PTK Centertel

Artykuły - PTK Centertel (6)

 • Koniec Telekomunikacji Polskiej i PTK Centertel

  Koniec Telekomunikacji Polskiej i PTK Centertel

  Od dziś swoją działalność zaczyna Orange Polska. Połączenie Telekomunikacji Polskiej z PTK Centertel stało się faktem. Ta fuzja nie nie wiąże się z żadnymi zmianami umów dla klientów.
 • TP i PTK Centertel łączą się w Orange Polska

  TP i PTK Centertel łączą się w Orange Polska

  Telekomunikacja Polska oraz PTK Centertel połączą się z końcem 2013 roku w jedną firmę pod nazwą Orange Polska. Decyzję w tej sprawie, podjętą 9 września 2013 r. Zarząd TP przedstawi do zatwierdzenia na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.
 • UOKiK wszczął postępowanie przeciwko trzem operatorom

  UOKiK wszczął postępowanie przeciwko trzem operatorom

  UOKiK wszczął postępowanie antymonopolowe przeciwko Polkomtelowi, PTC oraz PTK Centertel - podał Urząd w komunikacie na swojej stronie internetowej. Postępowanie ma wyjaśnić, czy stosowanie wyższych stawek za połączenia do sieci Play przez tych trzech operatorów stanowi praktykę ograniczającą konkurencję.
 • Telekomunikacja Polska połączy się z PTK Centertel

  Telekomunikacja Polska połączy się z PTK Centertel

  11 lutego 2013 roku zarząd Telekomunikacji Polskiej (TP) podjął decyzję o zamiarze połączenia się ze swoją spółką zależną Polska Telefonia Komórkowa Centertel (PTK Centertel), w której TP posiada 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym oraz w głosach. Zamierzone połączenie nastąpi przez przeniesienie całego majątku PTK Centertel na TP.
 • Gigantyczne zwolnienia w TP SA

  Telekomunikacja Polska ma zaplanowaną na 2013 roku redukcję zatrudnienia o 1700 osób. Proces łączenia TP SA i PTK Centertel będzie się wiązął z dalszymi zwolnieniami - poinformował podczas telekonferencji prezes TP SA Maciej Witucki.
 • TP S.A. zamierza połączyć się z PTK Centertel.

 • Wojna ośmiodniowa telekomów

  Wojna ośmiodniowa telekomów

  P4, najmłodszy i najbardziej agresywny polski operator komórkowy, otworzył nowy rozdział wojny cenowej. Tym razem rozpoczął walkę o najlepszych klientów indywidualnych i najmniejsze firmy. PTC i PTK Centertel potrzebowali na odpowiedź kilkudziesięciu godzin. Polkomtel dołączył po ośmiu dniach. Ich propozycje to klony tego co przedstawiło P4.
 • PTK Centertel i PTC rozpoczną współdzielenie sieci

  - PTK Centertel i PTC rozpoczną w II kwartale 2012 roku współdzielenie sieci. Projekt ten chcą zakończyć w kwietniu 2014 roku. Wówczas w zarządzaniu przez wspólną spółkę Networks! znajdzie się 10 tys. stacji współdzielonych - poinformowali przedstawiciele spółki na konferencji.
 • Orange i Play rozszerzyły zakres umowy o roamingu krajowym

  Orange i Play rozszerzyły zakres umowy o roamingu krajowym

  PTK Centertel, operator sieci komórkowej Orange oraz P4, operator sieci Play podpisały aneks do umowy o roamingu krajowym, który zwiększa wielkość ruchu wykonywanego przez klientów Play, jaki będzie obsługiwany przez sieć Orange.
 • T-Mobile, Plus i Orange przegrały w sądzie z Play

  T-Mobile, Plus i Orange przegrały w sądzie z Play

  Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) oddalił skargi Polskiej Telefonii Cyfrowej, Polkomtela i PTK Centertel dotyczące przyznanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) rezerwacji dla P4 i Aero2 częstotliwości obejmującej 49 dupleksowych kanałów radiowych z zakresu 880,0-890,0 MHz i 925,0-935,0 MHz - podał UKE na stronie internetowej.

Filmy - PTK Centertel (1)

 • Prezes PTK Centertel: Cena za częstotliwości dalece przestrzelona

  PTK Centertel, operator sieci Orange, mimo przegranej w przetargu na 1800 MHz, nie rezygnuje z walki o częstotliwości dla superszybkiego internetu LTE. Spółka będzie starać się m.in. o częstotliwości 800 MHz, które Urząd Komunikacji Elektronicznej jeszcze w tym roku zamierza zlicytować. Oferta Centertela w rozstrzygniętym 13 lutego przetargu została odrzucona ze względu na zaoferowaną zbyt niską kwotę zakupu częstotliwości. - Uważamy, że położyliśmy taką cenę, która była godziwą wartością za te aktywa. Znalazł się ktoś inny, kto uznał, że inna cena jest wartością godziwą. Nadal uważamy, że ta cena, która znalazła się finalnie na rynku, jest dalece przestrzelona - wyjaśnia Mariusz Gaca, prezes PTK Centertel.