Puls Biznesu

Artykuły - Puls Biznesu (560)

 • "Puls Biznesu": Fabryki z Chin myślą o Polsce

  "Puls Biznesu": Fabryki z Chin myślą o Polsce

  Jak podaje dzisiejszy "PB", nearshoring, czyli przeniesienie procesów biznesowych do kraju bliskiego geograficznie, jest szansą dla Polski. Chińskie koncerny analizują polski rynek, po doświadczeniach z przerwanymi przez COVID-19 łańcuchami dostaw, firmy zastanawiają się nad przeniesieniem części produkcji bliżej własnych granic" - czytamy w "Pulsie Biznesu".
 • Małe szanse na ustawę frankową w tej kadencji

  Małe szanse na ustawę frankową w tej kadencji

  Wiele wskazuje, że prezydencki projekt ustawy o pomocy dla zadłużonych we frankach szwajcarskiej trafi do sejmowej zamrażarki i do wyborów nie zostanie z niej wyciągnięty - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".
 • Polacy mają złą passę na Ukrainie

  Polskie inwestycje u wschodniego sąsiada to pasmo porażek. Przedsiębiorcy sądzą, że nie da się tam normalnie działać. Nie wiedzą jak wiele się zmieniło - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".
 • GetBack ucieka pod ochronę sądu

  GetBack ucieka pod ochronę sądu

  Zamiast rocznego sprawozdania finansowego, pojawiło się coś, co jeszcze trzy lata temu zwało się upadłością układową - pisze piątkowy "Puls Biznesu" o kolejnej odsłonie sprawy GetBack.
 • Ubezpieczyciele będą mieć problem

  Ubezpieczyciele będą mieć problem

  Bliskim poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym będzie łatwiej o zadośćuczynienie. Sąd Najwyższy podjął decyzję - informuje w środę "Puls Biznesu".
 • Polacy chcą odzyskać Stara

  Polacy chcą odzyskać Stara

  Jeśli Inweststarowi z Grupy Zasada uda się sprzedać akcje starachowickiej strefy, odświeży markę ciężarówek, z których słynęły Starachowice - pisze "Puls Biznesu".
 • Polski biznesmen pozywa Francję

  Polski biznesmen pozywa Francję

  Jarosław Kłapucki, który zarobił miliony na rynku uprawnień do emisji dwutlenku węgla, spędził rok we francuskim więzieniu. Uniewinniony będzie walczyć o kilkadziesiąt milionów euro odszkodowania - informuje poniedziałkowy "Puls Biznesu".
 • Grozi nam kryzys, zwłaszcza zimą - prezes PGNiG

  Grozi nam kryzys, zwłaszcza zimą - prezes PGNiG

  Szef państwowego giganta gazowego mówi o nagłej chorobie arbitra strony rosyjskiej, opóźniającej spodziewane zwycięstwo Polski w sporze z Gazpromem - pisze "Puls Biznesu". Dziennik publikuje wywiad z prezesem PGNiG Piotrem Woźniakiem.
 • Służby prześwietlą pasażerów samolotów

  Służby prześwietlą pasażerów samolotów

  Straż Graniczna stworzy wielką bazę informacji o klientach linii lotniczych. Dostęp do niej uzyskują m.in. policja, prokuratura i... skarbówka - pisze we wtorek "Puls Biznesu".
 • Brexit uderzy w eksporterów

  Brexit uderzy w eksporterów

  Jeśli Unia Europejska nie wynegocjuje umowy handlowej z Wielką Brytanią przed Brexitem, kilka branż z Polski wpadnie w tarapaty. Ich eksport do Zjednoczonego Królestwa stanie się nieopłacalny - ocenia "Puls Biznesu".