PZL

Artykuły - PZL (52)

 • ​Polacy stworzyli legendarną maszynę bojową

  ​Polacy stworzyli legendarną maszynę bojową

  - To będzie wielki dzień - mówi Jerzy Dąbrowski do Piotra Kubickiego. Stoją wspólnie na ogromnym polu lotniskowym w obecności generałów i innych wojskowych, którzy przyszli, aby obejrzeć pokaz lotniczy nowego bombowca. - Mam nadzieję, że Widawski go nie rozbije - śmieje się Kubicki.
 • Na tropach "Łosia"

  Na tropach "Łosia"

  Nie zachował się ani jeden bombowiec PZL-37. Dzisiaj ta maszyna jest Świętym Graalem dla polskich poszukiwaczy.
 • Uczę śmigłowce latać

  Uczę śmigłowce latać

  - To nie te czasy, kiedy lotnik owijał szyję białym szalikiem, startował pierwszy raz i próbował od razu pobić rekord prędkości, po czym... najczęściej nie wracał z takiego lotu. Ryzyko jest wpisane w zawód, ale staramy się, by było jak najmniejsze. Nie ma miejsca na improwizacje, wszystko jest skalkulowane - mówi portalowi INTERIA.PL Leszek Pawuła, jeden z najbardziej doświadczonych polskich pilotów doświadczalnych.
 • Gra dwóch resortów

  Gra dwóch resortów

  W trakcie przygotowań do wprowadzenia stanu wojennego bardzo ważne było zgranie sił MSW i wojska.
 • Amerykański koncern kupi PZL Wrocław

  Przedwstępną umowę sprzedaży udziałów PZL Wrocław podpisali w Warszawie przedstawiciele amerykańskiej firmy Hamilton Sundstrand Corporation (HSC) i Agencji Rozwoju Przemysłu (ARM). Finalizację transakcji przewidziano na grudzień 2010 r.
 • Stop zwolnieniom

  Kilkunastu związkowców z "Sierpnia 80" pikietowało w czwartek przed bramą zakładów PZL Świdnik (Lubelskie) w proteście przeciwko zwolnieniom pracowników. Z zakładów ma odejść do 450 osób; otrzymają wysokie odszkodowania.
 • Pierwszy Black Hawk z Polski

  Pierwszy Black Hawk z Polski

  Jeden z najlepszych wielozadaniowych helikopterów na świecie - amerykański Black Hawk - powstaje również w Polsce. W poniedziałek, przy dźwiękach z filmu "Mission Impossible", PZL Mielec zaprezentował pierwszą taką maszynę, zbudowaną w tamtejszych zakładach.
 • Pierwszy model śmigłowca S-70i Black Hawk

  W Mielcu zaprezentowano w poniedziałek pierwszy model śmigłowca S-70i Black Hawk wyprodukowanego przez PZL Mielec. Od marca 2007 roku mielecka firma należy do United Technologies/Sikorsky Aircraft Corporation.
 • Odstąpienie od negocjacji w sprawie nabycia akcji Wytwórni Filtrów "PZL - Sędziszów" S.A.

  Zarząd Powszechnego Towarzystwa Inwestycyjnego S.A. z siedzibą w Poznaniu na podstawie § 17 Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu - Informacje Bieżące i Okresowe w Alternatywnym Systemie Obrotu - Załącznik do Uchwały Nr 363/2009 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 27.07.2009 roku informuje, iż otrzymał z Ministerstwa Skarbu Państwa fax z decyzją o odstąpieniu od negocjacji w sprawie nabycia akcji Spółki Wytwórnia Filtrów "PZL - Sędziszów" S.A. z siedzib