ptasia grypa

Artykuły - Ptasia grypa (98)

 • "DGP": Ptasia grypa blokuje eksport drobiu i jaj

  "DGP": Ptasia grypa blokuje eksport drobiu i jaj

  Sprzedaż polskiego mięsa drobiowego rosła w tempie 12 proc. rocznie, z czego połowa była zasługą dwóch niedawno odzyskanych rynków: chińskiego i południowoafrykańskiego. Znów je tracimy - czytamy we wtorkowym "DGP".
 • Ptasia grypa: Padło 25 tysiecy ptaków

  Ptasia grypa: Padło 25 tysiecy ptaków

  - W czwartek rozpoczęliśmy usuwanie zagrożenia w związku z wykryciem ptasiej grypy w gminie Uścimów - poinformował na konferencji wojewoda lubelski Lech Sprawka. Zapowiedział odszkodowania dla hodowców, którzy ponieśli straty.
 • Niższa produkcja gęsiny winduje ceny

  Niższa produkcja gęsiny winduje ceny

  Niższa produkcja gęsiny wywindowała ceny, ale nie zniechęciła Polaków do jej konsumpcji. Produkcja na większą skalę rozpoczęła się w Polscejuż XVII w. Obecnie jesteśmy największym producentem gęsi w Europie, niejeden kraj zazdrości nam jakości naszej gęsiny, niestety spożycie samej gęsiny u nas to ok. ponad 1%.
 • Silny popyt zagraniczny wydrenował polski rynek jaj

  Silny popyt zagraniczny wydrenował polski rynek jaj

  Zdaniem analityków CAIB , odzyskanie przez Polskę statusu kraju wolnego od ptasiej grypy umożliwi stopniowy powrót na zamknięte rynki eksportowe i będzie sprzyjać wzrostowi cen drobiu. Uważamy jednak, że jego produkcja rośnie szybciej od możliwości eksportowych, co w kolejnych kwartałach może wywierać presję na spadek cen. Prognozujemy, że cena drobiu w Polsce w 2018 r. będzie kształtować się w łagodnym trendzie spadkowym.
 • Polska otrzymała status kraju wolnego od ptasiej grypy

  Polska otrzymała status kraju wolnego od ptasiej grypy

  Światowa Organizacja do spraw Zdrowia Zwierząt uznała Polskę za kraj wolny od ptasiej grypy. Status ten Polska otrzymała po tym, jak od kwartału nie występowały u nas przypadki śmiertelnego dla drobiu wirusa. Ostatnie ognisko H5N8 wykryto pod koniec kwietnia.
 • Ptasia grypa: Wnioski o pomoc tylko do dziś!

  Ptasia grypa: Wnioski o pomoc tylko do dziś!

  Dobiega końca możliwość wnioskowania o pomoc z budżetu państwa w związku z wystąpieniem ptasiej grypy. Chodzi o hodowców drobiu utrzymujących swoje stada w promieniu 10 kilometrów od ogniska choroby. Dokumenty w tej sprawie jeszcze dziś będą przyjmować oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 • Ptasia grypa: W lutym wnioski o rekompensaty

  Ptasia grypa: W lutym wnioski o rekompensaty

  Rolnicy, poszkodowani w wyniku wystąpienia na terenie Polski wysoce zjadliwej grypy ptaków, otrzymają rekompensaty. Pomoc będzie udzielana na wniosek producenta drobiu. Wnioski należy składać od 1 do 28 lutego 2017 r. do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 • 14. ognisko ptasiej grypy u dzikiego ptactwa w Polsce

  14. ognisko ptasiej grypy u dzikiego ptactwa w Polsce

  Główny Lekarz Weterynarii poinformował w poniedziałek o czternastym ognisku ptasiej grypy u dzikich ptaków w Polsce.
 • Ptasia Grypa: Drastyczne zakazy na placach targowych

  Ptasia Grypa: Drastyczne zakazy na placach targowych

  Tablice informacyjne, maty dezynfekcyjne na wyjazdach ze stref zapowietrzenia oraz zakaz handlu jajami i drobiem na placach targowych - to działania podjęte w Krakowie w związku z wystąpieniem w mieście ogniska wirusa H5N8, czyli tzw. ptasiej grypy.
 • Drób: Już 30 ognisk ptasiej grypy

  Drób: Już 30 ognisk ptasiej grypy

  Jak wynika z komunikatu Głównego Lekarza Weterynarii zamieszczonego na jego stronie internetowej, obecnie w kraju występują 30 ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (podtyp H5N8). W zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa ptasiej grypy bardziej aktywnie powinny zaangażować się samorządy - wynika z posiedzenia Wojewódzkiego Sztabu Zarządzania Kryzysowego.

Filmy - Ptasia grypa (1)

 • Jakie choroby nas zabiją?

  Nadejście kolejnej pandemii to tylko kwestia czasu - twierdzą naukowcy. Wybuchnie w wielkich miastach, w których żyje dziś ponad 50 procent światowej populacji. Najprawdopodobniej będzie ona miała podłoże zwierzęce, co oznacza, że ludzkość zostanie zdziesiątkowana przez wirusy, wobec których współczesna medycyna jest w dużej mierze bezradna...