pszczoły

Artykuły - Pszczoły (110)

Filmy - Pszczoły (26)

 • Ul z klocków Lego. Zamieszkało w nim 30 tys. pszczół

  Pewien pszczelarz z Irlandii postanowił wykorzystać okres kwarantanny i zbudował ul z klocków Lego. W wyglądającej jak zamek budowli swój dom znalazło 30 tys. pszczół. Jak mówi konstruktor ula, przy jego powstawaniu nie wykorzystano kleju. Dodaje jednak, że prawdopodobnie owady same dokończą budowę i uszczelnią ją kitem pszczelim.
 • Rośliny przyjazne pszczołom. Jak zasiać łąkę kwietną?

  W obliczu zmniejszającej się liczby pszczół miodnych warto zadbać o to, by w swoim ogrodzie zasiać rośliny miododajne. W dzisiejszym odcinku „Co z tego wyrośnie” Łukasz Skop opowiedział, które kwiaty są im przyjazne oraz jak zasiać łąkę kwietną. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Użądlenie może wywołać wstrząs. Jak odróżnić te owady?

  Użądlenie przez pszczołę, osę, szerszenia czy trzmiela jest bolesne, a w skrajnych przypadkach, gdy owad ukąsi w okolicę ust, gardła lub języka, bywa niebezpieczne. Bardzo uważać muszą także osoby uczulone na jad, bo nawet jedno użądlenie może spowodować wstrząs anafilaktyczny.
 • Pszczelarz zbudował ul w całości z... klocków Lego

  Izraelski pszczelarz Boaz Ben Zeev zaprezentował w pełni funkcjonalny ul w całości zbudowany z klocków lego. Klocki dostał od syna oraz innych dzieci z okolicy. Na filmie widać, w jaki sposób ul został zbudowany. Pszczelarz tłumaczy, że do stworzenia ula zainspirowało go święto Rosz Haszana, czyli żydowski nowy rok, gdyż „w tradycji żydowskiej zwyczajowo błogosławimy nowy rok miodem, abyśmy mieli słodki rok”. Jak twierdzi pszczelarz, to pierwszy taki ul na świecie. (STORYFUL/x-news)