PUE ZUS

Artykuły - PUE ZUS (11)

 • Od dziś ruszają wnioski o dodatkowe postojowe

  Od dziś ruszają wnioski o dodatkowe postojowe

  Od 15 stycznia osoby wykonujące umowy cywilnoprawne mogą wystąpić o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe 2080 zł. Taką możliwość wprowadziła Tarcza 6.0, ale dotyczy wąskiej grupy osób zajmujących się działalnością twórczą.
 • ZUS: Już ponad 6 mln użytkowników ma elektroniczne konto

  ZUS: Już ponad 6 mln użytkowników ma elektroniczne konto

  Liczba zarejestrowanych profili na Platformie Usług Elektronicznych ZUS przekroczyła 6 mln. Użytkowników kont w ZUS szybko przybywa, bo coraz więcej wniosków o świadczenia można załatwiać wyłącznie elektronicznie. Dotyczy to np. pomocy w ramach tarcz antykryzysowych.
 • ZUS: Zaświadczenie bez podpisu urzędnika

  ZUS: Zaświadczenie bez podpisu urzędnika

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych wymieni stare formaty wniosków na nowe, a w pierwszej połowie 2021 roku wprowadzi możliwość samodzielnego tworzenia dokumentów o pobranych świadczeniach. Na zmiany nawigacji w głównym serwisie PUE ZUS trzeba będzie jednak poczekać.
 • Polacy w pandemii logują się do konta pacjenta

  Polacy w pandemii logują się do konta pacjenta

  Już blisko 4 mln Polaków korzysta z Internetowego Konta Pacjenta. W ciągu jednego miesiąca aktywowano 1 milion kont! Przez IKP od tego tygodnia można również wypełnić formularz kwarantanny oraz pobrać podpisane elektronicznie zaświadczenie dla pracodawcy.
 • Informacje o kwarantannie można sprawdzić w ZUS

  Informacje o kwarantannie można sprawdzić w ZUS

  Pracodawcy i ubezpieczeni mają już dostęp do danych o kwarantannie lub izolacji domowej na portalu PUE ZUS. Informacje te są niezbędne do wypłaty zasiłków chorobowych. ZUS pobiera te dane z bazy e-Zdrowie.
 • ZUS szykuje duże ułatwienia

  ZUS szykuje duże ułatwienia

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce ułatwić życie płatnikom i pracodawcom, ograniczyć biurokrację i przygotowywać za nich rozliczenia, czyli stać się "biurem rozliczeniowym". To kolejna z dużych zmian jakie przechodzi ta instytucja, a które przyspieszyła pandemia koronawirusa.
 • ZUS rozpocznie zwrot nadpłaconych składek

  ZUS rozpocznie zwrot nadpłaconych składek

  Od 20 września ZUS rozpocznie zwrot składek tym przedsiębiorcom, którzy nie skorzystali z ulgi, jaką dawała tarcza antykryzysowa, bo mieli nadpłaty na kontach. Dotyczy to 800 tys. prowadzących działalność gospodarczą i chodzi o około 600 mln zł.
 • Coraz więcej Polaków korzysta z elektronicznych kont w ZUS

  Coraz więcej Polaków korzysta z elektronicznych kont w ZUS

  Ze swojego internetowego konta w ZUS korzysta już blisko 5,4 miliona użytkowników i szybko ich przybywa. Coraz więcej wniosków o świadczenia można załatwiać wyłącznie elektronicznie. PUE ZUS wkrótce przejdzie kolejne zmiany i serwis ma być łatwiejszy w obsłudze i bardziej przyjazny.
 • Prezes ZUS: Kolejna grupa przedsiębiorców dostanie zwolnienie ze składek

  Prezes ZUS: Kolejna grupa przedsiębiorców dostanie zwolnienie ze składek

  Ze zwolnienia ze składek ZUS skorzystało dotąd 2 mln płatników, ale ta grupa wkrótce się powiększy o około 800 tys. przedsiębiorców, którzy mieli nadpłaty i zwrócimy im 600 mln zł - mówi Interii Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
 • ZUS: informacje o przyszłej emeryturze tylko elektronicznie

  ZUS: informacje o przyszłej emeryturze tylko elektronicznie

  Jeśli czekasz na coroczną informację z ZUS o stanie twojego konta emerytalnego, to w tym roku nie dostaniesz jej tradycyjnym listem. Możesz to sprawdzić na portalu PUE ZUS. W przypadku młodszych osób symulacja przyszłej emerytury może być szokiem, bo świadczenia będą drastycznie niskie.