punkty karne

Artykuły - Punkty karne (46)

 • "Sprawdź swoje punkty karne" bije rekordy

  Ponad 170 tysięcy kierowców sprawdziło stan swojego konta punktowego bez wychodzenia z domu. Obywatele założyli niemal 70 tys. nowych Profili Zaufanych (eGO). To bilans po czterech dniach od uruchomienia e-usługi "Sprawdź swoje punkty karne".
 • Od dzisiaj kierowcy mogą sprawdzić liczbę punktów karnych przez internet. Muszą jednak założyć Profil Zaufany (eGO)

  Od dzisiaj kierowcy mogą sprawdzić liczbę punktów karnych przez internet. Muszą jednak założyć Profil Zaufany (eGO)

  Dzisiaj Ministerstwo Cyfryzacji udostępnia nową usługę, która umożliwi kierowcom sprawdzenie liczby punktów karnych bez potrzeby udawania się na komendę policji. Jedyne, co będzie wymagane, to założenie Profilu Zaufanego (eGO), ale i to w przypadku większości użytkowników da się to załatwić przez internet.
 • Punkty karne sprawdzisz przez internet!

  Punkty karne sprawdzisz przez internet!

  Niewykluczone, że kierowcy doczekają się wreszcie możliwości sprawdzenia ilości zgromadzonych na swoim koncie punktów karnych za pośrednictwem internetu!
 • Tłumy na kursach redukujących punkty karne

  Tłumy na kursach redukujących punkty karne

  W obawie przed nowymi przepisami kierowcy masowo zapisują się na kursy redukujące punkty karne. W wielu wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego brakuje już miejsc i wyznaczane są dodatkowe terminy - informuje "Rzeczpospolita".
 • Masz punkty karne? To ostatni moment, żeby je skasować!

  Masz punkty karne? To ostatni moment, żeby je skasować!

  Od 4 stycznia 2016 roku wchodzą w życie nowe przepisy, które bardzo utrudnią kierowcom pozbywanie się punktów karnych. Łatwiej za to będzie stracić prawo jazdy!
 • Uzbierał 157 punktów karnych uciekając motocyklem

  Uzbierał 157 punktów karnych uciekając motocyklem

  Jadący na motorze mężczyzna w ciągu 10 minut popełnił 32 wykroczenia i udało mu się uciec. Pomimo tego, a także prób zacierania śladów, został ujęty przez policję.
 • Punkty karne będzie można sprawdzić w sieci

  Punkty karne będzie można sprawdzić w sieci

  Możliwość sprawdzenia online informacji o punktach karnych, badaniach technicznych pojazdów czy szkołach jazdy przewiduje przygotowany przez MSW projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym. Założenia do planowanych zmian rząd przyjął w lutym.
 • Kierowcy nie wiedzą, ile mają punktów. To się zmieni

  Kierowcy nie wiedzą, ile mają punktów. To się zmieni

  ​Przewinienia i grzechy kierowców na wyciągnięcie ręki. Resort spraw wewnętrznych dostał zielone światło na rozbudowę systemu CEPiK (czyli Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców). To oznacza, że już wkrótce wystarczy dostęp do internetu, by sprawdzić np. wynik badania technicznego auta, czy - co dla wielu kluczowe - liczbę punktów karnych.
 • Handel punktami karnymi – problem nadal aktualny

  Handel punktami karnymi – problem nadal aktualny

  Ogłoszeń kupię/sprzedam punkty karne jest mniej, ale chętnych nadal nie brakuje.
 • Online sprawdzisz swoje punkty. Już w przyszłym roku

  Online sprawdzisz swoje punkty. Już w przyszłym roku

  Możliwość sprawdzenia online informacji o punktach karnych, badaniach technicznych pojazdów czy szkołach jazdy - przewiduje przyjęty przez Radę Ministrów projekt założeń nowelizacji Prawa o ruchu drogowym.

Filmy - Punkty karne (2)

 • Likwidacja punktów karnych dopiero po opłaceniu mandatu?

  Ministerstwo Finansów proponuje wprowadzenie przepisów, które skłoniłyby Polaków do dobrowolnego płacenia mandatów w terminie. Takim rozwiązaniem mogłaby być na przykład możliwość ubiegania się o prawo jazdy dopiero po uregulowaniu zaległych należności. – To jest problem przede wszystkim działań po stronie wierzyciela, który powinien stosować wszystkie możliwe środki, żeby doprowadzić do likwidacji tych należności. Mówimy o tym, aby komunikować się ze zobowiązanym, żeby zachęcać ukaranych do tego, aby płacili swoje długi. Egzekucja jest ostatecznością i de facto nie chcemy jej w ogóle stosować – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Grzegorz Mróz, zastępca dyrektora departamentu administracji podatkowej w Ministerstwie Finansów.
 • Mandat i punkty karne

  Mandat w wysokości 100 zł i dwa punkty karne - to kara dla kierowcy, który będzie jeździł z wyłączonymi światłami - mówi minister transportu Jerzy Polaczek.