radio

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Radio (Film (2003) Reż.Michael Tollin) , Radio (zespół muzyczny)

Artykuły - Radio (1110)

Filmy - Radio (10)

 • Nowy dyrektor "Trójki"

  Zmiany w Programie Trzecim Polskiego Radia. Nowym dyrektorem został wieloletni dziennikarz "Trójki" Piotr Strzyczkowski.
 • Sellin o podwyżkach dla nauczycieli: Są zapowiedzi dojścia do wynagrodzeń na poziomie posła

  "Są zapowiedzi dojścia do wynagrodzeń na poziomie posła RP dla nauczycieli dyplomowanych. W roku już chyba nawet 2021 jest to możliwe" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM wiceminister kultury Jarosław Sellin. "Nauczycieli trzeba doceniać i należycie wynagradzać. Jesteśmy pierwszym środowiskiem politycznym, które rządząc postanowiło tę sprawę rozwiązać systemowo i systematycznie i to robimy" - dodał.
 • Kulisy pracy w Radiu Watykańskim

  Radio Watykańskie to jedna z najbardziej wielokulturowych rozgłośni na świecie. Od ponad 80 lat nadaje audycje w 43 językach. Reporterkę Katarzynę Olubińską po redakcji radia oprowadził ks. Leszek Gęsiak, dyrektor polskiej sekcji Radia Watykańskiego. Ile osób pracuje w rozgłośni? Niewiele osób wie, że Karol Wojtyła, jeszcze jako kardynał, nagrywał w Radiu Watykańskim swoje autorskie programy. Studio, w którym pracował, nazwano jego imieniem. – Tutaj bywał Karol Wojtyła, kardynał – mówi ks. Leszek Gęsiak. – W tym studiu nagrał 21 programów dla sekcji polskiej Radia Watykańskiego. Jest to miejsce szczególne, zwłaszcza dla nas Polaków – podkreśla dyrektor polskiej sekcji Radia Watykańskiego. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Sfeminizowane radio. Od kobiet - dla kobiet

  KASMO FM to pierwsze radio na świecie, które jest tworzone wyłącznie przez kobiety - i które nadaje specjalnie dla kobiet. Całkowicie sfeminizowana rozgłośnia, finansowana głównie przez UNESCO, powstała w tym roku w Mogadiszu. Moda, kuchnia, aktualności, sprawy damsko-męskie, przemoc wobec kobiet - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez prowadzące. W KASMO FM kobiety pracują jednak nie tylko w charakterze dziennikarek i reporterek, ale także jako techniczki czy producentki. Rzecz jasna, stanowisko dyrektora też piastuje kobieta...