pustelnik

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Pustelnik (skorupiak) ,

Artykuły - Pustelnik (19)

 • Wujaszek pustelnik

  Wujaszek pustelnik

  "Aż po grób", reż. Aaron Schneider, USA 2009, dystrybucja: ITI Cinema, premiera kinowa: 22 października 2010
 • Anna Czerwińska szykuje się na wyprawę na K2

  Anna Czerwińska, jedna z najlepszych na świecie himalaistek, szykuje się do wyprawy na K2 (8611 m). Drugi pod względem wysokości szczyt Ziemi atakowała już cztery razy. Bezskutecznie. Chce wziąć przykład z Piotra Pustelnika i spróbować po raz piąty.
 • Radość z sukcesu przyćmiła śmierć hiszpańskiego alpinisty

  Piotr Pustelnik przyznał, że dopiero teraz cieszy się jak dziecko ze zdobycia Korony Himalajów i Karakorum - wszystkich czternastu ośmiotysięczników. Zaczyna docierać do niego, co osiągnął jako alpinista.
 • Baranowska i Pustelnik dotarli do bazy

  Po zdobyciu Annapurny (8091 m) Kinga Baranowska i Piotr Pustelnik dotarli szczęśliwie w czwartek do bazy (4100 m). Mimo ich sukcesu, a także innych uczestników międzynarodowych wypraw, wszyscy są przygnębieni śmiercią hiszpańskiego alpinisty Tolo Calafata.
 • Pustelnik na Annapurnie i z Koroną Himalajów

  Wejście we wtorek na szczyt Annapurny (8091 m) dało Piotrowi Pustelnikowi Koronę Himalajów. Łodzianin stanął na wierzchołku czternastego w karierze ośmiotysięcznika wraz ze Słowakiem Peterem Hamorem.
 • Baranowska i Pustelnik szykują się do ataku na szczyt Annapurny

  Wejście na szczyt Annapurny (8091 m) da Piotrowi Pustelnikowi Koronę Himalajów, natomiast Kinga Baranowska będzie na półmetku do tego honorowego trofeum. Łódzko-warszawska para alpinistów dotarła już na wysokość 7100 m i szykuje się do ataku szczytowego.
 • Pustelnik i Baranowska odlatują do Nepalu

  Wejście na szczyt Annapurny (8091 m) da Piotrowi Pustelnikowi Koronę Himalajów, natomiast Kinga Baranowska będzie na półmetku do tego honorowego trofeum. W czwartek wieczorem łódzko-warszawska para alpinistów odleci do Nepalu.
 • Pustelnik na odludziu

  Pustelnik na odludziu

  20. jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Filmowy rozpoczął się w środę, 18 listopada, w Sztokholmie. O główną nagrodę, Brązowego Konia, zawalczy dzieło reżyserki polskiego pochodzenia - mieszkającej w Holandii Urszuli Antoniak.
 • 850 tys. dolarów kaucji - Dochnal opuścił areszt

  850 tys. dolarów kaucji - Dochnal opuścił areszt

  Marek Dochnal opuścił w piątek po południu areszt w Mysłowicach (Śląskie). Było to możliwe po wpłaceniu w jego imieniu kaucji w wysokości 850 tys. dolarów.
 • Trybunał Stanu ws. Fundacji Kwaśniewskiego?

  Trybunał Stanu ws. Fundacji Kwaśniewskiego?

  Katowiccy prokuratorzy zastanawiają się czy prowadzoną przez nich sprawę finansowania Fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego przez ukraińskiego biznesmena nie powinien zająć się Trybunał Stanu.

Filmy - Pustelnik (1)

 • Austria. Pustelnicy poszukiwani!

  Bez prądu, bieżącej wody i internetu. Życie z dala od cywilizacji ma coraz więcej zwolenników. Nowego lokatora poszukuje obecnie jedna z pustelni w Austrii. Wystarczy wysłać zgłoszenie. Są jacyś chętni?