rachunki

Artykuły - Rachunki (339)

 • Polacy nie płacą rachunków. Rosną zaległości wobec telekomów

  Polacy nie płacą rachunków. Rosną zaległości wobec telekomów

  Pandemia koronawirusa spowodowała opóźnienia w regulowaniu płatności wobec firm telekomunikacyjnych. W ciągu drugiego kwartału wartość nieopłaconych rachunków wzrosła 138,5 mln zł do 1,31 mld zł, a liczba dłużników o prawie 33 tys. do niemal 367 tys. - poinformował BIG InfoMonitor.
 • W weekend miej ze sobą gotówkę. Sześć banków zapowiada przerwy techniczne

  W weekend miej ze sobą gotówkę. Sześć banków zapowiada przerwy techniczne

  Jeżeli w ten weekend planujecie zakupy, to lepiej byście mieli przy sobie gotówkę. Aż sześć banków zapowiada na najbliższe dwa dni przerwy techniczne.
 • W kolejnych miesiącach rachunki za prąd będą coraz wyższe

  W kolejnych miesiącach rachunki za prąd będą coraz wyższe

  Polska jest jednym z najdroższych rynków hurtowych energii elektrycznej w Europie. Natomiast rachunki dla gospodarstw domowych były zaniżone, ale to już się skończyło.
 • SKOK: Ostatnie dni na aktualizację numerów rachunków

  SKOK: Ostatnie dni na aktualizację numerów rachunków

  Posiadacze rachunków w SKOK Stefczyka muszą pamiętać o zmianie ich numeracji. Osoby, które otrzymują emeryturę czy rentę na rachunek w tej kasie, mają czas na zaktualizowanie numeru do 27 stycznia. Jeśli tego nie zrobią, pieniądze wrócą do ZUS.
 • Raport: Podwyżki opłat za wywóz śmieci wzrosły w ostatnim roku o ponad 30 proc.

  Raport: Podwyżki opłat za wywóz śmieci wzrosły w ostatnim roku o ponad 30 proc.

  Opłaty za wywóz śmieci skoczyły w ostatnim roku o 31 proc. ciągnąc za sobą wzrost cen usług komunalnych - wynika z tegorocznej edycji rankingu "Wydatki mieszkańców na usługi komunalne w miastach powiatowych". Opłaty za wodę i odprowadzenie ścieków wzrosły o około 7,7 proc.
 • Spadkobiercy pytają o bankowe rachunki

  Spadkobiercy pytają o bankowe rachunki

  Ponad dwa razy więcej zapytań o konta bankowe wpłynęło w ubiegłym roku do Centralnej informacji o rachunkach, prowadzonej przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Częściej pytają spadkobiercy, a rzadziej policja i komornicy.
 • Mieszkańcy największych polskich aglomeracji toną w długach

  Mieszkańcy największych polskich aglomeracji toną w długach

  Aż milion mieszkańców polskich aglomeracji nie daje rady opłacać w terminie rachunków i rat kredytów, których łączna suma wynosi prawie 34 mld zł - wynika z najnowszych danych zebranych przez BIG InfoMonitor1. Rekordzistą w zestawieniu jest 56-letni mieszkaniec ośrodka rzeszowskiego, który ma do spłaty aż 46,8 mln zł przeterminowanego długu.
 • Podwyżki cen prądu mogą przesunąć się w czasie

  Podwyżki cen prądu mogą przesunąć się w czasie

  Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wezwał spółki energetyczne do korekty taryf dla odbiorców indywidualnych. Powód? Deklaracje ministra energii.
 • Rachunki - czy wiemy, za co płacimy?

  Rachunki - czy wiemy, za co płacimy?

  Rachunki za media to dla większości Polaków prawdziwa zagadka. Mimo iż opłaty za prąd czy gaz trzeba regulować, to wiedza konsumentów na temat tych kosztów jest znikoma. Jak wynika z raportu "Media i rachunki", 60 proc. respondentów nie wie, ile pieniędzy wydaje na rachunki w skali miesiąca. Mało tego, aż połowa badanych przyznała, że nie rozumie zapisów zawartych na fakturach za prąd i gaz. Wyniki badań są bezlitosne i obnażają prawdę o wiedzy Polaków, którzy mimo iż płacą dużo, to w większości przypadków nie wiedzą za co.
 • Błędny przelew mniej problematyczny

  Błędny przelew mniej problematyczny

  Zaczęły działać przepisy, dzięki którym łatwiej odzyskać pieniądze omyłkowo przelane na złe konto. To efekt zmian w ustawie, które zostały wprowadzone z inicjatywy Rzecznika Finansowego.

Filmy - Rachunki (12)

 • Rachunki – czy wiemy, za co płacimy?

  Rachunki za media to dla większości Polaków prawdziwa zagadka. Mimo iż opłaty za prąd czy gaz trzeba regulować, to wiedza konsumentów na temat tych kosztów jest znikoma. Jak wynika z raportu „Media i rachunki”, 60% respondentów nie wie, ile pieniędzy wydaje na rachunki w skali miesiąca. Mało tego, aż połowa badanych przyznała, że nie rozumie zapisów zawartych na fakturach za prąd i gaz. Wyniki badań są bezlitosne i obnażają prawdę o wiedzy Polaków, którzy mimo iż płacą dużo, to w większości przypadków nie wiedzą za co.
 • Inwestycja w panele słoneczne pozwala obniżyć miesięczne opłaty za energię elektryczną nawet do zera

  W 2016 roku całkowita moc mikroinstalacji fotowoltaicznych zwiększyła się o ponad 250 proc. i sięgnęła 93,72 MW – wynika z danych Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki. Tak dynamiczny wzrost to efekt m.in. ubiegłorocznych zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii. Nowela wprowadza pojęcie tzw. opustów, które jak przekonuje Dawid Zieliński z Columbus Energy, w wielu przypadkach pozwalają na obniżenie kosztów energii praktycznie do zera.
 • 230 tys. odbiorców zmieniło dostawcę prądu

  Od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych oszczędności miesięcznie może przynieść zmiana sprzedawcy energii elektrycznej. Przybywa firm i gospodarstw domowych, które decyduje się właśnie na taki krok. Do końca 2013 roku na zmianę zdecydowało się 230 tysięcy odbiorców. To dobry moment na taką decyzję, ponieważ ceny prądu na rynku hurtowym są niskie. - Prawie 230 tys. odbiorców różnego rodzaju zmieniło swojego sprzedawcę, w tym ponad 90 tysięcy odbiorców instytucjonalnych, biznesowych i ponad 125 tys. gospodarstw domowych. Ta dynamika jest bardzo duża. Pamiętajmy, że na koniec 2012 roku mieliśmy tych odbiorców o 60 tys. mniej. Prawie połowa odbiorców w gospodarstwach domowych, która zmieniła sprzedawcę, zrobiła to w 2013 roku - informuje Agnieszka Głośniewska z Urzędu Regulacji Energetyki.
 • Wysokie rachunki za energię zmorą całej Europy

  Koszty energii wciąż rosną. Wszystko wskazuje na to, że wyczekiwana liberalizacja rynku energetycznego nie przyniosła obniżki cen. Wysokie rachunki za prąd czy gaz są zmorą gospodarstw domowych jak Europa długa i szeroka. Sytuacji konsumentów postanowili przyjrzeć się europosłowie.