Rachunek PPK

Artykuły - Rachunek PPK (4)

 • Dokonywanie wpłat do PPK przez podmioty zatrudniające

  Dokonywanie wpłat do PPK przez podmioty zatrudniające

  Niedługo mija termin na zawarcie umowy o prowadzenie PPK dla czwartej grupy przedsiębiorców. Tym samym podmioty zatrudniające zobowiązane będą do odprowadzenia pierwszych wpłat do PPK. W jaki sposób ustalić ich wartość? Do kiedy należy je wnieść?
 • Wkrótce koniec wdrażania PPK. Ważna decyzja dla milionów osób

  Wkrótce koniec wdrażania PPK. Ważna decyzja dla milionów osób

  Na koniec lutego wartość aktywów zgromadzonych w Pracowniczych Planach Kapitałowych sięgnęła 3,4 mld zł. Na początku marca na konta pracowników trafiło dodatkowe 216 mln zł rocznej dopłaty od państwa. Autorzy programu mają nadzieję na masowe pozostanie w nim pracowników sfery budżetowej.
 • Już miliardy złotych na kontach uczestników PPK

  Już miliardy złotych na kontach uczestników PPK

  Ok. 3 mld zł zgromadzono na kontach uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych w 2020 roku - poinformował Polski Fundusz Rozwoju na stronach www.mojeppk, przytaczając dane z najnowszego raportu Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.
 • Tarcza Antykryzysowa a finansowanie wpłat do PPK

  Tarcza Antykryzysowa a finansowanie wpłat do PPK

  Pracodawcy, którzy skorzystali z rozwiązań Tarczy Antykryzysowej, takich jak przestój ekonomiczny i obniżony wymiar czasu pracy, stanęli przed dylematem, czy kontynuować finansowanie wpłat do PPK. Część ekspertów wskazuje na konieczność zmiany przepisów tarczy.