PZT

Artykuły - PZT (12)

 • Tenis. Najlepsi polscy zawodnicy będą grać w Polsce?

  Tenis. Najlepsi polscy zawodnicy będą grać w Polsce?

  - Od dawna mamy opracowaną koncepcję wewnątrzkrajowych turniejów. Mamy na to środki. To samo planują zrobić Hiszpanie i Czesi. Jest szansa, że wystąpią w nich najlepsi nasi zawodnicy – o sytuacji polskiego tenisa w czasach pandemii mówi Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.
 • Tenis. Mirosław Skrzypczyński: Niektórzy nie mogą się pogodzić z tym, że nikt ich nie chce

  Tenis. Mirosław Skrzypczyński: Niektórzy nie mogą się pogodzić z tym, że nikt ich nie chce

  - Nie wiem, czy to jest opozycja, czy sfrustrowani obywatele RP. Nie potrafią się pogodzić z tym, że nikt ich nie chce - mówi w rozmowie z Interią prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.
 • Puchar Davisa: PZT skieruje sprawę spadku reprezentacji Polski do CAS

  Puchar Davisa: PZT skieruje sprawę spadku reprezentacji Polski do CAS

  Wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego ds. kontaktów międzynarodowych Victor Archutowski oraz szef wyszkolenia Rafał Chrzanowski zapowiedzieli, że federacja skieruje do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie sprawę spadku "Biało-Czerwonych" w Pucharze Davisa.
 • Mirosław Skrzypczyński prezesem Polskiego Związku Tenisowego

  Mirosław Skrzypczyński prezesem Polskiego Związku Tenisowego

  Mirosław Skrzypczyński, który był jedynym kandydatem, został w sobotę na walnym sprawozdawczo-wyborczym zgromadzeniu delegatów Polskiego Związku Tenisowego jednogłośnie wybrany prezesem.
 • Maciej Stańczuk, kandydat na prezesa PZT: To nieprawdopodobne

  Maciej Stańczuk, kandydat na prezesa PZT: To nieprawdopodobne

  Pamiętacie, co działo się wokół PZPN-u jeszcze kilka lat temu? To już wprawdzie zamierzchła przeszłość, ale wszelkiego rodzaju cuda w innych związkach sportowych dzieją się nadal. O tenisie od zawsze mówiło się, że to biały sport dla dżentelmenów. Ale wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się w Polskim Związku Tenisowym, żeby przekonać się, że ta dewiza jest już mocno nieaktualna.
 • Witold Bańka o PZT: Wielokrotnie powtarzałem, że nie jesteśmy zadowoleni z zarządzania

  Witold Bańka o PZT: Wielokrotnie powtarzałem, że nie jesteśmy zadowoleni z zarządzania

  Witold Bańka potwierdza rewelacje najpoważniejszego kandydata na nowego prezesa Polskiego Związku Tenisowego - Mirosława Skrzypczyńskiego. PZT musi zwrócić do kasy ministerstwa około 300 tysięcy złotych niewykorzystanych dotacji. - Z informacji medialnych wiem, że to nie jest związek, który dobrze funkcjonuje - mówi Interii minister sportu.
 • Zmiany w polskim tenisie: koniec z tą patologią

  Zmiany w polskim tenisie: koniec z tą patologią

  Gigantyczna niegospodarność - tak najkrócej można podsumować to, co ogłosił dziś Mirosław Skrzypczyński, kandydat na nowego prezesa Polskiego Związku Tenisa. Jeśli wierzyć dokumentom, które przedstawił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, to kwestią czasu jest, kiedy do przedstawicieli obecnych władz PZT i spółki Tenis Polski zapuka prokurator.
 • Wybory w PZT. Skrzypczyński: Jak wygra "stare", to nie ma Polskiego Związku Tenisowego

  Wybory w PZT. Skrzypczyński: Jak wygra "stare", to nie ma Polskiego Związku Tenisowego

  - Jak wygra "stare", to nie ma Polskiego Związku Tenisowego. Jeszcze raz powtórzę, nie ma wizji, nie ma perspektywy pozyskiwania jakichkolwiek środków, więc w tym wypadku związek zostanie z budżetem, na którym może przetrwać kiosk z gazetami - powiedział Mirosław Skrzypczyński, który chce zostać nowym szefem polskiego tenisa. Wybory odbędą się w maju.
 • Mirosław Skrzypczyński chce zmienić Polski Związek Tenisowy

  Mirosław Skrzypczyński chce zmienić Polski Związek Tenisowy

  Mirosław Skrzypczyński liczy na zmiany w Polskim Związku Tenisowym i sam chce je wprowadzać, dlatego podczas majowego zjazdu będzie kandydował na prezesa. "Na zjeździe nie wybiorą już tych samych osób co dawniej" - powiedział, cytowany przez "Przegląd Sportowy".
 • ​Puchar Davisa - sukces, pomimo słabej sprzedaży biletów

  ​Puchar Davisa - sukces, pomimo słabej sprzedaży biletów

  W dniach 4-6 marca reprezentacja Polski zadebiutuje w Grupie Światowej Pucharu Davisa. Mecz pierwszej rundy z Argentyną zapowiada się atrakcyjnie pod względem sportowym, a Polski Związek Tenisowy już obwieścił sukces organizacyjny, choć sprzedał zaledwie 20 procent biletów na każdy z trzech dni rywalizacji.

Filmy - PZT (5)