rabaty

Artykuły - Rabaty (47)

 • Konsumenci oczekują dopasowania gazetek z promocjami do swoich telefonów

  Konsumenci oczekują dopasowania gazetek z promocjami do swoich telefonów

  Badanie KANTAR Polska pokazuje, że jakość gazetek handlowych wpływa na decyzje zakupowe większości e-użytkowników. Dopasowanie takiej publikacji do telefonu najbardziej zachęca do ponownego zapoznania się z ofertą. Niemal 50 proc. osób dobrze też ocenia oznaczenia promocji art. w gazetkach. Natomiast do skorzystania z rabatu najczęściej skłania ich okazyjna cena produktu.
 • Największe marki w niskich cenach, czyli gdzie kupować kosmetyki

  Największe marki w niskich cenach, czyli gdzie kupować kosmetyki

  Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeśli raz spróbujemy kosmetyków z wyższej półki, trudno będzie nam wrócić do tych używanych wcześniej. Chętnie też będziemy testować kolejne produkty, żeby sprawdzić, jak wpływają na naszą skórę. Niestety marki z wyższych półek to także wysoka cena. Pokażemy Wam, jak ją obniżyć, kupując online!
 • Korekta w księgach przychodów i kosztów z tytułu rabatów

  Korekta w księgach przychodów i kosztów z tytułu rabatów

  Z umowy pomiędzy dostawcą i odbiorcą może wynikać, że gdy nabywca płaci gotówką lub przed terminem zapłaty albo osiągnął ustalony poziom zakupów, to uzyskuje u sprzedawcy rabat. Jest to określona procentowo lub kwotowo zniżka od ustalonej ceny zakupionego towaru czy materiału. Może zostać udzielona w tym samym roku obrotowym, w którym nastąpiła sprzedaż (zakup), jak i po zakończeniu tego roku. Nowe stanowisko Komitetu Standardów Rachunkowości w sprawie rozrachunków z kontrahentami wyróżnia rabaty transakcyjne, potransakcyjne i tzw. prerabaty.
 • Rabat pośredni - rozliczenie u przekazującego i otrzymującego

  Rabat pośredni - rozliczenie u przekazującego i otrzymującego

  Coraz częstszą praktyką jest udzielanie tzw. rabatów pośrednich. Polega to na tym, że rabat udzielany jest nie bezpośredniemu nabywcy towarów/usług, lecz kolejnemu ich odbiorcy w łańcuchu dostaw. Przykładowo, producent danego towaru udziela rabatu sprzedawcy detalicznemu, który nabył ten towar od hurtowni, będącej dystrybutorem towarów producenta. Rabat pośredni najczęściej udzielany jest w związku z zakupem określonej ilości towarów lub towarów o określonej wartości (podobnie jak w przypadku rabatu bezpośredniego).
 • Rabat cenowy na towary zaimportowane w innym państwie UE

  Rabat cenowy na towary zaimportowane w innym państwie UE

  Kupiliśmy towar od dostawcy z Chin i zaimportowaliśmy go w Niemczech. Odprawy celnej dokonał nasz niemiecki przedstawiciel podatkowy, który także rozliczył w Niemczech nietransakcyjną WDT. Nasza firma natomiast opodatkowała nietransakcyjne WNT w Polsce. Po pewnym czasie nasz chiński kontrahent wystawił notę kredytową w związku z udzieleniem rabatu cenowego na zakupiony przez nas towar. Czy musimy skorygować podstawę opodatkowania WNT w tej sytuacji?
 • Towary otrzymane w gratisie a przychód z nieodpłatnych świadczeń

  Towary otrzymane w gratisie a przychód z nieodpłatnych świadczeń

  Otrzymanie od sprzedawcy dodatkowej ilości tego samego towaru stanowi rabat towarowy, którego otrzymanie nie wiąże się z powstaniem przychodu z nieodpłatnych świadczeń.
 • Otrzymany rabat a podatek dochodowy

  Otrzymany rabat a podatek dochodowy

  Rabat posprzedażowy uzyskany od kontrahenta za np. korzystne wyniki dalszej sprzedaży. Brzmi jak premia, a jak premia to przychód, ale w rzeczywistości podatkowej rabat przychodem nie jest. Jest korektą kosztów. Trzeba wiedzieć, w którym momencie takiej korekty dokonać.
 • Kreatywnie i praktycznie zarazem: Prowadzenie serwisu z kuponami rabatowymi

  W dobie wciąż rosnącej sprzedaży przez Internet sklepy online oraz popularne sklepy stacjonarne chętnie podejmują współpracę z portalami gromadzącymi kupony rabatowe. Strona takiego serwisu zawiera katalog dostępnych zniżek, opisy promocji i mnóstwo jednorazowych kuponów rabatowych oferowanych przez kilkaset sklepów. Jak wygląda praca przy organizacji takiego serwisu? Ilu pracowników trzeba zatrudnić, jak dzielić się zadaniami i czy jest to praca dla każdego? Sprawdźmy.
 • Rządowe wsparcie dla osób wielodzietnych

  Rządowe wsparcie dla osób wielodzietnych

  Zniżki na przejazd komunikacją miejską, tańsze bilety na pływalnię oraz do muzeów i galerii. Od 16 czerwca rodziny wielodzietne mogą ubiegać się o Kartę Dużej Rodziny. Dzięki niej mają obniżyć koszty comiesięcznych rachunków.