ptaki

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Ptaki (Film (1963)[The Birds] Reż.Alfred Hitchcock) ,

Artykuły - Ptaki (99)

Filmy - Ptaki (7)

 • Jechali drogą i natknęli się na nich. Zobacz

  "Ratujmy pisklaki" - w myśl tej zasady działał ptasi rodzic, bohater powyższego filmu. Gdy zobaczył zbliżający się samochód rozpostarł skrzydła i przybrał groźny wygląd, chcąc odstraszyć potencjalnego przeciwnika.
 • Przecierali oczy ze zdumienia. To jest piękne!

  Na taki pokaz nie kupi się biletów. Wystarczy być w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze. Artystą wieczoru jest nie kto inny jak... stado ptaków. Zobaczcie, jak wspaniałe formy potrafi przybierać przyroda, która tym razem uraczyła szczęśliwców niesamowitym, tanecznym spektaklem. Wszystko odbyło się wieczorną porą w nadmorskim "amfiteatrze". Wspaniałe!
 • Ptak uwił gniazdo na drzwiach wejściowych. Wzruszające

  Domowa weranda może służyć niejednej rodzinie. Tak jak w tym przypadku, gdzie w stroiku na drzwiach wejściowych uwił gniazdo... rudzik. Ptak nie bał się kontaktu z człowiekiem i zdecydował się na złożenie jajek i wychowanie piskląt w nieszablonowym miejscu. Rodzina, tym razem ludzka, miała za to wspaniałą okazję do podglądania żywej przyrody. Możemy nawet powiedzieć, że zawiązały się między nimi sąsiedzkie relacje. Gdy pisklęta potrzebowały pomocy przy nauce latania, znalazła się pomocna, człowiecza dłoń!
 • Małe słoniątko szukało przyjaciół. Z jakim skutkiem?

  Małe słoniątko chciało znaleźć kogoś do zabawy. Antylopa nie wyglądała na zainteresowaną, więc poszedł do mniejszych zwierząt, ptaków. Czy uda mu się zaprzyjaźnić?