radio

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Radio (Film (2003) Reż.Michael Tollin) , Radio (zespół muzyczny)

Artykuły - Radio (1703)

Filmy - Radio (8)

 • Kulisy pracy w Radiu Watykańskim

  Radio Watykańskie to jedna z najbardziej wielokulturowych rozgłośni na świecie. Od ponad 80 lat nadaje audycje w 43 językach. Reporterkę Katarzynę Olubińską po redakcji radia oprowadził ks. Leszek Gęsiak, dyrektor polskiej sekcji Radia Watykańskiego. Ile osób pracuje w rozgłośni? Niewiele osób wie, że Karol Wojtyła, jeszcze jako kardynał, nagrywał w Radiu Watykańskim swoje autorskie programy. Studio, w którym pracował, nazwano jego imieniem. – Tutaj bywał Karol Wojtyła, kardynał – mówi ks. Leszek Gęsiak. – W tym studiu nagrał 21 programów dla sekcji polskiej Radia Watykańskiego. Jest to miejsce szczególne, zwłaszcza dla nas Polaków – podkreśla dyrektor polskiej sekcji Radia Watykańskiego. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Sfeminizowane radio. Od kobiet - dla kobiet

  KASMO FM to pierwsze radio na świecie, które jest tworzone wyłącznie przez kobiety - i które nadaje specjalnie dla kobiet. Całkowicie sfeminizowana rozgłośnia, finansowana głównie przez UNESCO, powstała w tym roku w Mogadiszu. Moda, kuchnia, aktualności, sprawy damsko-męskie, przemoc wobec kobiet - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez prowadzące. W KASMO FM kobiety pracują jednak nie tylko w charakterze dziennikarek i reporterek, ale także jako techniczki czy producentki. Rzecz jasna, stanowisko dyrektora też piastuje kobieta...
 • Znany bokser drwi z amerykańskiego radiowca!

  Artur Szpilka, znany z ciętego języka polski bokser, w rozmowie z amerykańskim radiowcem nie przebierał w słowach...
 • Sonda INTERIA.TV: Zaufanie do instytucji

  „Jakim instytucjom Pan(i) ufa, jakim nie?” - na to pytanie odpowiadają mieszkańcy Krakowa w ramach sondy będącej częścią naszej akcji „Jacy jesteśmy? Polacy sami o sobie”. Największym zaufaniem cieszą się Wojsko Polskie (72 proc.), radio (62 proc.), Policja (61 proc.), Internet (56 proc.) oraz Prezydent RP (53 proc.). Instytucjami, którym najbardziej nie ufamy, są: Sejm (70 proc.), rząd (55 proc.), sądy (42 proc.) i telewizja (34 proc.) - wynika z badania "Jacy jesteśmy? Polacy sami o sobie" przeprowadzonego dla Faktów INTERIA.PL przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.