pułkownik Kukliński

Artykuły - Pułkownik Kukliński (4)

 • Prywatny inwestor chce zbudować pomnik płk. Kuklińskiego w Gdyni

  Prywatny inwestor chce zbudować pomnik płk. Kuklińskiego w Gdyni

  Prywatny inwestor z Gdyni chce stworzyć w centrum miasta skwer i pomnik płk. Ryszarda Kuklińskiego. Złożył już wniosek o zgodę na realizację projektu do gdyńskiej rady miasta. - Dla mnie to jest wielka postać, niedoceniana przez Polaków, a warta tego. Ryszard Kukliński prawdopodobnie uratował Polskę przed katastrofą - przekonuje Andrzej Boczek, inwestor.
 • "Jack Strong": Dramatyczna służba ojczyźnie

  "Jack Strong": Dramatyczna służba ojczyźnie

  Pułkownik Kukliński zasłużył na wdzięczną pamięć ze strony rodaków - mówił Bronisław Komorowski po wtorkowej premierze "Jacka Stronga" w Warszawie. Prezydent podziękował twórcom filmu, oceniając, że obraz "będzie robił ogromne wrażenie".
 • Jabłoński o pułkowniku Kuklińskim

  Jabłoński o pułkowniku Kuklińskim

  Dariusz Jabłoński jest reżyserem powstającego właśnie dokumentalnego filmu o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim. Ekipa, która od kilku lat pracowała nad filmem, wróci z USA do Polski w środę, 7 kwietnia, tym samym samolotem, którym przyleci urna z prochami zmarłego 11 lutego płk. Kuklińskiego. Iza Wójcik z realizującej obraz firmy Apple Film Production powiedziała, że film powstawał od kilku lat na życzenie samego Kuklińskiego.
 • Pułkownik Kukliński: Życie jak film

  Pułkownik Kukliński: Życie jak film

  Jak informuje "Rzeczpospolita", trwają przygotowania do realizacji co najmniej kilku filmów o Ryszardzie Kuklińskim. Andrzej Trzos- Rastawiecki, autor dokumentu z 1997 roku "Pułkownik Kukliński", ma już gotowy scenariusz filmu fabularnego "Zeznanie". Dariusz Jabłoński jest w trakcie kręcenia obrazu dokumentalnego, ale szykuje się także do fabuły.