Puszcza Białowieska

Artykuły - Puszcza Białowieska (28)

 • Kowalczyk: Wprowadzimy opłaty za odpady niesegregowane i opakowania

  Kowalczyk: Wprowadzimy opłaty za odpady niesegregowane i opakowania

  Chcemy wprowadzić odpowiedzialność finansową dla producentów opakowań. Zwiększyć recykling mają także opłaty za niesegregowane odpady i nowa, bardziej przyjazna środowisku polityka produkcji opakowań - mówi Henryk Kowalczyk w rozmowie z Magdaleną Cedro.
 • Ekolodzy oskarżają leśników. Jest zawiadomienie

  Ekolodzy oskarżają leśników. Jest zawiadomienie

  Greenpeace złożyło do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez strażników leśnych, którzy - zdaniem ekologów - przekroczyli swoje uprawnienia w trakcie protestów w Puszczy Białowieskiej. Leśnicy przekonują, że to ekolodzy łamią prawo.
 • ​Piotr Gliński: Wycinka Puszczy Białowieskiej to problem wizerunkowy rządu

  ​Piotr Gliński: Wycinka Puszczy Białowieskiej to problem wizerunkowy rządu

  "Puszcza Białowieska powinna być sanktuarium przyrodniczym, które powinno pozostać nietknięte" - powiedział w Radiu Wrocław wicepremier Piotr Gliński.
 • KE kieruje sprawę wycinki w Puszczy Białowieskiej do Trybunału

  KE kieruje sprawę wycinki w Puszczy Białowieskiej do Trybunału

  W związku ze zwiększoną wycinką w Puszczy Białowieskiej, Komisja Europejska zdecydowała w czwartek, że skieruje sprawę przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE.
 • Schetyna: Przygotowujemy projekt specustawy ws. Puszczy Białowieskiej

  Schetyna: Przygotowujemy projekt specustawy ws. Puszczy Białowieskiej

  Szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział we wtorek w Białowieży, że trwają przygotowania projektu specustawy w sprawie Puszczy Białowieskiej, która ma zawierać rozwiązania dotyczące ochrony oraz ważne działania dla życia i interesów regionu. Według Schetyny dokument pogodzi strony sporu.
 • Puszcza Białowieska. Apel rektorów o zaprzestanie wycinki

  Puszcza Białowieska. Apel rektorów o zaprzestanie wycinki

  Apelujemy o natychmiastowe zaprzestanie wycinania drzew w Puszczy Białowieskiej - napisali w apelu rektorzy kilku szkół wyższych w Polsce. Usuwając martwe świerki z lasu o charakterze naturalnym, dokonujemy gwałtu na najlepiej zachowanym lesie w Europie - podkreślili.
 • Protesty i wyzwiska. Spór o Puszczę Białowieską przeniósł się do Krakowa

  Protesty i wyzwiska. Spór o Puszczę Białowieską przeniósł się do Krakowa

  Przed Centrum Kongresowym ICE Kraków, w którym obraduje Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO, odbyły się we wtorek dwie demonstracje: ekologów broniących Puszczy Białowieskiej oraz leśników i zwolenników ministra Jana Szyszki. Obie trwały około trzech godzin.
 • W 2016 r., w Nadleśnictwie Białowieża wycięto blisko 7,5 tys. drzew

  W 2016 r., w Nadleśnictwie Białowieża wycięto blisko 7,5 tys. drzew

  Blisko 7,5 tys. drzew wycięto w Nadleśnictwie Białowieża w 2016 r. ze względów bezpieczeństwa - podały Lasy Państwowe. Zapewniają, że drzewa nie są usuwane ze stref, które są wyłączone z pozyskania drewna. Cięciom drzew w Puszczy Białowieskiej przeciwni są ekolodzy.
 • Wszczęto śledztwo w sprawie Puszczy Białowieskiej

  Wszczęto śledztwo w sprawie Puszczy Białowieskiej

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie zaniedbań w Puszczy Białowieskiej. Ministerstwo Środowiska złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w połowie kwietnia. Minister Jan Szyszko wyjaśniał wtedy, że koalicja PO-PSL błędnymi decyzjami doprowadziła do inwazji korników i zanikania cennych siedlisk przyrodniczych w puszczy.