ptak

Artykuły - Ptak (96)

 • Walka ptaków z dronami w Holandii

  Walka ptaków z dronami w Holandii

  Holenderska policja chce wykorzystać ptaki drapieżne, takie jak orły, do zapobiegania zamachom terrorystycznym z użyciem dronów. Niekonwencjonalne rozwiązanie jest teraz w fazie badań.
 • Daj się zainspirować, czyli słów kilka o najnowszych trendach

  Daj się zainspirować, czyli słów kilka o najnowszych trendach

  Jak powinna wyglądać modna panna młoda w 2013 roku? Jakiego rodzaju dekoracje wybrać, aby przyozdobić miejsce zaślubin i wesela zgodnie z obowiązującymi trendami? Projektanci i styliści wskazują kierunki, na które z pewnością warto zwrócić uwagę.
 • CT Ptak interesowało się Polskimi Kolejami Linowymi od dawna

  CT Ptak interesowało się Polskimi Kolejami Linowymi od dawna

  - Centrum Targowe Ptak interesowało się Polskimi Kolejami Linowymi od dawna, rozmowy prowadzono od ponad roku - powiedział Tomasz Szypuła z rady nadzorczej CT Ptak. Centrum jest na krótkiej liście inwestorów zakwalifikowanych do prywatyzacji PKL. Prywatyzacja PKL ma być sfinalizowana do końca pierwszego półrocza 2013 roku.
 • Nowa Zelandia: Albo koty, albo ptak kiwi?

  Nowa Zelandia: Albo koty, albo ptak kiwi?

  Gareth Morgan ma jedno proste marzenie: Nowa Zelandia bez kotów, które zagrażają rodzimym ptasim gatunkom. Swoją kampanią ściągnął na siebie gniew i oburzenie miłośników kotów. W Nowej Zelandii jest ich wyjątkowo dużo.
 • Polski prawróbel

  Polski prawróbel

  Sensacyjne znalezisko ptaka wróblowego ze skał oligocenu Pogórza Przemyskiego rzuca nowe światło na ewolucję tych pospolitych dziś ptaków.
 • Ptak z Jamajki używał skrzydeł jak maczug

  Ptak nielot z Jamajki walczył za pomocą skrzydeł jakby były maczugami - informują naukowcy na łamach pisma "Proceedings of the Royal Society B".
 • Waleczny ptak kopalny

  Kopalne, nielotne ptaki, andalgalornisy, wykorzystywały w walce swoją wyjątkowo dużą, sztywną czaszkę. Walcząc raz za razem ponawiały atak, mierząc zakrzywionym dziobem prosto w upatrzony cel i zadając ciosy niczym siekierą - ustalili naukowcy.
 • Trzy Polki w półfinale 200 m

  Marta Jeschke (SKLA Sopot), Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław) i Weronika Wedler (AZS AWF Wrocław) awansowały do popołudniowego półfinału (godz. 19.00) biegu na 200 m 20. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Barcelonie.
 • Piłkarze Meksyku czekali trzy godziny na wylot, bo ptak uderzył w samolot

  Piłkarze Meksyku czekali trzy godziny na wylot, bo ptak uderzył w samolot

  Piłkarze Meksyku czekali trzy godziny na wylot z Niemiec do Londynu na towarzyski mecz z Anglią. Powodem opóźnienia był ptak, który rozbił się o szybę kabiny pilotów ich samolotu.
 • Eurowizyjny odlot ZoSi

  Eurowizyjny odlot ZoSi

  Optymistycznie, tanecznie i kolorowo - tak prezentuje się teledysk do piosenki "To co czuję (Jak ptak)", eurowizyjnej propozycji ZoSi.

Filmy - Ptak (21)

 • Ciekawski ptaszek usiadł dziewczynce na włosach. Udana lekcja przyrody?

  Ciekawski ptaszek usiadł dziewczynce na włosach. Ten uroczy moment uchwycił tata dziewczynki i nagrał całe zdarzenie. Delikatnie zabrali zwierzątko i odłożyli na pobliskim drzewku. Tak ptasia mama odnalazła maleństwo i dała mu pożywienie. Udana lekcja przyrody?
 • Rudzik przylatuje i je kobiecie z ręki. Fascynujące!

  Kate MacRae, nauczycielka w szkole podstawowej i wielka miłośniczka ogrodów pochwaliła się ciekawym nagraniem. W jej ogrodzie jakiś czas temu pojawił się rudzik. Kate zostawiała mu ziarna, a on chętnie je jadł. Po jakimś czasie był już regularnym gościem i odważył się nawet na bliższe kontakty. Można powiedzieć, że dziś je Kate z ręki. Jak przyznaje autorka, jej rudzik, którego nazwała Colin, jest bardzo wymagającym gościem i z zadziwiającą sumiennością przylatuje po smakołyki. Chodzą podejrzenia, że w okolicy może mieć gniazdo i dużą część pokarmu zabiera dla mieszkającej weń rodzinie.
 • Zobaczcie jak ten zwinny maluch kąpie się na ludzkiej dłoni

  Zobaczcie jak ten zwinny maluch kąpie się na ludzkiej dłoni! Ptak został przygarnięty przez Petera jako pisklę. Choć już od dawna żyje w swoim gnieździe na zewnątrz, to od czasu do czasu wpada na przekąski i kąpiel.
 • Młody chłopak uratował zaplątanego ptaka

  Młody Australijczyk zdecydowanie był na właściwym miejscu, we właściwym czasie. Pracując w przydomowej komórce usłyszał ptasi pisk. Zorientował się, że pod daszkiem wisi, zaczepiony za szyję, ptak. Natychmiast odciął pęta kieszonkowym nożem, złapał nieboraka w czapkę, upewnił się, że nic mu nie jest i puścił go wolno. Uff!