raczkowanie

Artykuły - Raczkowanie (21)

 • Co trzeba wiedzieć o raczkowaniu?

  Co trzeba wiedzieć o raczkowaniu?

  Z wielkim entuzjazmem i radością obserwujemy kolejne umiejętności motoryczne naszych dzieci. Najpierw maluch uczy się kontrolować swoją głowę w przestrzeni, później trenuje obroty na brzuch i plecy, chwyta zabawki, próbuje pełzać, aż w końcu przychodzi czas na czworakowanie (raczkowanie).
 • Pies uczy dziecko czołgania

  Pies uczy dziecko czołgania

  Pięciomiesięczny maluch chciał nauczyć się czołgać. Miał jednak z tym spory problem, więc z pomocą przyszedł mu... pies. Pokazał dziecku dokładnie, jak powinno to robić, po czym z wielką uwagą obserwował dalsze próby swojego ucznia.
 • Zachęć brzdąca do raczkowania!

  Zachęć brzdąca do raczkowania!

  Zanim twój maluch pewnie stanie na nóżkach, będzie poznawał świat na czworakach. Poruszanie się w ten sposób to ważny etap w rozwoju dziecka. Jak możesz je wtedy wesprzeć?
 • Jak przewinąć ruchliwego malca?

  Jak przewinąć ruchliwego malca?

  Niedawno mój synek zaczął raczkować. Od tego czasu jest mi trudno zmienić mu pieluchę. Od tego czasu jest mi trudno zmienić mu pieluchę. Mały ciągle się wygina albo obraca z placów na brzuch, próbując "uciec" z przewijaka. Czy jest jakiś sposób na wiercipiętę? - pyta jedna z mam.
 • Mamo, tato, ja chodzę!

  Mamo, tato, ja chodzę!

  Maluch śmiało stawia pierwsze kroki i wszystkim się interesuje. Chętnie poznaje nowe smaki, słowa i przedmioty. Oto, jak wesprzeć małego odkrywcę.
 • Pa, pa, wyruszam w świat!

  Pa, pa, wyruszam w świat!

  Maluszek robi się coraz bardziej ruchliwy, chce zacząć poznawać swoje otoczenie. Podpowiadamy, jak wesprzeć jego poczynania.
 • Sprawdź, czy twoje dziecko rozwija się prawidłowo

  Sprawdź, czy twoje dziecko rozwija się prawidłowo

  Martwisz się, że twój malec rozwija się wolniej niż jego rówieśnicy? Niepotrzebnie. Przyczyny opóźnienia mogą być różne i często całkiem banalne. Zresztą, przekonaj się sama!
 • Prawda i mity o nauce chodzenia

  Prawda i mity o nauce chodzenia

  Martwisz się, że twój maluszek jeszcze sam nie chodzi, choć właśnie skończył rok? Babcie podsuwają chodzik, a ciocie radzą kupić buty. Przekonaj się, czy mają rację i co na ten temat sądzi ortopeda.
 • Prawda i mity o raczkowaniu

  Prawda i mity o raczkowaniu

  Czy chodzenie na czworakach rzeczywiście rozwija ciało i umysł maluszka? Czy wszystkie dzieci potrafią się tak poruszać i czy zawsze robią to w taki sam sposób? Sprawdź, które z tych opinii są prawdziwe, a które nie.
 • 3 ważne fakty o raczkowaniu

  3 ważne fakty o raczkowaniu

  Większość maluszków, które opanowały już sztukę samodzielnego siadania, próbuje przemieszczać się na czworakach. Zwykle dzieje się to w 9. miesiącu życia.

Filmy - Raczkowanie (3)