PŻM

Artykuły - PŻM (15)

 • Posłanka PiS zrezygnowała z funkcji matki chrzestnej statku PŻM

  Posłanka PiS zrezygnowała z funkcji matki chrzestnej statku PŻM

  Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Dorota Arciszewska-Mielewczyk zrezygnowała z tytułu matki chrzestnej statku Polskiej Żeglugi Morskiej m/s Tczew. Wyjaśniła, że nie chce "stawać w konkury" z Magdaleną Kubicką-Netką, której tytuł zaproponowano wcześniej.
 • Płace w PŻM zagrożone. Komisarz i związki zawodowe o planie naprawczym

  Płace w PŻM zagrożone. Komisarz i związki zawodowe o planie naprawczym

  - Pensje w Polskiej Żegludze Morskiej są zagrożone. Stanie się tak, jeżeli w przedsiębiorstwie nie ruszy plan naprawczy - poinformował zarządca komisaryczny Paweł Brzezicki.
 • Ku pamięci Papieża

  Jeden z najnowszych statków Polskiej Żeglugi Morskiej będzie nosić nazwę "Wadowice" - poinformował w poniedziałek PAP doradca dyrektora naczelnego PŻM Krzysztof Gogol.
 • Powołanie osób nadzorujących.

  Raport bieżący nr 13/2007Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Elektrociepłowni "Będzin" S.A. informuje, że w dniu 11 czerwca 2007 uchwałami nr 8 i nr 9 ZWZA w skład Rady Nadzorczej Elektrociepłowni "Będzin’ S.A. VI kadencji zostali powołani Pan Falk Hawig i Pan Jerzy Góra. Życiorysy nowych członków Rady Nadzorczej Elektrociepłowni "Będzin" S.A. VI kadencji: Falk Hawig Urodzony 13 września 1964
 • Boże Narodzenie na statkach Polskiej Żeglugi Morskiej

  Tegoroczne święta Bożego Narodzenia półtora tysiąca marynarzy z załóg 76 statków Polskiej Żeglugi Morskiej spędzi poza krajem, w obcych portach lub na morzu.
 • Ministerstwo bez środków

  Rafał Wiechecki dostał fotel ministra, a z nim same problemy. Choć z budżetu resortu zabrano 500 mln EUR, nie traci entuzjazmu.
 • Dla kogo kolebka "Solidarności"

  Dla kogo kolebka "Solidarności"

  Zagraniczni armatorzy walczą o firmy z Gdyni i Gdańska, a politycy szukają dla nich polskich partnerów. Myślą o PŻM... sugerują PGNiG.
 • Umowy czarterowe z PŻM

  Raport bieżący nr 65/2005 Podstawa prawna § 5 ust. 1 pkt 3 RO - zawarcie lub zmiana znaczącej umowy Zarząd Ciech SA informuje, że wszedł w posiadanie umów na przewozy czarterowe z Polską Żeglugą Morską. 1. Na przewóz 200 000 ton fosforytów z Maroka, umowa obowiązuje do końca 2005 roku, wartość: 3,2 mln EUR. 2. Na przewóz ok. 310 000 ton siarki do Maroka, umowa obowiązuje do końca 2005 roku, wartość ok. 8,2 mln USD. Wartość umowy w tys. zł: 39 666,00 Data autoryzacji: 19.04.05 16:02 Jerzy Goli
 • Dyrektor PŻM pozwie MSP

  Dyrektor Polskiej Żeglugi Morskiej Paweł Brzezicki w najbliższych dniach skieruje do sądu sprawę swego odwołania przez ministra skarbu. Brzezicki złożył w piątek w MSP sprzeciw wobec decyzji szefa tego resortu o odwołaniu go z dniem 19 sierpnia z funkcji dyrektora naczelnego PŻM.
 • Statek dla Chińczyka

  PŻM nie zrealizuje w polskich stoczniach pierwszej transzy kontraktu na masowce, obejmującej 4-6 jednostek. Powód to zbyt wysokie ceny w stosunku do dalekowschodniej konkurencji i brak odpowiednich instrumentów finansowego wsparcia ze strony rządu.