Rada Europy

Artykuły - Rada Europy (74)

 • Turcja ograniczy składkę do budżetu Rady Europy

  Turcja ograniczy składkę do budżetu Rady Europy

  Turcja ograniczy swój wkład finansowy do budżetu Rady Europy - poinformował w środę sekretarz generalny tej organizacji Thorbjoern Jagland na konferencji prasowej z Kemalem Kilicdaroglu, przewodniczącym opozycyjnej tureckiej Partii Ludowo-Republikańskiej (CHP).
 • Jest rezolucja w sprawie Polski, Turcji, Bułgarii, Republiki Mołdawii i Rumunii

  Jest rezolucja w sprawie Polski, Turcji, Bułgarii, Republiki Mołdawii i Rumunii

  Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło w środę wieczorem rezolucję w sprawie praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce. Pięć krajów zostało wezwanych do podjęcia działań w kierunku przywrócenia rządów prawa.
 • Komisja prawna Zgromadzenia Parlamentarnego RE: Zagrożenie dla rządów prawa w Polsce

  Komisja prawna Zgromadzenia Parlamentarnego RE: Zagrożenie dla rządów prawa w Polsce

  Komisja prawna Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy przedstawiła w środę w Paryżu raport, w którym wskazała zagrożenia dla rządów prawa w Polsce, ale też w Bułgarii, Rumunii, Mołdawii i Turcji. Wskazano również, że istnieje niebezpieczeństwo dla niezawisłości sądów i trójpodziału władzy.
 • Rada Europy przygotowuje raport ws. stanu demokracji w Polsce

  Rada Europy przygotowuje raport ws. stanu demokracji w Polsce

  Stały Komitet Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zlecił przygotowanie raportu w sprawie stanu demokracji w Polsce. Podczas posiedzenia wyjazdowego w Tallinie zdecydowali o tym w głosowaniu przedstawiciele parlamentów 46 państw członkowskich.
 • Rada Europy apeluje o skuteczniejszą walkę z antysemityzmem

  Rada Europy apeluje o skuteczniejszą walkę z antysemityzmem

  Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wezwało do konsekwentnej i zdecydowanej walki z antysemityzmem. W przyjętej rezolucji stwierdzono, że w ubiegłym roku w Europie wzrosła nietolerancja i liczba antysemickich ataków.
 • Przedstawiciele RE i KE w Polsce. Tematem rozmów TK

  Przedstawiciele RE i KE w Polsce. Tematem rozmów TK

  Przedstawiciele Rady Europy i Komisji Europejskiej będą w tym tygodniu w Polsce, by rozmawiać o zmianach w Trybunale Konstytucyjnym.
 • Rada Europy zajmie się konfliktem Armenii z Azerbejdżanem

  Rada Europy zajmie się konfliktem Armenii z Azerbejdżanem

  ​Konflikt pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem o Górski Karabach będzie głównym tematem drugiego dnia plenarnej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, odbywającej się w Strasburgu. Na jego forum wystąpi też sekretarz generalny Rady Europy Thorbjorn Jagland.
 • ​Szef Rady Europy pisze do Andrzeja Dudy

  ​Szef Rady Europy pisze do Andrzeja Dudy

  Sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland napisał list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym wyraża zaniepokojenie przyjęciem tzw. małej ustawy medialnej. - Byłoby najlepiej, gdyby Polska skonsultowała się z ekspertami pracującymi przy Radzie Europy, aby ustalić, czy nowa ustawa medialna odpowiada standardom Komitetu Ministrów - wyjaśnił w rozmowie z Interią Jagland.
 • Organizacje dziennikarskie zwracają się do Rady Europy ws. mediów publicznych w Polsce

  Organizacje dziennikarskie zwracają się do Rady Europy ws. mediów publicznych w Polsce

  Organizacje dziennikarskie - Stowarzyszenie Dziennikarzy Europejskich, Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy, Europejska Federacja Dziennikarzy i Komitet Ochrony Dziennikarzy - zwróciły się do Rady Europy ws. ustawy o mediach publicznych w Polsce. Według wiceministra kultury Krzysztofa Czabańskiego, organizacje te nie znają założeń reformy.
 • Rada Europy: Nowe narzędzia do walki z terroryzmem

  Rada Europy: Nowe narzędzia do walki z terroryzmem

  17 krajów Rady Europy, w tym Polska, Francja, Niemcy i Wielka Brytania, przyjęło w czwartek w Rydze porozumienie o zwalczaniu najemników przystępujących do walki po stronie organizacji terrorystycznych, takich jak Państwo Islamskie działające w Syrii i Iraku.

Filmy - Rada Europy (2)

 • Rosja wraca do łask Rady Europy

  Po 5 latach Rosja ponownie otrzymała pełne prawo głosu w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Swój przeciw wyraziła reprezentacja Ukrainy, która zawiesiła swój udział w pracach rady.
 • Rosja wraca do łask Rady Europy

  Po 5 latach Rosja ponownie otrzymała pełne prawo głosu w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Swój przeciw wyraziła reprezentacja Ukrainy, która zawiesiła swój udział w pracach rady.