pytanie

Artykuły - Pytanie (737)

 • Wracać, czy nie wracać? Oto jest pytanie

  Wracać, czy nie wracać? Oto jest pytanie

  Znaczna część emigrantów zarobkowych, którzy wyjechali w minionych latach do pracy za granicę, coraz częściej rozważa powrót do ojczyzny. Za dobry przykład tego zjawiska można podać Polaków, którzy wyemigrowali na Wyspy Brytyjskie. W obliczu brexitu i poprawiającej się sytuacji na polskim rynku pracy szczególnie te osoby, które wyjechały z zamiarem zarobienia pieniędzy na kupno mieszkania/ budowę domu mają korzystne warunki do powrotu. Warto rozważyć kilka kwestii, które mogą w istotny sposób wpłynąć na korzystną stronę finansową powrotu do Polski.
 • Będzie lawina wniosków o zmiany w księgach wieczystych

  Do którego z małżonków należy wykupione mieszkanie lokatorskie? Na to pytanie odpowie w uchwale Sąd Najwyższy.
 • MdM: Częste pytania o nieruchomość

  MdM: Częste pytania o nieruchomość

  Dość skomplikowane zasady działania programu MdM sprawiają, że wiele osób ma wątpliwości co do możliwości czy sposobu skorzystania z dopłat. Home Broker wybrał pięć powtarzających się pytań o kupowaną w programie nieruchomość zadawanych przez klientów i odpowiedział na nie.
 • Jak rzucić palenie?

  Jak rzucić palenie?

  Nikotyna pobudza w organizmie wydzielanie serotoniny i dopaminy - substancji odpowiedzialnych za dobry nastrój. Dlatego po jej odstawieniu jesteśmy drażliwi, pojawiają się problemy z koncentracją czy stany lękowe. Do tego metabolizm zwalnia. Nic więc dziwnego, że tak trudno zerwać z nałogiem. Jak tego dokonać?
 • Ciągle mam ochotę na słodycze

  Ciągle mam ochotę na słodycze

  Niektóre zaburzenia hormonalne mogą zwiększać apetyt na słodkie pokarmy. Chęć na słodycze najczęściej dopada nas, gdy opuścimy posiłek lub wydłużymy odstęp od poprzedniego - mówi lek. med. Katarzyna Bukol-Krawczyk.
 • Było zaskoczenie, pytanie - co dalej

  Trzy miesiące - mniej więcej tyle minęło od słynnego czerwcowego wystąpienia Bena Bernanke. Tak długo inwestorzy wyczekiwali na posiedzenie FED, które zakończyło się w środę. Tym razem zaskoczenie było ogromne. Według wielu komentatorów FED stracił swoją wiarygodność. Zmieniła się też sytuacja na rynku. Pytanie - na jak długo?
 • Trudne pytania przed posiedzeniem Fed

  To będzie główne wydarzenie nadchodzącego tygodnia. Tymczasem inwestorzy nie wierzą w to, że Bernanke byłby skłonny na bardziej zdecydowane działania w kwestii QE3 i stawiają na Summersa..
 • SN: Żona zaginionego żołnierza może pobierać za niego emeryturę

  SN: Żona zaginionego żołnierza może pobierać za niego emeryturę

  Żona zaginionego żołnierza może pobierać za niego emeryturę - stwierdził w czwartkowej uchwale Sąd Najwyższy. Sprawa dotyczyła emerytowanego żołnierza, który zaginął w grudniu 2009 r., a w kwietniu 2011 r. został odnaleziony martwy.
 • Boni: O abonament proszę pytać Zdrojewskiego

  Boni: O abonament proszę pytać Zdrojewskiego

  Minister Administracji i Cyfryzacji odsyła do ministra kultury z pytaniem o ustawę regulującą finansowanie mediów publicznych.
 • Niemiecka prasa: Cameron stawia uzasadnione pytania o przyszłość UE

  Niemiecka prasa: Cameron stawia uzasadnione pytania o przyszłość UE

  Niemiecka prasa broni premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona przed krytyką ze strony polityków, podkreślając, że stawiane przez niego pytania o przyszłość UE są jak najbardziej uzasadnione; komentatorzy ostrzegają, że bez Londynu Europa będzie słabsza.

Filmy - Pytanie (13)