ptak

Artykuły - Ptak (99)

Filmy - Ptak (19)

 • Nie mogła powstrzymać śmiechu. Wszystko przez...

  Kiedy jest w pobliżu, na pewno nie będzie ci smutno. Poznajcie Wilbura, małego ptaka z rodziny kakaduowatych. Na co dzień Wilbur żyje u pewnej kanadyjskiej rodziny. „To niezwykle muzykalne zwierzę” - zdradza jego właścicielka - „Potrafi śpiewać całymi dniami. Czasem powtarza zasłyszane dźwięki, czasem tworzy coś sam z siebie”.
 • Po co przykładać kubek do rury wydechowej? Zaskakujący finał

  Akcja ratunkowa taka jak ta z pewnością zostanie na długo w pamięci. Pewien mężczyzna podzielił się nagraniem, na którym widać, jak próbuje wydostać ptaka, który utknął w rurze wydechowej samochodu. Rozwiązaniem, które okazało się najlepsze było uruchomienie silnika. Podmuch powietrza wypchnął zwierzę wprost do przyłożonego do wydechu kubka. Jak powiedział mężczyzna, ptak odleciał cały i zdrowy.
 • Ptak o zmyśle budowlańca. Jak konstruuje swój dom?

  Pewien fotograf dzikiej przyrody podzielił się wyjątkowym nagraniem. Udało mu się uwiecznić raniuszka budującego gniazdo. Ptaki te są znane ze sprytnych rozwiązań budowlanych. Do wyściełania gniazda używają m.in. pajęczyn, a do budowy korpusu mchu. Dzięki temu gniazdo rośnie wraz z dojrzewającymi pisklętami.
 • Tajemnice przyrody na żywo. Wiedziałeś o tym?

  Świat przyrody to kopalnia niespodzianek. Pewna kobieta podzieliła się nagraniem, na którym prezentuje swojego tukana. Właścicielka kolorowego ptaka odkryła przed nami nietypową cechę zwierzęcia. Mianowicie, posiada ono przezroczystą błonę, którą na co dzień przykrywa gruba warstwa piór. Wygląda jak doklejona!