puchar sześciu narodów

Artykuły - Puchar sześciu narodów (17)

 • Puchar Sześciu Narodów. Mecz Walii ze Szkocją przełożony

  Puchar Sześciu Narodów. Mecz Walii ze Szkocją przełożony

  Mecz Pucharu Sześciu Narodów w rugby między reprezentacjami Walii i Szkocji, który miał się odbyć w najbliższą sobotę w Cardiff, został przełożony na nieustalony jeszcze termin z powodu epidemii koronawirusa.
 • Puchar Sześciu Narodów. Francuzi po raz pierwszy od 10 lat wygrali w Walii

  Puchar Sześciu Narodów. Francuzi po raz pierwszy od 10 lat wygrali w Walii

  Broniąca tytułu Walia przegrała w Cardiff z Francją 23:27 (9:17) w meczu 3. kolejki Pucharu Sześciu Narodów w rugby. Poprzednio "Trójkolorowi" wygrali z tym rywalem na wyjeździe 10 lat temu.
 • Puchar Sześciu Narodów. Wygrane Irlandii i Anglii

  Puchar Sześciu Narodów. Wygrane Irlandii i Anglii

  Irlandia wygrała z broniącą trofeum Walią 24:14, a Anglia - ze Szkocją 13:6 w meczach 2. kolejki Pucharu Sześciu Narodów w rugby. W niedzielę Francja podejmie Włochy.
 • Puchar Sześciu Narodów - czwarta wygrana Walijczyków

  Puchar Sześciu Narodów - czwarta wygrana Walijczyków

  Rugbiści Walii pokonali w Edynburgu Szkocję 18:11, odnosząc czwarte zwycięstwo w tegorocznej edycji Pucharu Sześciu Narodów. W drugim sobotnim meczu Anglia wygrała w Londynie z Włochami 57:14.
 • Puchar Sześciu Narodów: Anglia rozgromiła Francję i objęła prowadzenie

  Puchar Sześciu Narodów: Anglia rozgromiła Francję i objęła prowadzenie

  Rugbiści Anglii rozgromili w Londynie Francję 44:8 (30:8) w meczu drugiej kolejki Pucharu Sześciu Narodów i objęli prowadzenie w tabeli. To najwyższe zwycięstwo reprezentacji "Trzech Lwów" nad "Trójkolorowymi" od 108 lat. W 1911 rozgromili ich 37:0.
 • Puchar Sześciu Narodów: Wygrane Irlandii i Walii

  Puchar Sześciu Narodów: Wygrane Irlandii i Walii

  Irlandia wygrała w Edynburgu ze Szkocją 22:13 (12:10), a Walia pokonała w Rzymie Włochy 26:15 (12:7) w sobotnich meczach 2. drugiej kolejki Pucharu Sześciu Narodów w rugby.
 • Puchar Sześciu Narodów: Broniąca tytułu Irlandia zaczęła od porażki

  Puchar Sześciu Narodów: Broniąca tytułu Irlandia zaczęła od porażki

  Broniący tytułu rugbiści Irlandii od porażki zaczęli udział w tegorocznej edycji Pucharu Sześciu Narodów - ulegli w Dublinie Anglikom 20:32. Niemal identycznym wynikiem zakończył się drugi sobotni mecz 1. kolejki - Szkoci pokonali w Edynburgu Włochów 33:20.
 • Puchar Sześciu Narodów w rugby. Wygrane Walii i Irlandii

  Puchar Sześciu Narodów w rugby. Wygrane Walii i Irlandii

  Rugbiści Walii i Irlandii wygrali pierwsze mecze tegorocznej edycji Pucharu Sześciu Narodów. Drużyna "Smoków" rozgromiła w Cardiff Szkotów 34:7, a zawodnicy z "Zielonej Wyspy" pokonali Francuzów w końcówce spotkania w podparyskim Saint-Denis 15:13.
 • Puchar Sześciu Narodów: Yoann Maestri ukarany wysoką grzywną

  Puchar Sześciu Narodów: Yoann Maestri ukarany wysoką grzywną

  Wicekapitan reprezentacji Francji w rugby Yoann Maestri został ukarany grzywną w wysokości 30 tys. euro za krytykę sędziowania w meczu 5. kolejki Pucharu Sześciu Narodów, w którym "Trójkolorowi" pokonali Walijczyków 20:18. Połowę tej kwoty ma zapłacić w ciągu 30 dni.
 • Anglia zapewniła sobie triumf w Pucharze Sześciu Narodów

  Anglia zapewniła sobie triumf w Pucharze Sześciu Narodów

  Rugbiści Anglii pokonali w Londynie Szkotów 61:21 w sobotnim meczu czwartej kolejki Pucharu Sześciu Narodów i zapewnili sobie trofeum.