psycholog

Artykuły - Psycholog (203)

 • Igor Rotberg: Nienawiść przynosi pieniądze, a pandemia podsyca płomień hejtu

  Igor Rotberg: Nienawiść przynosi pieniądze, a pandemia podsyca płomień hejtu

  - Wcześniej byliśmy w stanie jakoś się dogadywać, pandemia radykalizuje ludzi i to nie tylko w Polsce, bo to trend ogólnoświatowy. Do podziałów częściej dochodzi w bliskich relacjach: w rodzinie, wśród znajomych, którzy wcześniej dobrze się dogadywali. Podczas świątecznych spotkań linia demarkacyjna niekiedy szła przez stół, dzieląc członków rodziny, a to prowadzi do bardzo trudnych sytuacji - mówi psycholog i psychoterapeuta Igor Rotberg.
 • "Rodzice chcą słyszeć, że dziecko jest piękne i zdolne, bo przez to sami się tak czują"

  "Rodzice chcą słyszeć, że dziecko jest piękne i zdolne, bo przez to sami się tak czują"

  Pierwszy krok, pierwsze wakacje, nagie dziecko na plaży - od kiedy portale społecznościowe stały się częścią codzienności, zdjęcia dzieci - zamiast do albumu - trafiają do sieci. Rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, co może się później stać z takim zdjęciem. I nie pamiętają, że dziecko też ma prawo do prywatności, choć jeszcze nie potrafi mówić.
 • Przekwalifikowany psycholog zarabiał o 1,5 tys. zł więcej

  Przekwalifikowany psycholog zarabiał o 1,5 tys. zł więcej

  Zgodnie z Ogólnopolskim Badaniem Wynagrodzeń przeprowadzonym przez firmę Sedlak & Sedlak w 2013 roku, psycholog pracujący na stanowisku specjalisty ds. rekrutacji zarabiał przeciętnie o 1,5 tys. zł więcej niż ten, który pozostał w swoim zawodzie. Wiedza psychologiczna najbardziej ceniona była w dziale marketingu - zatrudnieni otrzymywali przeciętnie 6,5 tys. zł brutto miesięcznie. Z kolei najmniej zarabiali nauczyciele, pracownicy naukowi i pedagodzy - płace połowy z nich były niższe niż 3450 zł brutto miesięcznie.
 • Ubrania mówią, jaka jesteś. Zrób porządki w szafie

  Ubrania mówią, jaka jesteś. Zrób porządki w szafie

  Ubranie to nasza druga skóra, na której „odciskają się” nasze emocje, pragnienia. Czasem mówi o nas więcej, niż same chciałybyśmy powiedzieć...
 • Koniec związku i co dalej?

  Koniec związku i co dalej?

  Kiedyś połączyło was wielkie uczucie. Teraz wasze drogi się rozchodzą... Na krętych ścieżkach życia warto kiedyś się spotkać, ale bywa, że lepiej zniknąć sobie z oczu na zawsze. Wybierz scenariusz, który będzie mniej bolesny.
 • Maria Rotkiel: Jesteśmy narodem akceptującym swoje ciało

  Maria Rotkiel: Jesteśmy narodem akceptującym swoje ciało

  Operacje plastyczne stają się coraz bardziej popularne. Bardzo często takim zabiegom poddają się mieszkańcy Ameryki Północnej oraz zachodniej Europy. Jak to natomiast wygląda wśród obywateli Polski? Czy jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu? Na te i inne pytania odpowiada Maria Rotkiel, psycholog.
 • Z tymi problemami będziecie musieli się zmierzyć

  Z tymi problemami będziecie musieli się zmierzyć

  Jak zmierzyć się z problemami, które w nieunikniony sposób pojawiają się podczas wychowywania naszych pociech? Jak mądrze reagować, nagradzać czy karać? Na pytania naszych użytkowników zadane podczas czata, odpowiedzi udziela nasz ekspert - Marta Leszko-Gawor.
 • Seksowna pani psycholog

  Seksowna pani psycholog

  W trzecim odcinku nowej serii "Komisarza Aleksa", który na antenie TVP 1 pojawi się już w marcu, do łódzkich policjantów dołączy bardzo atrakcyjna pani psycholog specjalizująca się w tworzeniu profili mordercy i ich ofiar. W roli doktor Ewy Wilk zobaczymy Karolinę Gorczycę.

Filmy - Psycholog (7)