Pyrkosz

Artykuły - Pyrkosz (9)

  • Witold Pyrkosz, czyli wino, kobiety i śpiew!

    Witold Pyrkosz, czyli wino, kobiety i śpiew!

    W Wigilię, 24 grudnia, Witold Pyrkosz kończy 85 lat. Niezapomniane kreacje stworzył w takich produkcjach, jak "Janosik", "Vabank", "Czterej pancerni i pies". Przypomnijmy najważniejsze role aktora oraz przyjrzyjmy się życiu seniora rodu Mostowiaków.
  • Witold Pyrkosz: Trzeba być pantoflarzem!

    Witold Pyrkosz: Trzeba być pantoflarzem!

    Jest dumny z tego, że w Wigilię skończy 85 lat. I że, wbrew metryce, tryska energią jak 18-latek. Bo wciąż ma apetyt na życie. Wilczy apetyt.
  • Witold Pyrkosz - biografia

    Witold Pyrkosz urodził się 24 grudnia 1926 roku w Krasnymstawie.
  • Jakie samochody lubi Pyrkosz?

    Jakie samochody lubi Pyrkosz?

    Stworzył role, które na zawsze zapisały się w pamięci widzów. Któż przecież nie zna Pyzdry z "Janosika", Wichury z "Czterech pancernych i psa", Balcerka z "Alternatywy 4", Duńczyka z "Vabanku", czy Lucjana Mostowiaka z serialu "M jak miłość". I choć w tym roku Witold Pyrkosz skończył 82 lata, to wciąż jest w znakomitej formie.
  • Nie ogląda "M jak miłość"

    Nie ogląda "M jak miłość"

    Witold Pyrkosz, czyli Lucjan Mostowiak z "M jak Miłość", żali się, że twórcy popularnego serialu nie czują potrzeby rozwijania postaci, która gra. "Serialu nie oglądam" - dodaje.
  • Konflikt na planie "M jak Miłość"

    Konflikt na planie "M jak Miłość"

    Na planie serialu "M jak Miłość" wrze. O wzajemne złośliwości podejrzewają się Witold Pyrkosz, czyli Lucjan Mostowiak i Agnieszka Fitkau-Perepeczko.
  • Witold Pyrkosz wróci do pracy

    Witold Pyrkosz wróci do pracy

    Znamy już powód, dla którego Witold Pyrkosz musiał zrezygnować z udziału w częstochowskim spektaklu "Ciemno Głodne". Jak zapewnia syn aktora, nie ma obaw o stan jego zdrowia
  • "M jak miłość" bez Mostowiaka?

    "M jak miłość" bez Mostowiaka?

    Witold Pyrkosz, czyli serialowy Lucjan Mostowiak z "M jak miłość" będzie miał przerwę aktorską. Może to oznaczać, że zniknie również ze szklanego ekranu.
  • Rozdano Telekamery 2005

    Rozdano Telekamery 2005

    Aktorzy Małgorzata Kożuchowska i Witold Pyrkosz znaleźli się wśród laureatów tegorocznej edycji nagród magazynu "Tele Tydzień" - Telekamery 2005. Gościem specjalnym zakończonej w Warszawie w poniedziałek wieczorem (24 stycznia) gali rozdania statuetek była amerykańska aktorka, Daryl Hannah.