie ustalona cena za wywóz śmieci . Złożyli do prezydenta miasta pismo w tej sprawie.