Biznes - Qumak-Sekom SA

Artykuły - Qumak-Sekom SA (452)

 • Qumak rozbuduje inteligentny system ruchu w Lublinie

  Dwa lata temu Qumak SA wdrożył inteligentny system zarządzania ruchem w Lublinie. W zeszłym tygodniu spółka podpisała umowę na jego rozbudowę z lubelskim Zarządem Dróg i Mostów. Zwiększenie funkcjonalności systemu pozwoli jeszcze bardziej usprawnić jego działanie, a także lepiej monitorować sytuację na drogach. Wartość zlecenia sięga 23 mln zł brutto (prawie 19 mln zł netto).
 • Qumak wdrożył infrastrukturę sieciową na Wydziale Chemii UJ

  Firma Qumak SA wdrożyła i uruchomiła wysokowydajną i niezawodną sieć w nowym budynku Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to jedna z najnowocześniejszych tego typu sieci w Polsce. Wartość kontraktu przekroczyła 5 mln zł netto.
 • Qumak: Komentarz zarządu w sprawie rozwiązania umowy z Newagiem

  Qumak SA podpisał z Newag SA porozumienie, na mocy którego Qumak zaprzestanie realizacji kontraktu na budowę symulatora pojazdu szynowego typu Impuls.
 • Qumak planuje drugie podejście do emisji akcji

  Qumak zwołał NWZA, na którym będzie wnioskował do akcjonariuszy o zgodę na uchwalenie emisji do 30 mln sztuk akcji bez określania ceny minimalnej.
 • Qumak zapewni kadrę informatyczną Komendzie Głównej Policji

  11,4 mln zł netto warta jest umowa, na mocy której Qumak przez dwa lata będzie świadczył na rzecz KGP usługi outsourcingu specjalistów IT. To największy tego typu kontrakt zawarty przez spółkę w sektorze publicznym i kolejny rynek, który otwiera spółka dla swojej oferty outsourcingowej po sukcesach na segmencie telekomunikacyjnym, bankowym i energetycznym.
 • Qumak otworzył w Płocku centrum usług outsourcingu IT

  Qumak SA otworzył w Płocku Centrum Usług Service Desk, które będzie zajmować się outsourcingiem procesów IT dla klientów spółki. Dzięki nowo powstałemu ośrodkowi wszystkie usługi Service Desk realizowane przez Qumak, prowadzone będą teraz w jednym miejscu. Utworzenie centrum jest kolejnym krokiem w kierunku rozwoju działalności firmy w obszarze outsourcingu IT.
 • Qumak stworzy ekspozycję multimedialną w łódzkim kompleksie EC1

  Konsorcjum, któremu lideruje Qumak podpisało umowę na zaaranżowanie, wykonanie i wyposażenie ekspozycji Centrum Nauki i Techniki w Łodzi. Wynagrodzenie wykonawców może wynieść nawet 33 mln zł netto (40,6 mln brutto).
 • Qumak SA zbuduje superkomputer dla Uniwersytetu Śląskiego

  Qumak dostarczy infrastrukturę informatyczną na potrzeby Platformy Analiz i Archiwizacji Danych (PAAD) Uniwersytetu Śląskiego. Wartość pozyskanego zlecenia to nieco ponad 7 mln zł netto. Prace potrwają do końca tego roku.
 • Qumak: Rekordowe półrocze

  43-procentowy wzrost zysku netto i 25-procentowy wzrost przychodów rok do roku odnotował giełdowy integrator technologiczny w pierwszej połowie 2015 r. Wynik netto ukształtował się tym samym na poziomie 6,3 mln zł, a obroty sięgnęły ok. 370 mln zł. Oznacza to, że spółka ma za sobą najlepsze pierwsze półrocze w historii.
 • Qumak SA zdobył kontrakt na wykonanie instalacji bezpieczeństwa w Warszawskim Węźle Kolejowym

  Qumak na zlecenie firmy T4B zaprojektuje i wykona instalacje bezpieczeństwa w części obiektów Warszawskiego Węzła Kolejowego. Inwestycja związana jest z podnoszeniem bezpieczeństwa na dworcach przez PKP SA. Wartość prac zleconych giełdowemu integratorowi to 16 mln zł netto.