rachunki

Artykuły - Rachunki (343)

Filmy - Rachunki (12)

 • Rachunki – czy wiemy, za co płacimy?

  Rachunki za media to dla większości Polaków prawdziwa zagadka. Mimo iż opłaty za prąd czy gaz trzeba regulować, to wiedza konsumentów na temat tych kosztów jest znikoma. Jak wynika z raportu „Media i rachunki”, 60% respondentów nie wie, ile pieniędzy wydaje na rachunki w skali miesiąca. Mało tego, aż połowa badanych przyznała, że nie rozumie zapisów zawartych na fakturach za prąd i gaz. Wyniki badań są bezlitosne i obnażają prawdę o wiedzy Polaków, którzy mimo iż płacą dużo, to w większości przypadków nie wiedzą za co.
 • Inwestycja w panele słoneczne pozwala obniżyć miesięczne opłaty za energię elektryczną nawet do zera

  W 2016 roku całkowita moc mikroinstalacji fotowoltaicznych zwiększyła się o ponad 250 proc. i sięgnęła 93,72 MW – wynika z danych Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki. Tak dynamiczny wzrost to efekt m.in. ubiegłorocznych zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii. Nowela wprowadza pojęcie tzw. opustów, które jak przekonuje Dawid Zieliński z Columbus Energy, w wielu przypadkach pozwalają na obniżenie kosztów energii praktycznie do zera.
 • 230 tys. odbiorców zmieniło dostawcę prądu

  Od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych oszczędności miesięcznie może przynieść zmiana sprzedawcy energii elektrycznej. Przybywa firm i gospodarstw domowych, które decyduje się właśnie na taki krok. Do końca 2013 roku na zmianę zdecydowało się 230 tysięcy odbiorców. To dobry moment na taką decyzję, ponieważ ceny prądu na rynku hurtowym są niskie. - Prawie 230 tys. odbiorców różnego rodzaju zmieniło swojego sprzedawcę, w tym ponad 90 tysięcy odbiorców instytucjonalnych, biznesowych i ponad 125 tys. gospodarstw domowych. Ta dynamika jest bardzo duża. Pamiętajmy, że na koniec 2012 roku mieliśmy tych odbiorców o 60 tys. mniej. Prawie połowa odbiorców w gospodarstwach domowych, która zmieniła sprzedawcę, zrobiła to w 2013 roku - informuje Agnieszka Głośniewska z Urzędu Regulacji Energetyki.
 • Wysokie rachunki za energię zmorą całej Europy

  Koszty energii wciąż rosną. Wszystko wskazuje na to, że wyczekiwana liberalizacja rynku energetycznego nie przyniosła obniżki cen. Wysokie rachunki za prąd czy gaz są zmorą gospodarstw domowych jak Europa długa i szeroka. Sytuacji konsumentów postanowili przyjrzeć się europosłowie.