publicysta

Artykuły - Publicysta (90)

Filmy - Publicysta (3)

  • Mama niepełnosprawnej Kingi o 500 plus: To nic nie zmienia, wychodzimy na ulicę

    „To jest propozycja nieprecyzyjna, bo jest składana parę dni przed wyborami. (…) Teraz premier Mateusz Morawiecki powinien to 500 plus włożyć do renty socjalnej, ona wtedy by wyniosła 1435 złotych i corocznie ją waloryzować” – mówiła o propozycji 500 plus dla osób niepełnosprawnych w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Alicja Jochymek, mama niepełnosprawnej Kingi, jedna z liderek ubiegłorocznego protestu w Sejmie. „To nic nie zmienia, wychodzimy na ulicę. (…) „Będzie tam odczytany list do pana prezydenta i premiera. Usłyszą od nas parę gorzkich słów” – zadeklarowała.
  • Schnepf o Trumpie: Nie chce ryzykować. Nie ma pomysłu na działania w stosunku do Putina

    "Donald Trump unika tych najbardziej konfliktowych problemów. Nie chce ryzykować swojego autorytetu wobec możliwej porażki" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Ryszard Schnepf, były ambasador RP w Waszyngtonie, nawiązując do odwołanego spotkania amerykańskiego przywódcy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. "Nie ma pomysłu tak naprawdę na działania w stosunku do Federacji Rosyjskiej, Władimira Putina" - dodał.
  • Budka o radnym Kałuży: Jest politycznym oszustem i zdrajcą

    "Ubolewam nad tym, że wyborcy zostali oszukani, zostali oszukani również wyborcy Nowoczesnej" - skomentował porażkę Koalicji Obywatelskiej w śląskim sejmiku w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Borys Budka. Wczoraj radny Wojciech Kałuża wybrany z ramienia Koalicji Obywatelskiej do śląskiego sejmiku przeszedł do PiS i tym samym przesądził o tym, że to PiS będzie rządziło w sejmiku śląskim. Według wcześniejszych doniesień na Śląsku miała rządzić koalicja PO, Nowoczesna, PSL, SLD. "Jest tak, że w ramach partnerstwa nie ingeruje się w kandydatów, które zgłasza druga strona. Jeżeli byśmy nie zaakceptowali na listach członka zarządu Nowoczesnej, to byłoby pytanie dlaczego PO ingeruje w kandydatów wskazanych przez Nowoczesną" - mówił o decyzji o wpisaniu Kałuży na listy KO. "Przyszła kadencja Sejmu na pewno będzie pod znakiem komisji śledczych, które wyjaśnią wszystkie pisowskie afery. (...) Będą wnioski o te komisje" - mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Borys Budka. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej zadeklarował, że jego ugrupowanie "jest zainteresowane wyjaśnieniem afery podsłuchowej. Ta afera zostanie wyjaśniona, tak jak afera GetBacku i KNF. Zostanie wyjaśniona - podejrzewam - w nadchodzącej kadencji Sejmu, bo PiS robi wszystko, żeby nie wyjaśnić tych afer, które albo są dla niego niekorzystne albo z których oni korzystali. Jedynym ugrupowanie, które skorzystało z afery podsłuchowej był PiS" - tłumaczył. Marcin Zaborski pytał swojego gościa również o to, czy Platforma planuje zorganizować prawybory prezydenckie na wzór tych z 2010 roku. "Ta decyzja jeszcze nie zapadła" - stwierdził Budka. "W tej chwili czeka nas wybór kandydatów do PE, wybory parlamentarne. Wybory prezydenckie są ostatnie w kolejce. (...) Rozważamy różne szczegóły, natomiast chcielibyśmy, żeby opozycja wystawiła jednego wspólnego kandydata na prezydenta" - mówił. Czy musiałby w nich stanąć również potencjalny kandydat Donald Tusk? "Wygrałby te prawybory, gdyby tylko