rachunki za ogrzewanie

Artykuły - Rachunki za ogrzewanie (14)

 • Czym charakteryzuje się kominek z zamkniętą komorą spalania?

  Czym charakteryzuje się kominek z zamkniętą komorą spalania?

  Coraz częściej w nowobudowanych domach instaluje się różnego rodzaju kominki oraz nowoczesne systemy grzewcze - czy to kominek narożny, kominki z płaszczem wodnym, piece na pellet czy kominek z zamkniętą komorą spalania na drewno. Budując kominek, należy zastanowić się, jaką ma pełnić funkcję. Czy poza walorami estetycznymi będzie jeszcze pełnił rolę systemu grzewczego? Czym różni się wkład kominkowy z zamkniętą komorą spalania od tego z otwartą komorą?
 • Badanie: Gospodarstwa domowe wydały średnio 2800 zł na ogrzewanie węglem

  Badanie: Gospodarstwa domowe wydały średnio 2800 zł na ogrzewanie węglem

  Odsetek gospodarstw domowych używających węgla do ogrzewania sukcesywnie spada i w ostatnim sezonie wyniósł 32 proc. W sezonie grzewczym 2018/2019 Polacy wydali na ten cel średnio 2804 zł, o 4 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z ankiety firmy Kantar.
 • Utrzymanie mieszkania znowu drożeje

  Utrzymanie mieszkania znowu drożeje

  Dwuosobowa rodzina na mieszkanie wydaje rekordową kwotę około 550 zł miesięcznie. Na ten cel wydajemy więc co czwartą złotówkę - wynika z szacunków Open Finance, opartych o dane GUS. Po błogim okresie deflacji koszty "dachu nad głową" rosną już od 7 miesięcy.
 • Termomodernizacja budynku to inwestycja na lata

  Termomodernizacja budynku to inwestycja na lata

  W Polsce wiele budynków jest za bardzo energochłonnych i wymaga termomodernizacji. Nasza świadomość w tej kwestii stale rośnie, dlatego na ocieplenie swoich domów decydujemy się coraz częściej. Pozwala ono obniżyć rachunki za energię. Nie jest to jednak jedyna korzyść.
 • Święta grubszym portfelem za ogrzewanie

  Święta grubszym portfelem za ogrzewanie

  Sezon grzewczy znowu łagodnie obchodzi się z naszymi portfelami. Koszty ogrzewania są póki co o ponad 8% niższe niż w standardowych warunkach. Jak tak dalej pójdzie właściciel przeciętnego domu zaoszczędzi na ogrzewaniu przynajmniej kilkaset złotych - wynika z szacunków Open Finance.
 • Nawet 70 procent kosztów eksploatacyjnych domu generuje ogrzewanie

  Nawet 70 procent kosztów eksploatacyjnych domu generuje ogrzewanie

  Wysokość rachunków za ogrzewanie nie daje ci spać? Na szczęście mogą być one niższe, i to aż o 50 proc. Wystarczy, że zainwestujesz trochę pieniędzy i przeprowadzisz termomodernizację swojego domu. Zwrot kosztów nastąpi już po kilku, kilkunastu latach.
 • Osiem kroków do niższych rachunków za ogrzewanie

  Osiem kroków do niższych rachunków za ogrzewanie

  Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie? Choć tegoroczna zima jest wyjątkowo łaskawa dla naszych portfeli, to warto kuć żelazo póki gorące i dodatkowymi działaniami oszczędzić jeszcze więcej. Szczególnie, że zwykle nie wymagają one nakładów finansowych, chodzi tylko o zmianę nawyków.
 • Rachunki za ciepło możesz obniżyć o jedną trzecią

  Rachunki za ciepło możesz obniżyć o jedną trzecią

  Znaczną część pieniędzy wydawanych przez Polaków na utrzymanie nieruchomości pochłania rachunek za ogrzewanie. A wystarczy zmienić kilka przyzwyczajeń i koszty mogą spaść o jedną trzecią lub więcej.
 • Zmień sześć nawyków i płać za ogrzewanie nawet o 1/3 mniej

  Zmień sześć nawyków i płać za ogrzewanie nawet o 1/3 mniej

  Za oknem mróz, a więc na wymianę okien czy ocieplenie domu już za późno. Nie znaczy to jednak, że nie ma odwrotu od wysokich rachunków za ogrzewanie w tym sezonie. Wciąż można je obniżyć umiejętnie korzystając z ciepła. Home Broker przedstawia sześć rad, które mogą ograniczyć rachunek za ogrzewanie.
 • Za ogrzewanie możemy zapłacić w tym roku nawet o kilkaset złotych więcej

  Za ogrzewanie możemy zapłacić w tym roku nawet o kilkaset złotych więcej

  Zapotrzebowanie na ciepło na początku sezonu grzewczego jest wyższe niż przed rokiem. W tym roku wyższe są też ceny gazu, węgla czy ciepła z sieci. Gdyby w kolejnych miesiącach sytuacja była podobna, rachunki za ogrzewanie przeciętnego mieszkania w "wielkiej płycie" wzrosłyby o 100-200 zł względem ubiegłego roku.