PZU SA

Synonimy:
Powszechny Zakład Ubezpieczeń, PZU
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PZU SA (2488)

 • PZU GO: Bo liczy się każda sekunda

  PZU GO: Bo liczy się każda sekunda

  PZU GO działa i ratuje życie. Niewielkie urządzenie, które kierowcy naklejają na przedniej szybie samochodu komunikuje się z aplikacją w telefonie w celu wykrycia niebezpiecznych sytuacji. Rozwiązanie sprawdziło się na drodze, pomagając m.in. nieprzytomnym ofiarom wypadków drogowych.
 • Współpraca PZU i GOPR ratuje życie

  Współpraca PZU i GOPR ratuje życie

  Od początku współpracy PZU przekazał Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu już prawie 10 mln zł. Tym razem do ratowników trafiły cztery górskie karetki i quad. Sprzęt pomoże ratownikom szybciej i skuteczniej nieść ratunek poszkodowanym.
 • Nawet PZU nie jest ubezpieczony od pandemii

  Nawet PZU nie jest ubezpieczony od pandemii

  Zysk grupy PZU w I kwartale tego roku byłby o 8 proc. wyższy niż rok wcześniej, gdyby nie wirus. Pandemia wywołała lawinę zdarzeń, które zepchnęły wynik netto do 116 mln zł z 747 mln zł w I kwartale zeszłego roku. Rentowność zamiast 19,5 proc. wyniosła w I kwartale 2,9 proc.
 • Zysk netto grupy PZU w I kw. '20 wyniósł 116 mln zł wobec konsensusu 573 mln zł

  Zysk netto grupy PZU w I kw. '20 wyniósł 116 mln zł wobec konsensusu 573 mln zł

  Zysk netto przypisany właścicielom jednostki dominującej grupy PZU w pierwszym kwartale 2020 roku spadł do 116 mln zł z 747 mln zł rok wcześniej - podała spółka w raporcie. Zysk okazał się 80 proc. poniżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 573 mln zł. PZU zawiązało dodatkowy odpis na Alior Bank w wysokości 516 mln zł.
 • ​Ujawnienie przez PZU SA opóźnionej informacji poufnej dotyczącej nabycia obligacji emitowanych przez Polski Fundusz Rozwoju

  ​Ujawnienie przez PZU SA opóźnionej informacji poufnej dotyczącej nabycia obligacji emitowanych przez Polski Fundusz Rozwoju

  PZU SA opóźnił informację o kupnie obligacji PFR przez swoją spółkę zależną PZU Życie, na co wyda 2 mld zł.
 • ​Alior Bank wspiera Górny Śląsk. 400 tys. zł od pracowników Grupy PZU na walkę z koronawirusem

  ​Alior Bank wspiera Górny Śląsk. 400 tys. zł od pracowników Grupy PZU na walkę z koronawirusem

  Pracownicy Grupy PZU, w tym Alior Banku, zebrali 200 tys. zł na pomoc w walce z koronawirusem. Drugie tyle dołożą spółki wchodzące w skład Grupy. Pieniądze, w sumie 400 tys. zł, zostaną przeznaczone na zakup tzw. namiotów barierowych dla zakażonych.
 • PZU przekaże szpitalom opaski życia

  PZU przekaże szpitalom opaski życia

  Do placówek medycznych trafi prawie tysiąc tzw. opasek życia, które monitorują podstawowe parametry życiowe pacjentów i alarmują personel medyczny w przypadku zagrożenia. Rozwiązanie pomoże w opiece nad osobami zakażonymi koronawirusem.
 • ​Anna Janiczek p.o. prezesa PZU Zdrowie

  ​Anna Janiczek p.o. prezesa PZU Zdrowie

  Rada nadzorcza PZU Zdrowie powołała Annę Janiczek w skład zarządu spółki, jednocześnie pełni ona obowiązki prezesa PZU Zdrowie - poinformowała we wtorek spółka. 13 marca br. prezes Grupy PZU Paweł Surówka zrezygnował ze stanowiska, bez podania przyczyn. Rezygnację tego samego dnia złożył również Roman Pałac z zarządu PZU Życie. Beata Kozłowska-Chyła pełni obowiązki prezesa Grupy PZU.
 • PZU chwali się rekordami

  PZU chwali się rekordami

  Najwyższy zysk netto od 2010 roku, najwyższa sprzedaż, czyli wzrost składki - tym chwali się grupa PZU i twierdzi, że choć na skutki epidemii koronawirusa nie jest całkowicie odporna, jednak nie spodziewa się, żeby w bardzo dużym stopniu zagroziły one ubezpieczycielowi.
 • PZU osiągnęła najlepsze wyniki w swojej giełdowej historii

  PZU osiągnęła najlepsze wyniki w swojej giełdowej historii

  ​Zysk netto grupy PZU za 2019 r. wyniósł 3 295 mln zł - poinformowała spółka, Grupa za ub.r. osiągnęła 24,2 mld zł ze sprzedaży ubezpieczeń, zwrot na kapitale wyniósł 21,2 proc., "W 2019 roku grupa PZU osiągnęła najlepsze wyniki w swojej giełdowej historii" - dodano.

Filmy - PZU SA (21)

 • Kierowco, odłóż telefon

  PZU rozpoczęło kampanię pokazującą ryzyka wynikające z korzystania przez kierowcę z telefonu w czasie jazdy samochodem.- Zależy nam na tym, aby zmienić przekonanie, że kilka sekund rozmowy przez telefon czy odpowiadanie na SMS w trakcie jazdy nie ma wpływu na bezpieczeństwo – mówi Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie.
 • PZU rusza z nową akcją. Zgłoś dziecko do bezpłatnego ubezpieczenia na wakacje

  PZU rusza z ogólnopolską akcją “Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko”, w ramach której obejmie bezpłatną polisą od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkie dzieci, które zostaną przez stronę www.wakacjezpzu.pl zgłoszone przez rodziców. Ubezpieczenie będzie działać na terenie całego świata. O szczegółach opowiada Interii Roman Pałac, prezes PZU Życie.
 • Prezes PZU: Opłaca się oszczędzać razem z nami

  Chcemy przekonać Polaków, że opłaca się oszczędzać razem z nami. Dlatego w pierwszym roku rezygnujemy z opłat za zarządzanie funduszami w ramach PPK - mówił prezes PZU Paweł Surówka.
 • Sadurska, PZU: Grupa PZU chce dotrzeć do 6,5 mln gospodarstw domowych

  Rok temu PZU nawiązał dwa partnerstwa: z LOT-em i Allegro. – Dziś po roku jesteśmy tam już obecni z ofertą i pracujemy nad jej rozszerzeniem – przypomina Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU i dodaje, że z ubezpieczeń PZU skorzystało już 25 tys. klientów LOT-u. Od tygodnia PZU współpracuje także z PGNiG Obrót Detaliczny