pułapki

Artykuły - Pułapki (92)

 • Polska w pułapce średniego dochodu, ale może z niej wyjść

  Polska w pułapce średniego dochodu, ale może z niej wyjść

  Polska wpadła w pułapkę średniego dochodu, ale może z niej wyjść w perspektywie jednego pokolenia - potrzebuje do tego odpowiednich zasobów pracy i kapitału oraz umiejętnego ich wykorzystania - wynika z opublikowanego raportu banku DNB Polska i firmy doradczej Deloitte.
 • Polska może wpaść w pułapkę średniego dochodu. Bez reform grozi nam długotrwałe spowolnienie gospodarcze

  Polska może wpaść w pułapkę średniego dochodu. Bez reform grozi nam długotrwałe spowolnienie gospodarcze

  W Polsce trzeba zwiększyć inwestycje w nowe technologie, tworzyć i promować własne marki oraz usprawniać państwową administrację. Bez tego grozi nam zjawisko zwane przez ekonomistów pułapką średniego dochodu, charakterystyczne dla państw goniących bogatszy Zachód. Oznacza ono długotrwałe i znaczące obniżenie tempa wzrostu gospodarczego.
 • Pułapki przy zakupie używanego mieszkania

  Pułapki przy zakupie używanego mieszkania

  Dla większości Polaków zakup mieszkania jest jedną z najważniejszych inwestycji w życiu. Transakcja taka wiąże się z wieloma ryzykami. Home Broker przyjrzał się sytuacji klienta kupującego nieruchomość na rynku wtórnym i zwraca uwagę na najważniejsze zagrożenia.
 • Jakie pułapki czyhają na początkującego w biznesie

  Jakie pułapki czyhają na początkującego w biznesie

  Z rozwijaniem firmy nie zawsze trzeba się spieszyć. Nieprzemyślane decyzje mogą przynieść skutki inne od oczekiwanych.
 • Polska w pułapce średniego dochodu. Gospodarka może dostać zadyszki

  Polska w pułapce średniego dochodu. Gospodarka może dostać zadyszki

  Polska próbując dogonić rozwinięte państwa Europy Zachodniej może dostać zadyszki. Niemożliwe jest bowiem, by rozwijać się w szybkim tempie przez kilka dekad z rzędu. Ekonomiści zauważyli, że w krajach rozwijających się poziomem krytycznym, po którym obserwowano długotrwałe spowolnienie gospodarcze było często przekroczenie poziomu dochodu w wysokości 16,7 tys. dolarów na głowę mieszkańca. Polska przekroczyła go w 2010 roku. Według ekonomistów, są jednak sposoby, by uniknąć czarnego scenariusza.
 • Syria: Wybuchy samochodów pułapek, dziesiątki zabitych i rannych

  Syria: Wybuchy samochodów pułapek, dziesiątki zabitych i rannych

  Co najmniej dwa samochody pułapki wybuchły na placu w centrum syryjskiego miasta Aleppo, w wyniku czego dziesiątki ludzi zginęły lub zostały ranne.
 • Planujesz już wakacje? Uważaj na te pułapki

  Planujesz już wakacje? Uważaj na te pułapki

  Koniec roku to czas podsumowań. Do 27 grudnia 2011 roku Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakończyła 41 postępowań, nakładając kary w łącznej wysokości 500 575 zł. W toku jest jeszcze siedem postępowań. Cieszy fakt, że 29 przedsiębiorców zaprzestało stosowania niezgodnych z prawem praktyk, a 10 zobowiązało się do ich zmiany. Ponadto, Prezes Urzędu skierowała do sądu 18 pozwów o uznanie stosowanych przez biura podróży postanowień za niedozwolone.
 • Uwaga na pułapki podatkowe przy sprzedaży firmowego auta

  Uwaga na pułapki podatkowe przy sprzedaży firmowego auta

  Chcesz pozbyć się samochodu, którego używasz do prowadzenia firmy? Jeśli go sprzedasz, od dochodu zapłacisz podatek. Lepszym rozwiązaniem może być darowizna, zwłaszcza na rzecz kogoś z najbliższej rodziny.
 • Irak: 30 osób, w tym pielgrzymi, zginęło w wybuchu

  Wybuchy dwóch samochodów-pułapek na przedmieściach Karbali zabiły co najmniej 30 osób, w tym wielu szyickich pielgrzymów - poinformowała iracka policja. Według władz w eksplozjach rannych zostało ponad 70 ludzi.
 • Pułapki przy umowach najmu

  Pułapki przy umowach najmu

  Umowa najmu powinna zabezpieczać interesy zarówno najemcy, jak i właściciela lokalu. Pierwszy ryzykuje utratą kaucji lub dachu nad głową. Drugi może trafić na klienta, który zdewastuje lokal, czy po prostu nie będzie opłacał czynszu.

Filmy - Pułapki (1)

 • Pułapki kredytu z dopłatą

  Małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dzieci nie rzuciły się masowo na kredyty mieszkaniowe z dopłatą do odsetek z budżetu państwa wynoszącą 50 proc.. Warunki otrzymania takiego kredytu nie są bowiem możliwe do spełnienia w rzeczywistości.