Ptaki śpiewają w Kigali

Artykuły - Ptaki śpiewają w Kigali (5)

 • "Ptaki śpiewają w Kigali" zwycięzcą Festiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku

  "Ptaki śpiewają w Kigali" zwycięzcą Festiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku

  W niedzielę, 6 maja, zakończyła się 14. edycja Festiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku (NYPFF). Główną nagrodę "Ponad Granicami" im. Krzysztofa Kieślowskiego otrzymała produkcja "Ptaki śpiewają w Kigali" w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze.
 • Joanna Kos-Krauze: Za każdy kadr biorę odpowiedzialność

  Joanna Kos-Krauze: Za każdy kadr biorę odpowiedzialność

  22 września swoją polską premierą miał ostatni wspólny projekt zmarłego 24 grudnia 2014 roku Krzysztofa Krauzego i jego żony. "Ptaki śpiewają w Kigali" opowiadają historię polskiej ornitolog Anny, która pracuje w Rwandzie i ratuje tam młodą dziewczynę z plemienia Tutsi. O długiej pracy nad filmem opowiada współscenarzystka i współreżyserka obrazu - Joanna Kos Krauze.
 • Sukces polskiego filmu na festiwalu w Karlowych Warach. Dwie aktorki z nagrodami!

  Sukces polskiego filmu na festiwalu w Karlowych Warach. Dwie aktorki z nagrodami!

  W sobotę, 8 lipca, zakończył się 52. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach. Główną nagrodę zdobył „Mały Krzyżowiec” Vaclava Kadrnka. Statuetki za najlepszą rolę żeńską otrzymały wspólnie Jowita Budnik i Eliane Umuhire za role w filmie „Ptaki śpiewają w Kigali” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze.
 • "Ptaki śpiewają w Kigali" [recenzja]: Życie po ludobójstwie

  "Ptaki śpiewają w Kigali" [recenzja]: Życie po ludobójstwie

  Kryzys migracyjny i związane z nim problemy uchodźców od kilku lat stanowią jeden z głównych motywów w europejskiej kinematografii. "Ptaki śpiewają w Kigali", ostatni film Joanny Kos-Krauze i jej zmarłego w 2014 roku męża Krzysztofa Krauze, w pierwszej chwili wydaje się wpisywać w ten trend.
 • "Ptaki śpiewają w Kigali" w Karlowych Warach

  "Ptaki śpiewają w Kigali" w Karlowych Warach

  "Ptaki śpiewają w Kigali" to ostatni wspólny film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego - twórców wielokrotnie nagradzanych obrazów "Papusza" i "Plac Zbawiciela". Jest to wstrząsająca opowieść o przyjaźni i przebaczeniu. Film otrzymał nagrodę FIRST LOOK na MFF w Locarno 2016 dla polskiego filmu w fazie postprodukcji oraz został zakwalifikowany do Konkursu Głównego 52. edycji MFF w Karlowych Warach 2017. Pokaz na prestiżowym czeskim festiwalu odbędzie się 4 lipca.

Filmy - Ptaki śpiewają w Kigali (1)