Puławy

Synonimy:
Puławach,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Puławy (707)

 • Puławy, co warto zobaczyć?

  Puławy, co warto zobaczyć?

  Miasto powiatowe położone nad Wisłą, w województwie lubelskim, liczące ponad 50 tysięcy mieszkańców. Do największych atracji miasta należą: Brama Rzymska, Świątynia Sybilli, Sarkofag, Domek Gotycki, Domek Grecki, Altana Chińska, Kościół Wniebowzięcia NMP i wiele innych. Warto wybrać się w ten region Polski i zobaczyć Puławy i pobliskie miasta,
 • 24 kwietnia 1945 r. Uwolnienie 107 więźniów z ubeckiej katowni

  24 kwietnia 1945 r. Uwolnienie 107 więźniów z ubeckiej katowni

  W biały dzień, pod nosem kilku tysięcy sowieckich żołnierzy i ubeckich siepaczy, 44-osobowy oddział WiN majora Mariana Bernaciaka "Orlika" uwolnił z więzienia w Puławach 107 więźniów.
 • Strategiczne umowy Puław i Polic z Kronospanem

  Grupa Azoty Puławy oraz Police zawarły z Kronospanem szereg umów handlowych na sprzedaż melaminy i mocznika. Umowy zawarte są na okres do końca 2018 roku i opiewają na łączną szacunkową kwotę 900 mln zł.
 • RMF24: Uczeń pobity w szkole. Nikt nie zareagował

  RMF24: Uczeń pobity w szkole. Nikt nie zareagował

  Uczeń czwartej klasy został pobity na szkolnym korytarzu jednej z podstawówek w Puławach. Na nagraniu, do którego dotarł reporter RMF FM, widać, jak chłopca kopie grupa uczniów z klasy. Dziewczyny stoją na czatach.
 • Zysk netto ZA Puławy wyniósł w IV kw. 105,2 mln zł

  ZA Puławy miały w IV kwartale roku obrotowego 2012/13 105,2 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej - wynika z wyliczeń PAP na podstawie raportu spółki. Wynik był wyższy od konsensusu rynkowego na poziomie 83,5 mln zł.
 • Piłkarze ręczni Motoru Zaporoże wygrali turniej w Puławach

  Piłkarze ręczni ukraińskiego Motoru Zaporoże wygrali międzynarodowy turniej o puchar prezesa Zakładów Azotowych w Puławach, pokonując w finale zespół miejscowych Azotów 33-32.
 • Nowe nawozy z Puław odpowiedzią na zbadane potrzeby

  W Puławach zakończono realizację trwającego sześć lat międzynarodowego projektu badawczego nowych formuł nawozów azotowych z dodatkiem siarki.
 • Puławy zaskoczyły wyższymi zyskami

  W III kwartale roku obrotowego 2012/2013, trwającym od 1 stycznia do 31 marca, Grupa Kapitałowa Zakłady Azotowe Puławy osiągnęła zysk netto w wysokości 163,3 mln zł, który jest o prawie 30 mln wyższy od prognoz analityków (133,6 mln zł). Przychody ze sprzedaży przekroczyły 1,1 mld zł i były na poziomie średnich prognoz rynkowych. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł ponad 190 mln zł i był o ponad 30 mln zł wyższy od prognoz analityków (158,9 mln zł). Narastająco za trzy kwartały bieżącego roku obrotowego przychody ze sprzedaży wynoszą 2 955,5 mln zł, zysk operacyjny przekroczył 318,5 mln zł, a zysk netto to ponad 285,5 mln zł. Na poziomie przychodów wyniki trzech kwartałów są nieznacznie lepsze niż w roku poprzednim, poziom zysków jest jednak o ponad 40 proc. niższy.
 • Tarnów zastanowi się nad wycofaniem Puław z GPW

  Tarnów zastanowi się nad wycofaniem Puław z GPW

  - ZA Tarnów, które we wtorek ogłosiły wezwanie na 16,3 proc. akcji ZA Puławy po 132,6 zł za akcję, zastanowią się nad wycofaniem papierów Puław z obrotu na GPW, jeśli zainteresowanie wezwaniem ze strony akcjonariuszy będzie duże - poinformował Jerzy Marciniak, prezes Tarnowa.
 • Uff, Bruksela dała zgodę na polską superfuzję

  Uff, Bruksela dała zgodę na polską superfuzję

  Komisja Europejska zgodziła się na połączenie Grupy Azoty i Zakładów Azotowych Puławy - poinformowały Azoty Tarnów.