Puchar Narodów Afryki

Artykuły - Puchar Narodów Afryki (270)

 • El. Pucharu Narodów Afryki. Niespodzianki z byłym piłkarzem Cracovii w tle

  El. Pucharu Narodów Afryki. Niespodzianki z byłym piłkarzem Cracovii w tle

  ​Na boiskach Afryki rozpoczęła się wczoraj czwarta seria eliminacyjnych gier w grupach eliminacji Pucharu Narodów. Miejsce w finałowym turnieju zabukowała już sobie reprezentacja Senegalu, która w niedzielę zanotowała czwartą wygraną z rzędu. Po trafieniu Sadio Mane wicemistrz kontynentu pokonał na wyjeździe Gwineę Bissau 1-0.
 • Górnik Zabrze nie puścił Manneha na mecz reprezentacji Gambii

  Górnik Zabrze nie puścił Manneha na mecz reprezentacji Gambii

  W Afryce rozpoczęła się wczoraj trzecia seria gier w grupach, które zdecydują o tym, kto zagra w finałach Pucharu Narodów. Dziś m.in. mecz Gabon - Gambia w grupie D, w którym mógł wystąpić pomocnik Górnika Alasana Manneh. 22-letni pomocnik zabrzan nie będzie mógł jednak skonfrontować swoich sił z gwiazdą "Panter" Pierre-Emerickiem Aubameyangiem, bo polski klub nie wydał zgody na jego wyjazd.
 • Puchar Narodów Afryki. Turniej przełożony na 2022 rok

  Puchar Narodów Afryki. Turniej przełożony na 2022 rok

  Puchar Narodów Afryki, którego gospodarzem będzie Kamerun, został przełożony z 2021 na 2022 rok - poinformowała we wtorek Afrykańska Federacja Piłkarska (CAF). Pandemia koronawirusa uniemożliwia bowiem dokończenie eliminacji.
 • Koronawirus. W Afryce też nie grają. Choć mogliby

  Koronawirus. W Afryce też nie grają. Choć mogliby

  Władze Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej (CAF), wzorem wielu innych konfederacji, zdecydowały się na odwołanie spotkań w eliminacjach Pucharu Narodów, który w styczniu i lutym zostanie rozegrany w Kamerunie. Mecze trzeciej i czwartej rundy miały się odbyć w 12 grupach w dniach od 25 do 31 marca.
 • Juergen Klopp: Mistrzostwa Afryki zimą to dla nas katastrofa

  Juergen Klopp: Mistrzostwa Afryki zimą to dla nas katastrofa

  Katastrofą nazwał trener Liverpoolu Juergen Klopp decyzję Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej (CAF) o powrocie w 2021 roku do zimowego terminu organizacji mistrzostw kontynentu.
 • PNA. Afrykańska walka o awans. Nie brakuje niespodzianek

  PNA. Afrykańska walka o awans. Nie brakuje niespodzianek

  W Europie finisz eliminacji Euro, a w Afryce rozpoczęły się boje o awans do kolejnego Pucharu Narodów Afryki, który w 2021 roku ma zostać rozegrany w Kamerunie. W meczach na Czarnym Lądzie są zawodnicy z Ekstraklasy.
 • Senegal - Algieria 0-1 w finale PNA. "Tam talenty rodzą się wszędzie"

  Senegal - Algieria 0-1 w finale PNA. "Tam talenty rodzą się wszędzie"

  Algieria po raz drugi triumfowała w Pucharze Narodów. W decydującym spotkaniu pokonała 1-0 Senegal, który walczył o swoje premierowe zwycięstwo w mistrzostwach Czarnego Lądu. Bez powodzenia.
 • Puchar Narodów Afryki: Senegal - Algieria 0-1 w finale

  Puchar Narodów Afryki: Senegal - Algieria 0-1 w finale

  Puchar Narodów Afryki dla Algierii! W piątkowym finale w Kairze Algierczycy wygrali 1-0 z Senegalem, a zwycięską bramkę zdobyli już w drugiej minucie.
 • Senegal kontra Algieria w finale Pucharu Narodów. Kto wygra?

  Senegal kontra Algieria w finale Pucharu Narodów. Kto wygra?

  Dzisiaj wieczorem na Cairo International Stadium finałowy mecz o mistrzostwo Czarnego Kontynentu - Senegal mierzy się z Algierią. Prawdziwa futbolowa gorączka ogarnęła Algierię. Tamtejszy rząd uruchomił most powietrzny z Kairem. Dzisiaj wieczorem na meczu ma być 20 tys. kibiców "Lisów Pustyni"!
 • Puchar Narodów Afryki. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w... Paryżu

  Puchar Narodów Afryki. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w... Paryżu

  Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa planuje się w Paryżu w związku z finałem Pucharu Narodów Afryki, w którym w piątek w Kairze wystąpią piłkarze Algierii i Senegalu. Na Polach Elizejskich porządku będzie pilnować 2,5 tys. funkcjonariuszy.

Filmy - Puchar Narodów Afryki (5)