Puchar Świata w skokach narciarskich

Artykuły - Puchar Świata w skokach narciarskich (400)

 • PŚ w skokach. Rozkładanie śniegu w Wiśle potrwa niemal do ostatniej chwili

  PŚ w skokach. Rozkładanie śniegu w Wiśle potrwa niemal do ostatniej chwili

  Niemal do ostatniej chwili, przed zaplanowanymi na weekend zawodami PŚ w skokach narciarskich, będą trwały prace na skoczni w Wiśle-Malince przy rozkładaniu śniegu. Ze względu na dość wysoką temperaturę organizatorzy wstrzymują się z układaniem go na przeciwstoku.
 • PŚ w skokach. Horngacher odkrył karty przed inauguracją sezonu w Wiśle

  PŚ w skokach. Horngacher odkrył karty przed inauguracją sezonu w Wiśle

  Znamy już nazwiska zawodników, którzy w powalczą o awans do niedzielnego konkursu indywidualnego na skoczni narciarskiej w Wiśle-Malince. W biało-czerwonej drużynie znalazło się 12 reprezentantów Polski.
 • PŚ w skokach. W poniedziałek ma się zakończyć rozkładanie śniegu w Wiśle

  PŚ w skokach. W poniedziałek ma się zakończyć rozkładanie śniegu w Wiśle

  W poniedziałek mają się zakończyć prace przy rozkładaniu śniegu na skoczni w Wiśle-Malince. Na tym obiekcie zostanie zainaugurowana rywalizacja Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2018/19. 17 listopada odbędzie się konkurs drużynowy, a dzień później indywidualny.
 • Apoloniusz Tajner: Nasi skoczkowie od początku będą walczyć o czołowe miejsca

  Apoloniusz Tajner: Nasi skoczkowie od początku będą walczyć o czołowe miejsca

  Niecałe trzy tygodnie przed inauguracją Pucharu Świata w skokach narciarskich prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner bez obaw oczekuje na pierwsze zawody w Wiśle i zapewnia, że nasi reprezentanci od początku będą walczyć o czołowe miejsca.
 • Skoki narciarskie. Rewolucja w kobiecym wydaniu dyscypliny

  Skoki narciarskie. Rewolucja w kobiecym wydaniu dyscypliny

  Pora na kolejny eksperyment w świecie skoków narciarskich. Tym razem Międzynarodowa Federacja Narciarska postawiła na zmiany w kobiecym wydaniu tej widowiskowej dyscypliny sportu. Od najbliższego sezonu panie wystartują w Raw Air oraz Bluebird w Rosji.
 • PŚ w skokach. Predazzo zamiast Liberca w kalendarzu sezonu 2018/19

  PŚ w skokach. Predazzo zamiast Liberca w kalendarzu sezonu 2018/19

  Dwa konkursy na skoczni we włoskim Predazzo zastąpią odwołane wcześniej zawody Pucharu Świata w skokach w Libercu w dniach 12-13 stycznia 2019 - poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).
 • PŚ w skokach. Kamil Stoch wygrał klasyfikację generalną

  PŚ w skokach. Kamil Stoch wygrał klasyfikację generalną

  Niedzielny konkurs w Planicy zakończył sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kamil Stoch odebrał już Kryształową Kulę, ale nie tylko on ma powody do radości. Do pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wskoczył także inny reprezentant Polski.
 • PŚ w skokach. Kamil Stoch wygrywa w Planicy

  PŚ w skokach. Kamil Stoch wygrywa w Planicy

  Finał w Planicy padł łupem Kamila Stocha. Polak nie miał litości dla rywali i pokazał swoją dominację w ostatnim konkursie Pucharu Świata w sezonie. Właściciel Kryształowej Kuli zagwarantował sobie także zwycięstwo w turnieju Planica 7!
 • PŚ w skokach. Raw Air od kuchni po rywalizacji w Oslo

  PŚ w skokach. Raw Air od kuchni po rywalizacji w Oslo

  Pierwsza część turnieju rozgrywanego w ramach Pucharu Świata dobiegła końca. W miniony weekend skoczkowie rywalizowali na Holmenkollbakken w norweskim Oslo, skąd Kamil Stoch ruszył do Lillehammer jako lider klasyfikacji generalnej cyklu, a w poniedziałek potwierdził swoją dominację. Nowy pomysł na urozmaicenie kalendarza to spore wyzwanie logistyczne i trudny test dla organizatorów, którzy w sobotę musieli zapanować nad chaosem i paniką. Czy druga edycja zda egzamin?
 • Puchar Świata w Oslo. Stefan Hula: Czuliśmy się, jak u siebie

  Puchar Świata w Oslo. Stefan Hula: Czuliśmy się, jak u siebie

  - Skończyło się dobrze. Cieszmy się z drugiego miejsca - powiedział Stefan Hula po swoim występie w konkursie drużynowym norweskim Oslo. Polak oddał na Holmenkollbakken najsłabsze skoki spośród naszych reprezentantów.

Filmy - Puchar Świata w skokach narciarskich (7)